iOS 15.1 będzie wspierał dodawanie kart szczepień do Portfela

iOS 15.1 będzie wspierał dodawanie kart szczepień do Portfela

Noszenie przy sobie karty szczepień jest zdecydowanie kłopotliwe, ale jest tak ważne, że nie chcesz jej zgubić. Apple planuje Ci w tym pomóc. Wraz z wydaniem iOS 15 20 września, wersja beta systemu iOS 15.1 została udostępniona programistom z obsługą dodawania kart szczepień do portfela.

iOS 15.1 Developer Beta obejmuje obsługę kart szczepień

Po pierwsze, zanim przejdziemy dalej, tak, wiem, Android zawiera już możliwość przechowywania karty szczepień. Ale skoro mówimy o Apple, idzie o krok dalej.

Niektóre firmy, opcje podróży, miejsca pracy, a nawet przyjaciele i rodzina nie pozwolą Ci na wjazd, chyba że wykażesz, że zostałeś w pełni zaszczepiony przeciwko COVID-19. To sprawia, że ​​udowodnienie, że zostałeś zaszczepiony jest bardzo, bardzo ważne. Niektórzy mówią, że powinieneś zalaminować swoją kartę; niektórzy mówią, że nie powinieneś. Przechowywanie go w telefonie cyfrowo wydaje się oczywiste.

Aplikacja Ios Health 15.1 Karty szczepień

ten Wersja beta programisty IOS 15.1 umożliwia dodanie statusu szczepienia do aplikacji Zdrowie. Po zapisaniu w aplikacji można go udostępnić jako kartę szczepień w portfelu. Możesz go pokazać, kiedy tego potrzebujesz, tak jak bilet lotniczy. Będzie również zawierał możliwy do zeskanowania kod QR.

Istniejąca funkcja w systemie iOS umożliwia przechowywanie weryfikowalnych rekordów zdrowia w aplikacji zdrowia. Są one oparte na specyfikacji SMART Health Cards. Jeśli aplikacja innej firmy zażąda tych informacji, możesz je udostępnić. Te aplikacje stron trzecich mogą obejmować linie lotnicze, miejsca rozrywki, pracodawców itp.

Organizacje korzystające z kart SMART Health Card będą mogły ostrzec swoich pacjentów/klientów, że mogą pobrać i przechowywać status szczepień w aplikacji Zdrowie na swoich iPhone’ach, co pozwoli im szybko wyświetlić go za pomocą aplikacji Wallet.

Portfel na karty szczepień Ios 15.1

Zastrzeżenie jest takie, że będzie to zależeć od poszczególnych stanów USA. Jeśli dany stan zdecyduje się na to nie zezwalać, nie będziesz mógł uczestniczyć. Ponadto organizacja, która kontroluje twoje informacje o szczepieniach, powinna z tego skorzystać.

Czytać  Odważna przeglądarka uruchomi własną wyszukiwarkę

Dostępność IOS 15.1

Oczekuje się, że IOS 15.1 będzie miał również inne, niecierpliwie oczekiwane funkcje. Jednym z nich jest SharePlay. Ta funkcja umożliwi użytkownikom strumieniowe przesyłanie muzyki, programów telewizyjnych itp. przez FaceTime. Pozwala także użytkownikom udostępniać swoje ekrany. Został ogłoszony jako część iOS 15, ale nie był dostępny w pierwszym wydaniu 20 września.

Inną funkcją, która może być dostępna w ostatecznej wersji iOS 15.1, jest funkcja iCloud Private Relay, która szyfruje dane w Safari i innych aplikacjach.

Minie trochę czasu, zanim iOS 15.1 zostanie opublikowany publicznie, a jeszcze dłużej, zanim wszystkie organizacje i stany znajdą się na pokładzie. Chociaż właśnie został wydany programistom, jeszcze nie zadebiutował jako publiczna wersja beta, ale powinno to nastąpić wkrótce.

Czytaj dalej, aby zapoznać się z pierwszą zapowiedzią iOS 15, a także najnowszą zapowiedzią iPhone’a 13.

Źródło obrazu: Programista Apple

Czy ten artykuł jest przydatny?