Google Keep vs. Evernote vs. Apple Notes: Która aplikacja do robienia notatek jest najlepsza?

Google Keep vs. Evernote vs. Apple Notes: Która aplikacja do robienia notatek jest najlepsza?

Obecnie istnieje wiele aplikacji do robienia notatek. Evernote jest tak ponadczasowy jak zawsze i ewoluuje z biegiem czasu. Google Keep giganta wyszukiwarek to kolejne piórko na granicy. Apple Notes otrzymał dużą aktualizację wraz z ostatnim wydaniem iOS 15 i dostosował go do reszty pakietu. Tutaj przyjrzymy się Google Keep, Evernote i Apple Notes, aby zobaczyć, który z nich jest lepszy i dlaczego.

Interfejs użytkownika (UI)

Evernote otrzymał niedawno bardzo potrzebną aktualizację, w której interfejs użytkownika został przeprojektowany, aby nadążyć za branżą robienia notatek. Teraz jest znacznie czystszy z ostatnimi notatkami na górze, Notatnikiem do robienia szybkich notatek poniżej i opcją tworzenia nowych notatek w różnych formatach na dole. Pozostałe opcje, takie jak etykiety, kategorie, zadania itp., zostały zapisane w menu na pasku bocznym.

Evernote Ios interfejs użytkownika

Tam, gdzie Evernote naprawdę błyszczy, jest możliwość dostosowania strony głównej tak, aby można było dodawać / usuwać elementy, takie jak kalendarz, zadania itp. ze strony głównej, aby dostosować go dla Ciebie. Wystarczy dotknąć ikony „dom z ołówkiem” u góry, aby dodać / usunąć elementy.

Evernote Home Dostosuj iOS

Google Keep ma mniej opcji, dzięki czemu jest bardziej przejrzysty interfejs użytkownika z notatkami wyświetlanymi w porządku chronologicznym i menu na dolnym pasku. Ustawienia i niektóre opcje zaawansowane są ukryte w menu paska bocznego. Jeszcze jedna znajoma wielokolorowa ikona znajduje się na dole, aby tworzyć nowe notatki.

Interfejs użytkownika Google Keep na iOS

Apple Notes ma przestarzały interfejs użytkownika, w którym będziesz musiał przechodzić między folderami, aby uzyskać dostęp do swoich notatek. Nie ma skrótu do paska bocznego ani opcji ostatnich notatek, jak w Evernote. Jednak tagi mogą być szybkim sposobem na zlokalizowanie notatek, podobnie jak pasek wyszukiwania na górze, który przychodzi na ratunek.

Apple Notes UI Ios 15

Zwycięzca: Evernote. Interfejs użytkownika Evernote jest nie tylko funkcjonalny, ale można go również dostosować, aby można było dodawać / usuwać elementy, takie jak Notatnik. Pomaga to zmniejszyć rozpraszanie uwagi.

Pobierz ściągawkę skrótów klawiaturowych Evernote

Pobierz tę ściągawkę

Wpisz swój adres e-mail poniżej, aby otrzymać ten arkusz referencyjny PDF dostarczony do Twojej skrzynki odbiorczej.

Twórz i formatuj notatki

Aby rozpocząć korzystanie z Evernote, po prostu dotknij przycisku Nowa u dołu strony głównej i wybierz rodzaj notatki do utworzenia. Zauważysz, że Evernote obsługuje różne formaty notatek, takie jak tekst, zadania, dźwięk, aparat, rysunek lub szkic oraz załączniki. Wewnątrz możesz wybierać spośród setek szablonów. Istnieje również solidne menu formatu, które jest łatwe w użyciu.

Formatowanie Evernote Ios 15 Uwagi

Tworzenie nowej notatki w Google Keep jest łatwe; jednak obsługiwanych jest mniej rodzajów notatek. Notatka może być również notatką tekstową lub zadaniem do wykonania, ale nie obydwoma jednocześnie, co może być dość ograniczające dla niektórych użytkowników.

Możesz oznaczyć swoje notatki kolorami lub wybrać tło z podanych opcji, ale nie ma możliwości wgrania własnego tła lub wybrania szablonu. Wreszcie, nie ma dostępnego paska menu formatowania poza niektórymi skrótami znaczników, takimi jak pogrubienie i kursywa.

Google ciągle formatuje iOS 15 2

Apple Notes obsługuje listy, tabele, obrazy i notatki tekstowe z przyzwoitą liczbą opcji formatowania, które znajdują się gdzieś pomiędzy Evernote a Keep. Znajdziesz tam wszystkie powszechnie używane opcje i są one bardzo łatwe w użyciu.

