Google dba o prywatność reklam za pomocą piaskownicy prywatności w Androidzie

Android Privacy Sandbox Featured

Nie ma wątpliwości, że Apple jest w stanie wojny z innymi dużymi firmami technologicznymi. Ale czy ta wroga konkurencja miała jakiś wpływ na branżę? Google odpowiedział na to pytanie w poważny sposób, ogłaszając „Android Privacy Sandbox”, nową funkcję, która wydaje się konkurować z nowymi praktykami Apple dotyczącymi prywatności.

Opcja prywatności Apple

Jaka jest nowa polityka prywatności Apple, po której podążają inne duże firmy technologiczne? Począwszy od iOS 14, Apple pozwala swoim klientom decydować, czy zezwolić aplikacjom na ich śledzenie, czy po prostu zrezygnować.

Nowa polityka Apple odniosła natychmiastowy skutek na rynku. Facebook jest obok Google kolejną firmą, która czerpie zyski z narzucania reklam swoim użytkownikom. Dyrektor generalny Mark Zuckerberg walczył ze zmianą sytuacji Apple, ale nie mógł zrobić wiele, aby to powstrzymać. Użytkownicy Apple korzystający z Facebooka mogą teraz zrezygnować z reklam. doprowadziło do 10 miliardów dolarów strat dla Facebooka za rok.

Piaskownica prywatności Google na Androida

Zamiast narzekać i walczyć, Google stara się stworzyć własną politykę prywatności reklam, aby przyciągnąć użytkowników. Jednak piaskownica prywatności Androida nie wydaje się prowadzić do mniejszego śledzenia reklam, przynajmniej w tym momencie.

Użycie słowa „Sandbox” nasuwa myśl o lekkiej i przewiewnej zabawie. Jest to jednak bardziej gra w „piaskownicy prywatności w Chrome” Google. Ten program blokuje pliki cookie stron trzecich. Ale Google nie wspomniał w swojej reklamie o blokowaniu lub ograniczaniu śledzenia.

Nie żeby Google nie mógł tego zrobić dla użytkowników Androida. Może wymusić prywatność programistów w Google Play, podobnie jak Apple w App Store.

Google wprowadza piaskownicę prywatności reklam

Google otworzył swoje Reklama stwierdzając: „Aplikacje mobilne są fundamentalną częścią naszego codziennego życia. Obecnie ponad 90% aplikacji w Google Play jest bezpłatnych, co daje miliardom użytkowników dostęp do cennych treści.

Czytać  Nowe funkcje produktywności ChromeOS pomagają konkurować Chromebookom

Ale potem dodał: „Reklama cyfrowa odgrywa kluczową rolę w umożliwieniu tego. Aby jednak zapewnić zdrowy ekosystem aplikacji, który przyniesie korzyści użytkownikom, programistom i firmom, branża musi nadal ewoluować w sposób, w jaki działa reklama cyfrowa, aby poprawić prywatność użytkowników”.

Wprowadzając Android Privacy Soundbox, w poście na blogu zaznaczono, że jego „celem jest wprowadzenie nowych, bardziej prywatnych rozwiązań reklamowych”. Dodał: „Badamy również technologie, które zmniejszają potencjał ukrytego gromadzenia danych, w tym bezpieczniejsze sposoby integracji aplikacji z reklamowymi pakietami SDK”.

Piaskownica prywatności telefonu z Androidem

Ta nowa inicjatywa „opiera się na naszych dotychczasowych wysiłkach w Internecie, zapewniając wyraźną ścieżkę do poprawy prywatności użytkowników bez narażania dostępu do bezpłatnych treści i usług” – dodał Google.

Ale ograniczając reklamy i badając redukcję zbierania danych, co docenią wszyscy użytkownicy, Google nie ogranicza ani nie zabrania śledzenia. To wciąż coś, nad czym użytkownicy nie będą mieli kontroli.

Ogłoszenie wezwało Apple, bez faktycznego nazywania firmy po imieniu: „Zdajemy sobie sprawę, że inne platformy przyjęły inne podejście do prywatności reklam, bez ogródek ograniczając istniejące technologie wykorzystywane przez programistów i reklamodawców.

„Wierzymy, że bez uprzedniego zapewnienia alternatywnej drogi do ochrony prywatności te podejścia mogą być nieskuteczne i prowadzić do gorszych wyników dla prywatności użytkowników i firm deweloperskich”.

Nie jest jasne, w jaki sposób postrzega metodę Apple jako „nieskuteczną” lub prowadzącą do „gorszych wyników”. Strata 10 miliardów dolarów na Facebooku wydaje się całkiem skuteczna.

Piaskownica prywatności w Google Play na Androida

Google po raz kolejny wyjaśnił swój cel, mówiąc, że jest to „opracowanie skutecznych, zwiększających prywatność rozwiązań reklamowych, w których użytkownicy będą wiedzieć, że ich informacje są chronione, a programiści i firmy mają narzędzia do odniesienia sukcesu na urządzeniach mobilnych”.

Deweloperzy będą mieli okazję pomóc poprowadzić piaskownicę, ale co ciekawe, użytkownicy nie są zapraszani do zabawy. Chociaż Google z dumą zamieścił cytat Snapa, że ​​jest „podekscytowany współpracą z Google”.

Czytać  Instagram dla Facebook Developing Kids

Będzie również współpracować z organami regulacyjnymi, aby upewnić się, że „nie traktujemy preferencyjnie sprzedaży reklam ani produktów Google”. To powinno być coś, co robisz automatycznie, niezależnie od tego, czy jest to Google, Apple, Facebook, czy inna duża firma technologiczna.

Innymi słowy, Google pozwoli organom regulacyjnym upewnić się, że działa dobrze w piaskownicy i zaprosi programistów do gry jeszcze w tym roku, kiedy ma zostać uruchomiona piaskownica prywatności dla Androida. Ale dla użytkowników nie będzie wystarczająco dużo miejsca.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak Google podąża za Apple na rynku tabletów..

Czy ten artykuł jest przydatny?