Google dąży do zwiększenia bezpieczeństwa Gmaila dzięki BIMI

Google dąży do zwiększenia bezpieczeństwa Gmaila dzięki BIMI

Prawdopodobnie przywykłeś do otrzymywania wiadomości e-mail, które wydają się pochodzić z instytucji finansowej lub sklepu internetowego, z którego często korzystasz. Kierują Cię do kliknięcia linku, aby zweryfikować Twoją tożsamość lub naprawić konto. Ale coś ostrzega cię, że e-mail nie jest prawdziwy. Google chce ułatwić Ci odróżnienie fałszywych e-maili od prawdziwych. Chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo w Gmailu, dodając wskaźniki marki do identyfikacji wiadomości (BIMI).

Google w końcu wypuszcza BIMI dla Gmaila

To był wysiłek, który trwał ponad rok. Google ogłosił BIMI dla Gmaila w zeszłym roku, a w ostatni wpis na blogu Powiedział, że jest w końcu gotowy do wprowadzenia tej funkcji w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W poście na blogu stwierdzono, że „domyślne tworzenie bezpiecznego środowiska opartego na silnych zabezpieczeniach zawsze było podstawową zasadą Gmaila”. Jednak teraz cel został rozszerzony o BIMI i skupił się na silnym uwierzytelnianiu nadawcy dla wszystkich wiadomości e-mail.

Skrzynka odbiorcza Gmaila Bimi

Intencją BIMI jest zwiększenie zaufania do pochodzenia wiadomości e-mail. Bank of America docenia łatwość, jaką zapewnia. „Bank of America stosuje szeroką gamę środków bezpieczeństwa, aby pomóc naszym klientom, i stale rozwijamy nasz program, aby zapewnić najlepszą w swojej klasie ochronę. Częścią tych wysiłków jest nasze partnerstwo z Google w BIMI, które zapewnia łatwy sposób sprawdzenia, czy dopasowanie jest nasze ”- powiedziała instytucja finansowa.

Uwierzytelnianie, raportowanie i zgodność wiadomości oparte na domenie (DMARC) to aktualny standard uwierzytelniania nadawcy. Pozwala na lepsze filtrowanie w celu weryfikacji właściciela logo i wysyła wyniki do Google. BIMI pomaga organizacjom, które już używają DMARC, w weryfikowaniu logo wyświetlanych w wysyłanych e-mailach.

Jak działa bezpieczeństwo Gmaila z BIMI

W poście na blogu wyjaśniono, jak BIMI współpracuje z długą serią akronimów: „Organizacje, które uwierzytelniają swoje wiadomości e-mail za pomocą Sender Policy Framework (SPF) lub Mail Identified with Domain Keys (DKIM) i wdrażają DMARC, mogą dostarczać swoje logo znaków towarowych zweryfikowane do Google za pomocą zweryfikowanego Marka. Certyfikowany (VMC). BIMI wykorzystuje urzędy weryfikacji marki, takie jak urzędy certyfikacji, w celu weryfikacji własności logo i dostarczenia dowodu weryfikacji w VMC. Gdy te uwierzytelnione e-maile przejdą nasze inne testy zapobiegające nadużyciom, Gmail zacznie wyświetlać logo w istniejącym obszarze awatara”.

Czytać  Microsoft kupuje Nuance, system sztucznej inteligencji dla sektora opieki zdrowotnej

Google postrzega to jako dopiero początek BIMI. Oczekujemy, że wsparcie rozszerzy się na więcej typów logo i walidatorów. BIMI rozpoczyna ekspansję od logotypów znaków towarowych, ponieważ często są one podrabiane.

Poczta Gmail Bimi

Organizacje chcące korzystać z BIMI zostały ostrzeżone w poście na blogu, aby upewnić się, że używają DMARC i że ich logo zostało zweryfikowane przez VMC. Użytkownicy Gmaila, którzy chcą mieć pewność, że otwierają bezpieczną wiadomość e-mail, która została zweryfikowana przez BIMI, nie muszą podejmować żadnych działań.

Google obiecuje, że „jest dumny z bycia jednym z wiodących członków w ustanawianiu i wspieraniu standardu BIMI i będzie nadal wspierać wysiłki, które przyczyniają się do bezpieczeństwa całego ekosystemu poczty e-mail”.

Zapoznaj się z ważnymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa Gmaila, aby chronić swoje konto, i postępuj zgodnie z poradami zawartymi w tym przewodniku, jeśli Gmail nie działa.

Źródło obrazu: Google

Czy ten artykuł jest przydatny?