Podobnie jak Evernote Notepad, Apple Notes oferuje szybkie notatki, ale obecnie jest ograniczony tylko do iPadów.

Menu formatu notatek Apple iOS 15

Zwycięzca: Evernote. W przeciwieństwie do Google Keep i Apple Notes, Evernote obsługuje większość formatów robienia notatek. Opcje formatowania tekstu są najlepsze w swojej klasie, nawet w aplikacjach mobilnych.

Czytać  Jak usunąć duplikaty z listy odtwarzania Spotify?

Kategoryzuj, wyszukuj i pobieraj notatki

Evernote używa kombinacji notatników / folderów, stosów i etykiet do klasyfikowania notatek. Możesz wyszukiwać notatki za pomocą słów kluczowych lub używać znaczników i folderów, aby je zlokalizować. Evernote nie obsługuje zagnieżdżonych folderów ani tagów, chociaż jest to popularne żądanie użytkowników od dłuższego czasu. Wszystkie zadania, które mają terminy lub są przypisane do kogoś, są wymienione osobno.

Evernote Kategorie Tagi Ios 15

Google Keep ma inne podejście. Nie ma folderów, ale otrzymujesz etykiety takie jak te, które otrzymujesz w Gmailu. Możesz także przypisać kolor tła do swoich notatek i wyszukiwać je według tego koloru. Google spróbuje automatycznie wykryć jedzenie, miejsce/lokalizację, ludzi, wycieczki itp. w notatkach i twórz dla nich inteligentne kategorie. Na koniec wszystkie notatki z przypomnieniami, adresami URL, nagraniami itp. są one automatycznie klasyfikowane oddzielnie.

Wskazówka: Mało znana sztuczka z Keep polega na używaniu tagów. Chociaż nie ma możliwości bezpośredniego przypisania tagów, możesz dodać „#tag” w notatce, a następnie użyć zaawansowanego paska wyszukiwania Keep, aby znaleźć wszystkie notatki, które mają te tagi.

Opcje wyszukiwania w Google Keep iOS 15

Apple Notes przyjmuje podejście folderowe, ale nie jest zagnieżdżone, tak jak Evernote. Wraz z wydaniem iOS 15 możesz dodawać tagi, które są wymienione osobno, a na górze znajduje się zaufany pasek wyszukiwania. Intuicyjną funkcją są foldery inteligentne, w których można utworzyć niestandardowy folder i nadać mu etykietę. Wszystkie wybrane przez Ciebie oznaczone notatki zostaną wyświetlone w tym inteligentnym folderze. Możesz myśleć o tym jako o kategoriach.

Apple Notes Ios 15 opcje wyszukiwania

Jednak Apple Notes oferuje również kilka inteligentnych filtrów, takich jak możliwość filtrowania notatek według lokalizacji, przypomnienia, daty, flagi i priorytetu. Po dotknięciu paska wyszukiwania, aby wpisać zapytanie, zauważysz, że Apple grupuje notatki według list kontrolnych, rysunków, załączników, skanów itp. dla szybszego powrotu do zdrowia. Ułatwia to znalezienie niektórych typów notatek lub notatek z określonymi danymi i atrybutami.

Zwycięzca: Notatki Apple. Evernote zajmuje drugie miejsce, ponieważ został zaprojektowany jako plik cyfrowy. Apple osiąga lepsze wyniki, oferując szereg inteligentnych filtrów po wyjęciu z pudełka, co czyni go znacznie lepszym.

Udostępniaj notatki i współpracuj nad nimi

Evernote ma wiele opcji udostępniania notatek lub notatników. Otwórz notatkę i możesz utworzyć łącze udostępniania do notatki lub zaprosić kogoś do przeglądania/edycji notatki za pośrednictwem poczty e-mail. Kopię notatki można również wysłać e-mailem do przeczytania. W dowolnym momencie można szybko i łatwo odwołać dostęp do notatki.

Opcja wspólnej notatki Evernote

Google Keep ma mniej opcji, ale działa. Możesz zaprosić kogoś do współpracy nad notatką, ale nie możesz kontrolować, czy może on tylko wyświetlać lub edytować notatkę. Domyślnie mają uprawnienia do edycji. Nie ma również możliwości udostępnienia linku do notatki. Możesz skopiować notatkę do Dokumentów Google, które zapewniają bardziej szczegółową kontrolę, taką jak Evernote, ale to nie to samo, co aplikacja do robienia notatek.

