Instagram dla Facebook Developing Kids

Instagram dla Facebook Developing Kids

Od początku istnienia mediów społecznościowych dzieci nie były mile widziane w mediach społecznościowych. A raczej ograniczenia wiekowe zostały w dużej mierze zignorowane, a próby włączenia dzieci jakoś zawiodły. Jednak Facebook nadał priorytet utworzeniu Instagrama dla dzieci, skierowanego do użytkowników w wieku poniżej 13 lat.

Reklama na Facebooku

To było we wczesnych dniach mediów społecznościowych. Dzieci nie miały wstępu. Mój syn z łatwością znalazł sposób na obejście tego problemu. Kłamał na temat swojego wieku i tworzył tajne konta, o których nie wiedziałem. Odkrywał je, eliminował i po prostu tworzył więcej

Faktem jest, że dzieci od dawna korzystają z sieci społecznościowych. Po prostu kłamią na temat swojego wieku, za wiedzą rodziców i bez niej. Ale teraz Facebook chce dać im platformę tylko dla siebie z Instagramem dla dzieci. Obecna platforma pozwala tylko użytkownikom w wieku powyżej 13 lat.

Instagram dla dzieci, dzieci

„Z przyjemnością ogłaszam, że w przyszłości uznaliśmy pracę z młodzieżą za priorytet na Instagramie i dodaliśmy ją do naszej listy priorytetów H1” – napisał Vishal Shah, wiceprezes ds. Produktu na Instagramie na tablicy ogłoszeń dla pracowników. „Zbudujemy nowy filar młodzieżowy w ramach Community Product Group, aby skupić się na dwóch rzeczach: (a) przyspieszyć naszą pracę nad uczciwością i prywatnością, aby zapewnić możliwie najbezpieczniejsze doświadczenie nastolatkom, oraz (b) stworzyć wersję Instagrama, która umożliwia osobom poniżej w wieku 13 lat, aby po raz pierwszy bezpiecznie korzystać z Instagrama ”.

Obecny szef Instagrama Adam Mosseri miałby nadzorować projekt, kierowany przez wiceprezydenta Pam Diwanji. Wcześniej był w Google, gdzie stworzył YouTube dla dzieci.

Cofnij się do planu

To ogłoszenie pojawiło się po tym, jak Instagram został skrytykowany za pozwalanie na wykorzystywanie młodzieży. Firma tuż przed ogłoszeniem przyznała, że ​​musi zrobić więcej. Powiedział Mosseri Buzzfeed że Instagram wie, że coraz więcej dzieci chce korzystać z platformy, ale weryfikacja wieku była wyzwaniem.

Instagram na telefon dla dzieci

„Musimy tu dużo zrobić”, powiedział, „ale częścią rozwiązania jest stworzenie wersji Instagrama dla młodych ludzi lub dzieci, w której rodzice mają przejrzystość lub kontrolę. To jedna z rzeczy, które badamy ”.

Czytać  Kwartalny raport o zarobkach Facebooka pokazuje, że traci użytkowników

Doktorant Priya Kumar bada wpływ mediów społecznościowych na rodziny. Postrzega Instagrama dla dzieci jako sposób na to, by Facebook mógł wcześnie nawiązać kontakt z dziećmi i znormalizować „powiązania społeczne istnieją po to, by zarabiać”.

„Z perspektywy prywatności po prostu legitymizujesz monetyzację interakcji dzieci w taki sam sposób, jak robią to wszyscy dorośli, którzy korzystają z tych platform” – powiedział.

Dodał, że członkowie YouTube for Kids migrują do zwykłego YouTube. „Wiele dzieci, z wyboru lub przez przypadek, migruje na szerszą platformę YouTube” – powiedział. „Tylko dlatego, że masz platformę dla dzieci, nie oznacza, że ​​dzieci tam pozostają”.

Instagram dla dziewczynek

Facebook stworzył również Messenger for Kids po konsultacji z ekspertami, ale błąd w platformie pozwolił nieznajomym na łączenie się z dziećmi. Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, stanął w obliczu presji, aby przerwać działanie platformy.

Poza tym, niezależnie od tego, czy zostanie dodany Instagram dla dzieci, nastolatki są często prześladowane na zwykłym Instagramie i innych platformach i zawsze tak jest. Niestety, istnieje wiele doniesień o zastraszaniu nastolatków w mediach społecznościowych i odbieraniu sobie życia.

Instagram ogłosił wcześniej w tym tygodniu, że planuje to również rozwiązać: „Może to obejmować takie rzeczy, jak ograniczenie tych dorosłych do przeglądania kont nastolatków w sekcji„ Sugerowani użytkownicy ”, uniemożliwienie im odkrywania treści dla nastolatków w Reels lub Explore i automatyczne ukrywanie ich komentarzy w posty publiczne młodzieży ”, czytamy w publikacji firmy.

Ale to nie chroni nastolatków przed innymi nastolatkami. Instagram ma wielkie cele i dużo pracy przed sobą. Tworzenie i pielęgnowanie tych platform nie będzie łatwe, zwłaszcza w środku krytyki opinii publicznej i ekspertów.

Oprócz problemów przeczytaj tę historię o iOS 14, która pokazuje, że Instagram korzystał z kamer urządzeń bez wiedzy użytkownika.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Czytać  Jadąc na Chromebooka: być może uda Ci się odebrać telefon