Google eksperymentuje z Musetterem, aby publikować biuletyny

Google eksperymentuje z Musetterem, aby publikować biuletyny

Możesz otrzymywać biuletyny biznesowe w swojej skrzynce e-mail. Niektórzy zarejestrowali się, podczas gdy inni są mimowolnie z małym linkiem do anulowania subskrypcji na dole. Co by było, gdyby proces publikowania biuletynów był łatwiejszy do tego stopnia, że ​​ludzie mogliby je łatwo wysyłać? Google może się nad tym zastanawiać, ponieważ eksperymentuje z Museletterem, opcją, która pozwoliłaby dziennikarzom i innym osobom na wysyłanie biuletynów za pośrednictwem Dokumentów Google.

Google rozwija platformę Musetter

Obszar 120 firmy Google, wewnętrzny dział badawczo-rozwojowy, pracuje nad Projekt Musetter. Umożliwiłoby to twórcy opublikowanie dowolnego pliku z Dysku Google. W szczególności dokument Google może zostać opublikowany i wysłany na listę e-mailową lub profil publiczny w Museletter.

Nie chodzi o to, że Google jest jedyną firmą eksperymentującą z taką platformą: Twitter nabył platformę biuletynu Revue na początku tego roku. Oczywiście ułatwia to użytkownikom Twittera wysyłanie biuletynów do swoich obserwujących.

Newsletter Google Musetter Tyson

Google nie mówi o swoim planie newslettera z Museletterem. Rzecznik Strefy 120 powiedziałby tylko, że Museletter jest „jednym z wielu eksperymentów” w fazie rozwoju i że jest „jeszcze bardzo wcześnie”.

Jak mogą działać biuletyny Musetter

Nie mając wiele do zrobienia, pozostajemy do domysłów, w jaki sposób byłoby możliwe tworzenie i wysyłanie biuletynów za pośrednictwem Museletter przy użyciu Dokumentów Google.

ten Witryna Musetter wyjaśnia, że ​​platforma może być wykorzystywana do zarabiania na treściach na Dysku Google. Chociaż oczywistym połączeniem byłoby przesyłanie pisemnych treści z Dokumentów Google, Arkusze Google i Prezentacje Google również mogą być używane w ten sposób.

Jeśli chcesz wysyłać biuletyn zawierający treści, nad którymi pracujesz, musisz utworzyć profil publiczny na Dysku Google, a następnie po prostu opublikować na nim plik z Dysku Google. Oczywiście prawdopodobnie istnieje również sposób na udostępnienie linku do profili w mediach społecznościowych. Profil publiczny w Museletter prowadziłby do pewnego rodzaju pulpitu, który wyświetlałby subskrypcje, analizy i poszczególne pliki udostępniane publicznie.

Google Newsletter Musetter Jojo

Listy e-mailowe mogą być również używane do udostępniania treści z Dysku Google za pośrednictwem biuletynów Musetter. To może być miejsce, w którym możesz zarabiać na biuletynie. Museletter byłby jednak darmowy dla twórców.

Czytać  Czy moglibyśmy zobaczyć Windows 11 podczas wydarzenia 24 czerwca?

Dlaczego Google ma umożliwiać bezpłatne publikowanie biuletynów Musetter? Ponieważ może sprzedawać funkcje premium, takie jak niestandardowe domeny. Może to być również świetne miejsce na ulubione źródło dochodu Google: reklamy.

Firma Google nie ujawniła, kiedy będzie można używać programu Musetter do wysyłania biuletynów. Na stronie internetowej Musetter dostępna jest opcja zażądania wcześniejszego dostępu.

Czy to pobudza Twoje kreatywne soki? Prawdopodobnie nie jesteś jedyny. Być może byłby to również sposób na konkurowanie z Medium. Dzięki takim narzędziom dziennikarze mieliby mniej powodów do tworzenia własnej strony internetowej tylko po to, by znaleźć czytelników dla ich treści. Ciekawie będzie zobaczyć, jak to się rozegra.

Źródło obrazu: Museletter

Czy ten artykuł jest przydatny?