Google I0 2021 wprowadza Androida 12 Beta i nie tylko

Google I0 2021 wprowadza Androida 12 Beta i nie tylko

Wydaje się, że w konkurencyjnym środowisku komputerów przenośnych Google zdecydował, że ma przewagę w personalizacji. Firma wprowadziła zmiany w wielu swoich produktach podczas Google IO 2021; być może jedną z najbardziej znaczących zmian może być to, co przyniesie Android 12. Jest to powielanie idei dostosowywania.

Android 12

Podkreślając aspekt „personalizacji”, Google powiedział, że platforma Android zawsze była na niej skupiona, co doprowadziło do jej wzrostu do 3 miliardów użytkowników. Ale teraz, dzięki Androidowi 12, firma chce dodać więcej możliwości dostosowywania, umożliwiając platformie „dostosowywanie się do Ciebie”, a jednocześnie zapewniając jej bezpieczeństwo i prywatność.

W tym, co określa jako „największą zmianę projektową” w historii Androida, Google po raz kolejny podkreślił aspekt dostosowywania. Android 12 beta zostanie wprowadzony jako pierwszy na urządzenia Pixel, a użytkownicy będą mogli cieszyć się niestandardową paletą kolorów i przeprojektowanymi widżetami. „Ekstrakcja kolorów” pozwoli użytkownikom wybrać własną tapetę, podczas gdy system ustawi kolory systemowe na podstawie tego wyboru. Te zmiany są ujęte w tym, co Google nazywa „Material You”, czyli językiem projektowania, który łączy sprzęt i oprogramowanie.

Personalizacja systemu Android 12

Android 12 „szybko reaguje na Twój dotyk, płynnie wykonując ruchy i animacje”. Będzie teraz „bardziej responsywny i bardziej energooszczędny”, umożliwiając dłuższe korzystanie z urządzenia bez martwienia się o ładowanie. Czas procesora dla podstawowych usług został skrócony aż o 22 procent, a użycie dużych rdzeni nawet o 15 procent, aby osiągnąć taką wydajność.

Zauważysz zmiany w obszarze powiadomień, szybkich ustawieniach i przycisku zasilania. Aby pomóc Ci zwiększyć produktywność, przebudowaliśmy w szczególności Szybkie ustawienia i będą teraz obejmować sterowanie Google Pay i Home. A teraz długie naciśnięcie przycisku Home wywoła Asystenta Google.

Prywatność w Androidzie 122

Nowy panel prywatności pozwala ustawić własne uprawnienia i kontrolować własne dane. Skupienie się na dostępie do danych prawie wydaje się nieco dziwne dla Google i sprawia, że ​​wydaje się, że ściga nowe obawy dotyczące danych iOS. Dostępny jest nawet pasek stanu, który wskazuje, kiedy uzyskano dostęp do mikrofonu lub kamery. Kontynuując ideę personalizacji, poziom precyzji śledzenia lokalizacji zależy od Ciebie.

Czytać  Microsoft Bug pozwala nieobsługiwanym komputerom na uaktualnienie do systemu Windows 11

Wersja beta Androida 12 obejmuje również funkcje ułatwień dostępu, przewijane zrzuty ekranu i widżety rozmów. Wersja beta jest już dostępna.

Reszta

Android 12 nie był jedyną ogłoszoną aktualizacją Google IO 2021, jest świetna współpraca. Android i Chromebook będą ze sobą współpracować płynniej. Uruchomienie centrum telefonicznego umożliwia zarządzanie Androidem z Chromebooka. Obie platformy będą również udostępniać zakładki przeglądarki, umożliwiając wznowienie od miejsca, w którym zostało przerwane.

Mapy Android 12

Gdy jesteś w ruchu, Android Auto będzie teraz działał bezprzewodowo. Mapy Google będą teraz zawierać intuicyjne funkcje sztucznej inteligencji. Będziesz w stanie przewidzieć, kiedy kierowca będzie musiał mocno zahamować. Ponadto mapy ulic ze szczegółami dotyczącymi chodników, wysp dla pieszych itp. Będą dostępne w 50 kolejnych miastach do końca roku.

Ogłoszono również podczas wydarzenia Google, że Wear OS i Tizen odniosą korzyści ze współpracy między Google a Samsungiem. Oba zostaną teraz połączone na jednej platformie. Zapewni to większą wydajność, dłuższą żywotność baterii i więcej aplikacji. Wspomnienia na Twoich zdjęciach zostaną wyróżnione w nowy i intuicyjny sposób, ponieważ zostaną zgrupowane razem, gdy aplikacja znajdzie co najmniej trzy pasujące na podstawie wzoru podczas fotografowania. Firma pracuje nawet nad poprawą wykrywania gruźlicy.

Czekając na te ekscytujące zmiany, zobacz, co zrobić, gdy Twoje aplikacje na Androida przestaną działać.

Źródło zdjęcia: Konferencja Google IO 2021 Keynote za 16 minut

Czy ten artykuł jest przydatny?