Hakerzy zastępują Dark Web Telegramem

Hakerzy zastępują Dark Web Telegramem

Może nie być bezpiecznej aplikacji do przesyłania wiadomości. Obawy o prywatność skłoniły użytkowników WhatsApp do migracji z aplikacji i znalezienia nowego domu w Signal, Telegram i innych aplikacjach. Jednak grupa cyberwywiadowcza ujawniła szczegóły pokazujące, że hakerzy również migrują do Telegrama z ciemnej sieci.

Telegram to nowy dom dla hakerów

Czy lubisz wygodę Telegrama? Także hakerzy. Grupa cyberwywiadowcza Cyberint we współpracy z Financial Times stwierdziła, że hakerzy przenoszą się na Telegram dla wygody.

„Niedawno byliśmy świadkami ponad 100-procentowego wzrostu wykorzystania Telegrama przez cyberprzestępców” – powiedział Tal Samra, analityk cyberzagrożeń Cyberint. „Zaszyfrowana usługa przesyłania wiadomości jest coraz bardziej popularna wśród cyberprzestępców, którzy prowadzą nieuczciwe działania i sprzedają skradzione dane, ponieważ jest wygodniejsza w użyciu niż ciemna sieć”.

W Telegramie możesz tworzyć łatwo dostępne grupy publiczne i prywatne. Ponadto można udostępniać duże pliki danych. Prawdopodobnie już zbierasz urok Telegrama dla hakerów.

Prywatność hakerów Telegram

Ponieważ Telegram twierdzi, że ma ponad 500 milionów aktywnych użytkowników i ponad 1 miliard pobrań, liczba wzmianek o kodach hakerskich „Email: pass” i „Combo” wzrosła do 3400.

„Combolist”, publiczny kanał Telegramu, ma ponad 47 000 subskrybentów. Hakerzy wykorzystują ten kanał do udostępniania dużych ilości danych zawierających ujawnione nazwy użytkowników i hasła.

„Combo List Gaming HQ” to post z 300 000 rzekomo zhakowanych e-maili i haseł do gier Minecraft, Origin i Uplay. Osobny post zawierał dwukrotnie więcej danych dla Yandex i innych dla Google i Yahoo. Gdy Financial Times skontaktował się z Telegramem, usunął post.

Wraz z nazwami użytkowników i hasłami wyciekają również dane finansowe i kopie paszportów. Złośliwe oprogramowanie i poradniki hakerskie są również udostępniane w Telegramie.

Linki telegramowe do tych informacji są również w dużej liczbie udostępniane w ciemnej sieci. Linki telegramowe wzrosły w tym roku do ponad miliona. To ogromny skok z zaledwie 172 085 w 2020 roku.

Czytać  Sukces Discord i Slack powoduje pojawienie się złośliwego oprogramowania

Dane te odzwierciedlają to, co zostało zgłoszone przez vpnMentor na początku tego roku. W zrzutach danych Telegrama znaleziono wycieki danych z Facebooka, Click.org i Meet Mindful. vpnMentor odkrył, że dane były sprzedawane w ciemnej sieci, a następnie udostępniane w Telegramie. Ustalono również, że ci, którzy pobierali dane na Telegram, byli mniej inteligentni niż typowi użytkownicy ciemnej sieci.

Hakerzy też lubią prywatność

A wszystko to wydaje się mieć miejsce, ponieważ hakerzy również lubią prywatność. Telegram jest w końcu zaszyfrowany, wielu hakerów woli go teraz od ciemnej sieci. Jest również bardziej dostępny, działa lepiej i jest mniej prawdopodobne, że zostanie wytropiony przez policję.

Telegram Hakerzy Sygnał WhatsApp

Prywatność jest również powodem, dla którego hakerzy wybierają Telegram zamiast WhatsApp. Ten ostatni pokazuje liczbę użytkowników w czatach grupowych, w przeciwieństwie do Telegrama. Chociaż Signal jest szyfrowany, jest bardziej prawdopodobne, że będą go używać osoby, które już się znają, a nie grupy nieznajomych na forum.

Wiadomo również, że Telegram ma mniej moderacji treści, ustępując miejsca grupom nienawiści i teoretykom spiskowym. Zaczęła zamykać grupy ekstremistów i zwolenników białej supremacji w styczniu po zamieszkach w Kapitolu.

Telegram twierdzi, że ma „politykę usuwania danych osobowych udostępnionych bez zgody” i że jego moderatorzy usuwają ponad 10 000 społeczności publicznych za naruszenie warunków korzystania z usługi. Jeśli jednak pirackie treści występują w większej liczbie, świadczy to o tym, w jakim stopniu stają się one rynkiem przestępczym.

Czy nadal jesteś zainteresowany przejściem na Telegram z WhatsApp? Dowiedz się o tych funkcjach Signal, których powinieneś używać.

Czy ten artykuł jest przydatny?