iOS 16 CarPlay, aby umożliwić płacenie za gaz z pulpitu nawigacyjnego

Ios 16 Carplay Pay Gas Featured

Czasami nowe funkcje umykają całemu bałaganowi nowej wersji systemu operacyjnego. Może po prostu nie są tak warte opublikowania jak inne zmiany. Zmiany w iOS 16 dodadzą funkcję CarPlay, która pozwoli użytkownikom pozostać w swoich samochodach i zapłacić za tankowanie. Jednak nie słyszeliśmy o tym na WWDC 2022.

Płać za gaz przez iOS 16 CarPlay

Może to nowa funkcja CarPlay w systemie iOS 16 nie było wspomniane na WWDC 2022, ponieważ nikt nie chce przypominać o aktualnych cenach gazu. Już sama wzmianka o płaceniu za gaz wydaje się sprawiać, że w ludziach gotuje się krew.

Nowa funkcja była z pewnością opracowywana na długo przed tym, jak ceny paliwa tak bardzo skoczyły na dystrybutorze. Byłoby to jednak w czasach, gdy mniej osób jeździło do pracy lub przekształcało swoje pojazdy w mobilne biura.

Niezależnie od tego, opcja CarPlay w systemie iOS 16, aby płacić za paliwo bezpośrednio z deski rozdzielczej, nadal ułatwi życie. Rodzice nie będą musieli zostawiać małych dzieci samych w samochodzie, a ludzie będą spędzać mniej czasu na dworze przy pompie w niepogodę.

Użytkownicy CarPlay będą musieli pobrać aplikację stacji benzynowej lub firmy paliwowej na swojego iPhone’a i wprowadzić informacje o płatności. Kiedy odwiedzają tę stację benzynową, wystarczy dotknąć ekranu nawigacji CarPlay, aby skonfigurować płacenie na określonej stacji benzynowej.

Apple interesuje się biznesem samochodowym od jakiegoś czasu. Od dawna krążyły pogłoski, że pracował nad samochodem Apple. Następnie wprowadzono CarPlay i inne funkcje automatyczne, takie jak Apple Car Key, które umożliwiają uruchomienie samochodu lub odblokowanie drzwi za pomocą iPhone’a lub Apple Watch. Firma dodała również funkcje parkowania, ładowania samochodów elektrycznych i zamawiania jedzenia. Płacenie za paliwo przez CarPlay wydaje się kolejnym logicznym krokiem.

Czytać  Google Fuchsia może być prawie pierwszą wersją dla programistów

Reakcje na nową funkcję CarPlay

Jack Burger, starszy wiceprezes ds. marketingu HF Sinclair, powiedział, że planuje się korzystanie z funkcji CarPlay w systemie iOS 16. „Jesteśmy podekscytowani pomysłem, aby konsumenci mogli nawigować do stacji Sinclair i kupować paliwo z ekranu nawigacji pojazdu” – powiedział.

Apple nie pobiera opłat od producentów samochodów, twórców aplikacji ani użytkowników CarPlay. Wydaje się, że jest to kolejny sposób na przyciągnięcie ludzi do ekosystemu Apple, co nikogo nie dziwi.

Nie chodzi o to, że między przemysłem samochodowym a Apple to tylko słońce i róże. General Motors pracował nad własnym planem płacenia za paliwo w samochodzie, ale w tym roku zrezygnował z tego planu „z powodu wyjścia dostawcy z biznesu”, według GM.

Apple ma dalsze plany CarPlay, które obejmują dostęp do danych o prędkości i gazomierzu, ale będą musieli radzić sobie lepiej w swoich relacjach z producentami samochodów.

Ola Kaellenius, dyrektor generalny Mercedes Benz, powiedział w środę, że celem firmy „jest pełne, holistyczne doświadczenie Mercedesa”.

Dodał, że firma nie próbuje na nowo wymyślać kategorii aplikacji, ale zauważył: „Podczas interakcji z firmami działającymi w domenie cyfrowej – we wszystkim, co wchodzi w zakres odpowiedzialności za produkt, powinniśmy być bardzo ostrożni”.

Aby uzyskać więcej zmian w systemie iOS 16, zobacz nasz artykuł na temat podsumowania WWDC 2022.

Kredyt obrazu: Jabłko

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej