Intuit zmuszony zapłacić 141 mln USD za oszukiwanie klientów TurboTax

Intuit Turbotax Agreement Featured

Czas podatkowy jest zawsze stresujący – siadasz do komputera i po prostu chcesz to załatwić! Ułatwia to po prostu skorzystanie z pierwszej łatwej i taniej metody, którą znajdziesz podczas Googlingu. To stoi za umową między Intuit a wieloma stanami, aby Intuit zapłacił 141 mln USD klientom TurboTax, którzy zostali oszukani reklamami obiecującymi „darmowe”.

„Bezpłatny, bezpłatny, bezpłatny”

Wszystkie 50 stanów i Dystrykt Kolumbii połączyły siły, aby uzgodnić, że Intuit powinien zwrócić klientom, którzy uiścili opłatę za rozliczenie podatków w TurboTax, kiedy mogli to zrobić za darmo. Ponadto Intuit będzie musiał zawiesić oszukańcze „darmowe, bezpłatne, bezpłatne” reklamy TurboTax.

Wiadomość o tej umowie pojawiła się w dniu Oficjalny blog prokuratora generalnego Nowego Jorku Letitii James. Klienci New York TurboTax otrzymają łącznie ponad 5,4 miliona dolarów.

Przygotowanie umowy Intuit Turbotax

„Intuit oszukał miliony Amerykanów o niskich dochodach z bezpłatnych usług podatkowych, do których mieli prawo” – napisał James. „Przez lata Intuit wprowadzał w błąd najsłabszych spośród nas, aby zarobić.

„Dzisiaj”, kontynuował stanowy prokurator generalny, „każdy stan w kraju pociąga Intuit do odpowiedzialności za oszukanie milionów podatników, a my wkładamy miliony dolarów z powrotem do kieszeni dotkniętych kryzysem Amerykanów. Ta umowa powinna służyć jako przypomnienie dla dużych i małych firm, że angażowanie się w te zwodnicze chwyty marketingowe jest nielegalne”.

Dochodzenie Intuit zostało wszczęte przez Biuro Prokuratora Generalnego po tym, jak doniesiono, że firma oszukuje potencjalnych klientów. Ta praktyka skłaniała podatników o niskich dochodach do płatnego produktu TurboTax, a nie do bezpłatnych usług świadczonych przez rząd. Unikanie tych reklam przez pierwsze cztery miesiące każdego roku jest prawie niemożliwe.

Jeden z oferowanych przez TurboTax produktów powstał dzięki współpracy z programem IRS Free File Program. Umożliwiło to osobom o niskich dochodach i członkom wojska bezpłatne zgłaszanie się. W zamian IRS zgodził się nie konkurować z Intuit i podobnymi usługami poprzez świadczenie własnych usług.

Czytać  Ile warte są zhakowane informacje w ciemnej sieci?

Ale Intuit oferuje również produkt „TurboTax Free Edition”, który pomaga podatnikom, którzy są uprawnieni do złożenia „prostego zwrotu”. Ten produkt był agresywnie promowany w reklamach internetowych z „darmowym” punktem sprzedaży. Niektóre z tych reklam wielokrotnie zawierały słowo „bezpłatne” w krótkim odstępie czasu. Ale ten produkt był bezpłatny tylko dla około jednej trzeciej potencjalnych klientów, podczas gdy produkt IRS był bezpłatny dla około 70 procent.

Wyniki dochodzenia Intuit

Dochodzenie wykazało, że „Intuit zaangażował się w kilka oszukańczych i nieuczciwych praktyk handlowych, które ograniczały udział konsumentów w programie IRS Free File Program. Firma używała łudząco podobnych nazw zarówno dla swojego produktu IRS Free File, jak i komercyjnego produktu „freemium”. Intuit licytuje reklamy w płatnych wynikach wyszukiwania, kierując konsumentów, którzy szukali usługi IRS Free File, do produktu „freemium” TurboTax”.

Ponadto firma celowo zablokowała stronę docelową IRS Free File w swojej witrynie przed wynikami wyszukiwania w wynikach wyszukiwania w sezonie rozliczeniowym 2019, „skutecznie uniemożliwiając uprawnionym podatnikom rozliczenie podatków za darmo”.

Intuit Umowa Turbotax Podatek dochodowy

Witryna TurboTax zawierała również stronę „Produkty i ceny”, która wyjaśniała, że ​​„poleca właściwe rozwiązanie”. Jednak program IRS Free File nigdy nie był pokazywany ani zalecany, nawet jeśli podatnicy nie kwalifikowali się do produktu „freemium”.

Po dochodzeniu ustalono, że Intuit wypłaci odszkodowanie 4,4 mln swoich klientów w latach 2016-2018, którzy byli zachęcani do zapłaty, mimo że zakwalifikowali się do bezpłatnego programu IRS. Każdy podatnik otrzyma około 30 dolarów za każdy rok podatkowy, w którym został oszukany.

Ponadto Intuit jest zobowiązany do zmiany swoich praktyk biznesowych za pomocą TurboTax w następujący sposób:

  • „Powstrzymywanie się od składania fałszywych oświadczeń w związku z promowaniem lub oferowaniem jakichkolwiek produktów do rozliczania podatków online.
  • „Poprawa ujawniania informacji w reklamie i marketingu bezpłatnych produktów.
  • „Projektowanie swoich produktów w celu lepszego informowania użytkowników, czy będą mogli bezpłatnie rozliczać się z podatków”.
  • „Powstrzymanie się od wymagania od konsumentów rozpoczęcia rozliczenia podatku od nowa, jeśli wyjdą z jednego z płatnych produktów Intuit, aby zamiast tego skorzystać z bezpłatnego produktu”.
Czytać  Znaleziono nowe złośliwe oprogramowanie infekujące spotkania Microsoft Teams

Jest to najprawdopodobniej związane z wycofaniem się Intuit z programu IRS Free File w zeszłym roku.

Istnieje wiele innych oszustw poza zwodniczym oprogramowaniem do płacenia podatków. Jeśli uważasz, że jesteś oszukany, oto cztery rzeczy, które powinieneś zrobić natychmiast.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej