Ile warte są zhakowane informacje w ciemnej sieci?

Ile warte są zhakowane informacje w ciemnej sieci?

Nie wszyscy przeżywają straszne lata 2020 i 2021. Cyberprzestępcy czerpią korzyści z Twoich danych osobowych, zgodnie z tym, co przygotowała firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, ile warte są Twoje zhakowane informacje w Dark Web.

Informacje na sprzedaż w Dark Web

Dużo mówiło się o naruszeniu bezpieczeństwa SolarWinds, ale od początku pandemii było wiele naruszeń bezpieczeństwa. To skłoniło firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem Private Affairs do zbadania, co dzieje się z tymi wszystkimi skradzionymi informacjami. Po tym, jak większość informacji trafiła do Dark Web, Private Affairs zebrało „Indeks cen Dark Web 2021” aby dowiedzieć się, ile są warte dane osobowe.

Ta lista zawiera dane z kart kredytowych, usług przetwarzania płatności, kont kryptograficznych, mediów społecznościowych, zhakowanych usług, sfałszowanych dokumentów i zrzutów baz danych e-mail. Fałszywa amerykańska zielona karta? Jest wart 150 dolarów w Dark Web. Dowód stanu New Jersey jest wart tylko 50 USD, podczas gdy dowód stanu Indiana jest wart 185 USD.

Private Affairs ustaliło, że obecnie sprzedaje się więcej informacji w porównaniu z 2020 r. Sprzedaż fałszywych dowodów tożsamości i kart kredytowych wynosi „kilka tysięcy”. Różnorodność również wzrosła, a zhakowane konta Uber i kryptowaluty są już dostępne.

Zhakowane informacje Odblokowanie ciemnej sieci

Profil „dostawcy” pokazuje, że masz 1290 sprzedaży i 626 pozytywnych recenzji w ciągu nieco ponad roku. Sprzedający sprzedaje skradzione karty kredytowe. Private Affairs wyjaśniło, że takich dostawców jest setki więcej. Fałszywy profil dostawcy tożsamości pokazuje sprzedaż każdego dnia. Ale fałszywe dowody tożsamości istnieją od dziesięcioleci, więc nie wydaje się to aż tak niezwykłe.

Biorąc pod uwagę podaż i popyt, kupujący wybierają obecnie największe i najbardziej „godne zaufania” witryny. Niesamowicie, są reklamowane oferty „Kup dwie sklonowane karty kredytowe, jedną za darmo!” Pokazuje, jak konkurencyjny jest rynek.

Czytać  Facebook wysyła e-maile narzekające na zmianę aplikacji na iOS 14

Dark Web próbuje nawet być bezpieczniejszy. Niepewny Bitcoin nie jest już pożądany, podczas gdy preferowane są płatności Monero i szyfrowana komunikacja z PGP.

Nastąpił wzrost ceny skradzionych danych kart kredytowych, mimo że istnieje tylko 80-procentowy rekord lub gwarantowane saldo. Cena logowania do bankowości internetowej dramatycznie wzrosła, z 65 USD do 120 USD, prawie 100-procentowy wzrost.

Teraz pojawiły się nowe informacje o karcie kredytowej, które wcześniej nie były dostępne w Dark Web. Obejmuje to dane karty kredytowej zhakowane za pomocą CVV. Możesz nawet wybrać lokalizacje. Amerykańskie karty kredytowe mają najniższą cenę, najwyższą w Izraelu.

Zrzut zhakowanych informacji w Dark Web

Ponadto szczegóły Paypal są bardzo tanie, dzięki obfitej podaży. Przelewy stały się korzystniejsze niż dane konta. Dostępne są również przewodniki dotyczące korzystania z informacji.

Ponieważ sprzedawcy detaliczni akceptują teraz telefony komórkowe i inne formy płatności, doprowadziło to do oferowania nowych produktów w Dark Web, w tym procesorów płatności. Cena może ulegać wahaniom ze względu na „możliwości cyberbezpieczeństwa i ubezpieczenie”.

Zhakowane konta szyfrujące mają bardzo wysoką wartość, ponieważ mogą one przechowywać duże kwoty. Najtańsze zhakowane konto kryptograficzne to zweryfikowane konto crypto.com za 300 USD. Najdroższe to zweryfikowane konto Kraken za 810 USD.

Powinieneś wiedzieć, że choć zhakowanie konta na Facebooku lub Twitterze jest frustrujące, twoje informacje nie mają nawet wysokiej ceny. Private Affairs nie jest pewien, czy jest to spowodowane wzrostem podaży, czy spadkiem wartości. Zhakowane konto na Facebooku spadło z 10 do 65 USD, a zhakowane konto na Twitterze spadło z 14 do 35 USD. Istnieje również tani rynek dla obserwujących: 1000 obserwujących na Instagramie spadło do zaledwie 2 USD.

Zhakowane konta dla usług takich jak carpooling i streaming są również oferowane w niskiej cenie. Zhakowane konto Ubera kosztuje zaledwie 8 USD, podczas gdy rok Netflix kosztuje 44 USD. Konto eBay z ponad 1000 pozytywnych recenzji kosztuje aż 1000 USD.

Zhakowane informacje Zamknięty laptop w ciemnej sieci

Fałszywe dokumenty mogą być bardzo cenne, ponieważ haker potrzebuje tylko niektórych Twoich prawdziwych danych, a następnie może nadrobić resztę. Te fałszywe dokumenty są dostępne w postaci skanów cyfrowych lub dokumentów fizycznych.

Czytać  Google pozwoli nieletnim na usuwanie obrazów z wyszukiwania

Ważny amerykański numer ubezpieczenia społecznego można kupić za jedyne 2 USD. W formie cyfrowej oferowane są również prawa jazdy, wzory rachunków za media, a nawet amerykańskie selfie z dowodem tożsamości za 100 USD. Fałszywe dokumenty fizyczne obejmują fałszywe zielone karty, paszporty z różnych krajów, i identyfikatory państwowe.

Czy Twój e-mail został niedawno zhakowany? Zrzuty bazy danych poczty e-mail są częste i tanie. Większość z nich to kompilacje lub kompilacje innych naruszeń. Możesz kupić 478 milionów e-maili z Meksyku za 10 USD. A może baza danych wyborców w USA? To będzie kosztować tylko 100 USD.

Czego możemy się z tego nauczyć?

Oczywistą rzeczą, której należy się tutaj nauczyć, jest to, że wszystkie twoje informacje mogą zostać zhakowane i trafić do ciemnej sieci. Nie możesz tego wystarczająco chronić. Zamieszczamy tutaj informacje o wielu najnowszych hackach i robimy to w nadziei, że nasi czytelnicy nie staną się ofiarami.

Wszystkie te informacje, które pojawiły się w Dark Web, pokazują, że Twoje dane to wielki biznes. Jeśli nigdy więcej go nie zobaczysz, na pewno zrobi to ktoś inny.

Aby zacząć chronić swoje informacje, zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby chronić swoje konto Gmail, zmienić ustawienia zabezpieczeń iOS i rozszerzenia zabezpieczeń Chrome, aby zwiększyć bezpieczeństwo przeglądania.

Czy ten artykuł jest przydatny?