Google pozwoli nieletnim na usuwanie obrazów z wyszukiwania

Google pozwoli nieletnim na usuwanie obrazów z wyszukiwania

Czy kiedykolwiek wygooglowałeś siebie i widziałeś obrazy, których żałujesz, że nie widziałeś? Wyobraź sobie, że widzisz zdjęcia swoich dzieci w tych samych okolicznościach. Ze wszystkich powodów, które prawdopodobnie sobie wyobrażasz, Google ustanowiło zasady, które pozwolą nieletnim (lub ich rodzicom) usunąć ich zdjęcia z wyszukiwarki Google. Jednocześnie rząd Stanów Zjednoczonych opiera się na doskonałej technologii, aby chronić prywatność dzieci w Internecie.

Reklama Google dająca nieletnim kontrolę nad obrazami

w post na blogu, firma Google wprowadziła nowe narzędzie, które daje nieletnim i ich rodzicom „większą kontrolę nad ich obrazami w wyszukiwarce Google”.

Czyniąc to, Google przyznaje w większości, że obecne narzędzia i zasady usuwania treści z wyników wyszukiwania mogą nie zawsze być wystarczające. wspomniany we wpisie na blogu: „Wiemy, że dzieci i nastolatki muszą stawić czoła wyjątkowym wyzwaniom w Internecie, zwłaszcza gdy ich zdjęcie jest niespodziewanie dostępne w Internecie”.

Google pozwala nieletnim usuwać obrazy z tabletu

Nowe zasady Google stanowią, że każda osoba w wieku 18 lat lub młodsza lub jej rodzic lub opiekun „może teraz zażądać usunięcia swoich obrazów z wyników wyszukiwania, wykonując kilka czynności. Oznacza to, że te obrazy nie będą wyświetlane na kartach obrazów ani jako miniatury w dowolnej funkcji wyszukiwarki Google”.

Jak usunąć obraz dziecka z wyszukiwarki Google

W swoim poście na blogu Google przedstawił procedurę, której muszą przestrzegać nieletni, rodzice lub opiekunowie, aby zażądać usunięcia zdjęć z wyszukiwarki Google.

  1. Idź do google strona pomocy aby uzyskać informacje, których będziesz potrzebować podczas składania wniosku.
  2. Posługiwać się ten formularz aby zainicjować prośbę o usunięcie.
  3. Wypełnij formularz i podaj adresy URL obrazów, które mają zostać usunięte, oraz strony wyników wyszukiwania. Uwzględnij również wszelkie wyszukiwane hasła, które doprowadziły Cię do tych wyników.
  4. Wyślij aplikację.
  5. Google rozpatrzy Twoją prośbę i skontaktuje się z Tobą, jeśli będzie potrzebować więcej informacji lub po usunięciu obrazu.
Google zezwala nieletnim na usunięcie biblioteki obrazów

„Wierzymy, że ta zmiana pomoże młodym ludziom mieć większą kontrolę nad odciskiem palca i miejscem, w którym można znaleźć ich obrazy w wyszukiwarce” – powiedział Google.

Czytać  Twitter Super Followers umożliwia połączenia z „RIP Twitter”

Należy pamiętać, że obrazy nie zostaną usunięte z witryn, które je obsługują, zostaną usunięte tylko z wyników wyszukiwania Google. Skontaktuj się z witryną hostującą obrazy, aby dowiedzieć się, jak je usunąć.

Kongres wywiera presję na firmy technologiczne, aby chroniły dzieci w Internecie

Ogłoszenie Google, że umożliwi usuwanie zdjęć nieletnich z wyników wyszukiwania, pojawiło się po tym, jak Kongres USA lobbował firmy technologiczne w sprawie bezpieczeństwa i prywatności dzieci w Internecie.

Google umożliwia nieletnim usuwanie zdjęć z telefonu

Dwóch senatorów zorganizowało w tym tygodniu konferencję prasową, aby omówić swój projekt ustawy, Ustawa o ochronie prywatności w Internecie dla dzieci i nastolatków, znany również jako COPPA 2.0. Ten akt prawny wymagałby od firm technologicznych stworzenia „przycisku usuwania”, który umożliwia nieletnim i rodzicom usuwanie informacji o dzieciach z Internetu.

Chociaż wygląda na to, że Google i prawodawcy zgadzają się na usuwanie obrazów i ochronę prywatności nieletnich, nie zajęto się tym, co się stanie, jeśli obrazy pozostaną online. Co się stanie, jeśli 16-latka opublikuje nierozważne zdjęcie, a potem skończy 25 lat i chce je usunąć, bojąc się, że może to wpłynąć na przyszłe perspektywy pracy? Z pewnością ten obszar również wymaga zajęcia.

Przeczytaj o pozwie YouTube w Wielkiej Brytanii, który twierdził, że naruszano prywatność dzieci, a prokuratorzy generalni walczyli z uruchomieniem Instagram Kids.

Czy ten artykuł jest przydatny?