Opcje udostępniania w Google Keep iOS 15

Podobnie jak Evernote, Apple Notes umożliwia użytkownikom udostępnianie notatek innym, ale także pozwala użytkownikom kontrolować, czy mogą przeglądać i / lub edytować. Nie ma jednak możliwości utworzenia linku do udostępniania. Zarówno Evernote, jak i Apple Notes pozwalają również kontrolować, czy użytkownicy zaproszeni do notatki mogą zapraszać nowych użytkowników do tej notatki, czy nie. Są to uprawnienia na poziomie administratora.

Apple Notes Ios 15 Udostępnianie menu

Wszystkie trzy aplikacje do robienia notatek obsługują @mention, co oznacza, że ​​możesz szybko dodać członków rodziny lub członków zespołu do notatki i na przykład przydzielić im zadania.

Czytać  5 darmowych alternatyw Scrivener do zarządzania projektami pisania

Zwycięzca: Evernote. Podczas gdy trzy aplikacje do robienia notatek umożliwiają udostępnianie i współpracę, Evernote idzie o krok dalej i oferuje kontrolę. Ty decydujesz, kto i jak może wchodzić w interakcję z notatką.

Powyższe to standardowe funkcje, które tworzą lub psują dobrą aplikację do robienia notatek. Ale są też dodatkowe funkcje, które sprawiają, że jest to świetna aplikacja do robienia notatek, odciągająca Cię od reszty.

Evernote:

  • Możesz zaszyfrować tekst, na przykład hasła, w notatce, ale nie ma możliwości zaszyfrowania notatki lub notatnika. Ponadto, nawet jeśli tekst jest zaszyfrowany, nadal może zostać przypadkowo usunięty, co w niektórych przypadkach może być katastrofalne.
  • Do notatki możesz dołączyć wszelkiego rodzaju pliki, takie jak obrazy, filmy, dokumenty itp.
  • Evernote podąża za modelem freemium, w którym oferuje pewne funkcje za darmo, ale niektóre zaawansowane funkcje są objęte zaporą.
  • Evernote działa w systemach Windows, macOS, Android, iOS i w Internecie, a także ma rozszerzenia przeglądarki.

Google Keep:

  • Do notatki możesz dołączyć tylko obrazy, ale nie inne typy plików.
  • Jest całkowicie darmowy.
  • Podobnie jak większość aplikacji Google, Keep został zaprojektowany w oparciu o podejście internetowe i działa w internecie oraz na Androidzie i iOS.

Notatki Apple:

  • iOS 15 obsługuje tłumaczenie w całym systemie, które działa również w aplikacji Notatki.
  • Widok aktywności umożliwia śledzenie zmian wprowadzonych przez innych użytkowników oraz ich interakcji z notatką. Widok najważniejszych informacji wyświetli wszystkie zmiany wprowadzone przez innych użytkowników na uporządkowanej liście.
  • Podobnie jak większość aplikacji Apple, Notes jest ograniczony do ekosystemu Apple, ale korzysta z jego głębokiej integracji z innymi aplikacjami.

Częste pytania

1. Czy darmowy plan Evernote ma limit?

Bezpłatny abonament pozwala na przesyłanie 60 MB danych miesięcznie na całe życie, z każdą notatką ograniczoną do 25 MB. Możesz go używać na maksymalnie dwóch urządzeniach. Ucz się więcej o planach tutaj.

2. Czy możesz korzystać z Google Keep Offline?

Nie. Podobnie jak większość aplikacji Google, Keep nie jest dostarczany z wersją komputerową. Zarówno aplikacje webowe, jak i mobilne wymagają aktywnego połączenia internetowego do pracy i synchronizacji danych.

3. Czy Apple Notes ma limit?

Wydaje się, że nie ma ograniczeń. Apple nie określił niczego wprost.

Zwycięzcą jest …

Evernote jest bardziej kompletnym produktem i nadaje się jako plik cyfrowy. Bezpłatny plan jest wystarczająco dobry dla większości użytkowników, podczas gdy zaawansowani i profesjonalni użytkownicy mogą przeglądać płatne plany.

Google Keep najlepiej nadaje się do okazjonalnych potrzeb i szybkich adnotacji lub po prostu do zorganizowania dnia. Nie nadaje się na przykład do tworzenia projektów i śledzenia postępów, ale do tworzenia szybkich list lub zapisywania myśli w środku nocy.

Apple Notes stał się bardziej wszechstronnym produktem do robienia notatek z funkcjami dodanymi w iOS 15. Jeśli jesteś głęboko w ekosystemie Apple, Notes jest solidnym konkurentem i dostarczy Ci tam, gdzie jest to potrzebne. Czytaj dalej, aby poznać inne świetne aplikacje do robienia notatek na iOS.

Czy ten artykuł jest przydatny?