Google pozwoli Ci łączyć tekst i obrazy w wyszukiwarce

Google pozwoli Ci łączyć tekst i obrazy w wyszukiwarce

Czy znasz te czasy, kiedy szukasz informacji i chcesz skorzystać z Google, ale nie wiesz, jak je wyszukać? Google jest w pełni świadomy. Dodaje możliwość wyszukiwania w Internecie i YouTube przy użyciu kombinacji tekstu i obrazu. Ale nie popełnij błędu, nie jest to dla naszej wygody. Jego celem jest pomoc Google.

Wyszukiwarka Google obejmująca połączoną technologię tekstu i obrazu

Google ujawnił ta nowa funkcja kwerendy wyszukiwania tekstu i obrazu połączona w środę na konferencji Search On. Narzędzie wyszukiwania Google Lens odzyska tę zdolność za kilka miesięcy. Firma ogłosiła na początku tego roku, że sztuczna inteligencja umożliwi tę funkcję.

Użytkownicy będą mogli dotknąć ikony Google Lens podczas oglądania obiektu i poprosić o pomoc w znalezieniu przedmiotu na obiekcie.

Wyszukiwarka Google tekstowa obraz telefon

„Dzięki tej nowej funkcji możesz dotknąć ikony Obiektywu, patrząc na zdjęcie koszuli i poprosić Google o znalezienie dla Ciebie tego samego wzoru, ale na innym elemencie odzieży, takim jak skarpetki” — powiedział starszy wiceprezes Prabhakar. Raghavan.

Nagle zakupy ubrań i akcesoriów stały się o wiele bardziej ekscytujące. Szukasz krawata w tym samym kolorze co twoje spodnie? Nie ma problemu.

„To pomaga, gdy szukasz czegoś, co może być trudne do dokładnego opisania samymi słowami”.

Raghavan wyjaśnił, że technologia przydaje się nie tylko podczas zakupów, ale sprawdzi się również przy wyszukiwaniu filmów. „Twój rower ma zepsutą rzecz i potrzebujesz wskazówek, jak to naprawić” – powiedział. „Tryb wyszukiwania wskaż i zapytaj ułatwi znalezienie dokładnego momentu w filmie, który może pomóc”.

Będziesz także mógł wykonać odwrotne wyszukiwanie obrazów w aplikacjach Google iOS i przeglądarce Chrome na komputerze. Może to również pomóc w wyszukiwaniu zakupów.

Motyw Google do zmiany

Ponownie, ta nowa technologia wyszukiwania Google służąca do łączenia tekstu i obrazów ma nie tylko pomóc nam w robieniu zakupów i znajdowaniu filmów. Ma nam pomóc kupować na rynku Zakupów Google i znaleźć filmy w YouTube, abyśmy mogli zobaczyć reklamy w filmach.

Czytać  Plotki: „Nintendo Switch Pro” pojawi się jesienią

Przypomina to poprzednie ogłoszenie Google, że nie będzie już śledzić ludzi przez swoją wyszukiwarkę. Ale tak naprawdę była to tylko niewielka zmiana w filozofii. Zamiast tego szukasz grup.

Wyszukiwarka Google tablet z obrazem tekstowym

Dzięki funkcji „Privacy Sandbox” zamiast śledzić kogoś, kto chce kupić odzież w tym konkretnym wzorze, śledzi teraz wszystkie osoby, które chcą kupić ubrania według tego wzoru, i grupuje je razem.

Chociaż nowa funkcja wyszukiwania Google pomoże Ci, pomoże również Google. Gdy przeszukujesz Obiektyw Google z połączonym tekstem i obrazem, Google zbiera dane o Tobie jako grupie.

Jeśli Google wie o Tobie wystarczająco dużo, by włosy stanęły Ci dęba, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak usunąć historię wyszukiwania Google i jak anonimowo wyszukiwać w Google.

Czy ten artykuł jest przydatny?