Funkcja wyszukiwania Google Testing Journeys do grupowania przeglądania

Funkcja wyszukiwania Google Testing Journeys do grupowania przeglądania

Wszyscy zwróciliśmy się do Google, aby wyszukać coś konkretnego, na przykład przepis, miejsce na wakacje lub wiadomość. Łatwo się rozproszyć i przerwać wyszukiwanie, co utrudnia powrót. Google chce to zmienić, przynajmniej w Chrome. Testujesz funkcję wyszukiwania podróży, która grupuje Twoje podobnie myślące wyszukiwania w Google.

Funkcja wyszukiwania Google Testing Journeys w Chrome

Google opublikował na blogu Chromium Dopiero zaczynasz testować funkcję wyszukiwania podróży w Chrome, która pomoże Ci „śledzić to, co znajdziesz w internecie”.

Problem z naszymi wyszukiwaniami polega na tym, że zbyt łatwo jest zejść z kursu. Są reklamy Google, które można łatwo kliknąć, powiadomienia o nowościach, które chcemy zobaczyć od razu itp. Możesz nawet odłożyć wyszukiwanie na kilka dni, aby zająć się innymi zadaniami lub przypadkowo wkleić link do czegoś zupełnie innego na karcie wyszukiwania.

Zakupy w wyszukiwarce Google Journeys

Google chce ułatwić powrót do wyszukiwania dzięki nowej funkcji Podróże. Umożliwi Ci to powrót do wyszukiwania w dowolnym momencie. Ponadto możesz wyczyścić historię wyszukiwania tak, jak zawsze, ale teraz możesz również wyczyścić tylko historię związaną z określoną podróżą.

Ważne jest, aby pamiętać, że historia w puli jest przechowywana tylko lokalnie i nie będzie można jej znaleźć na innych urządzeniach, przynajmniej na razie. W przyszłości ta funkcja może zostać przeniesiona na inne Twoje urządzenia.

Google eksperymentuje również z bocznym panelem wyszukiwania

Oprócz grupowania zapisanych wyszukiwań Google testuje również funkcję, która pomoże Ci porównać informacje. Ile razy musisz przechodzić tam iz powrotem na przeszukiwanych stronach, aby porównać wykopane informacje? Ta nowa funkcja może to ułatwić.

Ta nowa funkcja Chrome dodaje nowy panel boczny. Będziesz mógł zobaczyć wyniki wyszukiwania i przeglądaną stronę w tym samym czasie. Google wyjaśnia, że ​​„celem tego eksperymentu jest zbadanie, w jaki sposób Chrome może pomóc użytkownikom w łatwym porównywaniu wyników”.

Nawigacja wyszukiwania Google Journeys

Kliknij ikonę „G” na pasku wyszukiwania, aby uzyskać dostęp do panelu bocznego, a po zakończeniu zamknij go ponownie. To nie powinno ci przeszkadzać, po prostu zapewnij pomoc w porównaniu tego, czego szukałeś do tej pory.

Czytać  Apple, Google, Microsoft zastępują hasła hasłem „Passkey”

Funkcja wyszukiwania podróży i nowy panel boczny dołączają do innej niedawno dodanej funkcji: Kart. Spowoduje to zebranie wszystkich wyszukiwanych przepisów, a także ostatnich zakupów i wyszukiwań dokumentów na Dysku.

Funkcja podróży i panel boczny zaczną pojawiać się w potoku deweloperów Chrome OS i mogą zostać wdrożone na większej liczbie platform.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak Google umożliwia również łączenie obrazów i tekstu w wyszukiwaniach. Zobacz też, jak korzystać z wyszukiwarki Google jako zaawansowany użytkownik.

Czy ten artykuł jest przydatny?