Firma Apple przyznała dostęp do prywatnej wielozadaniowej kamery iPada w celu powiększenia

Firma Apple przyznała dostęp do prywatnej wielozadaniowej kamery iPada w celu powiększenia

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem iPada, wiesz, jak ważna jest wielozadaniowość. Jednak korzystanie z aplikacji do wideokonferencji i brak możliwości korzystania z funkcji podzielonego widoku jest frustrujące, ponieważ wymaga dostępu osób trzecich do kamery. Jednak jedna aplikacja ma taki dostęp: Zoom. Twórca aplikacji odkrył, że Apple dał Zoomowi dostęp do wielozadaniowej kamery iPada, której nie ma żadna inna aplikacja do wideokonferencji innej firmy. Czy jest to niesprawiedliwe w stosunku do innych aplikacji?

Zoom ma wielozadaniową kamerę iPad Acc

Szkoda, że ​​nie wiedziałem o tym wcześniej. Regularnie angażuję się jako sekretarz klubu towarzyskiego. Przez wiele miesięcy nie mogliśmy spotkać się osobiście z powodu pandemii. Mieliśmy spotkania Zoom i próbowałem robić notatki podczas robienia Zoom. Używałem mojego iPhone’a z przenośnym monitorem do Zoom i używałem iPada do robienia notatek. Żałuję, że nie wiedziałem, że mogłem użyć podzielonego widoku z Zoomem i zrobić to wszystko na moim iPadzie.

Wielozadaniowy iPad Zoom Locked

Publikacja Think Tap Work a post na blogu wyjaśniając odkrycie dostępu Zoom do funkcji wielozadaniowości podzielonego widoku iPada. Autor posta na blogu, twórca aplikacji Jeremy Provost, opisał swoje zdziwienie, gdy okazało się, że Zoom ma taki dostęp.

Poinformował, że kiedy dokonał tego odkrycia: „Przeszukałem sieć i nie znalazłem odniesienia do tego, jak włączyć tę funkcję dla naszego klienta Zoom na iOS, Participant for Zoom. Zapytaliśmy Zooma i ku naszemu zdziwieniu udzielili nam odpowiedzi, a przy okazji ujawnili pozornie prywatny proces, dostępny tylko dla tych, których Apple uznało za godnych ”.

Provost wyjaśnił, że Zoom otrzymał tę umiejętność przez prawo. Twórcy aplikacji odblokowują publiczne prawa dostępu do niektórych funkcji iOS. W ten sposób aplikacje innych firm uzyskują dostęp do powiadomień push, iCloud itp.

Wideokonferencje z wielozadaniowym zoomem na iPadzie

Szczerze mówiąc, nie jest zaskakujące, że Apple oferuje prywatny dostęp do innych dużych firm technologicznych. Biorąc jednak pod uwagę, że Apple jest obecnie uwikłane w walkę prawną z Epic Games, firmą macierzystą Fortnite, o swoje praktyki w App Store, w tej chwili nie jest to dobra relacja biznesowa dla Apple.

Czytać  Apple wszczyna postępowanie antymonopolowe w sprawie „Zaloguj się przez Apple”

Oprócz praw publicznych istnieją również prawa prywatne. Provost wyjaśnił, że integracja aplikacji z CarPlay jest prawem prywatnym. Chociaż dokumentacja funkcji jest publiczna i każdy programista może poprosić o dostęp, Apple ogranicza aplikacje należące do określonych kategorii.

Chociaż Provost był w stanie poznać nazwę prawa Apple do wielozadaniowości iPada, do której ma dostęp Zoom, nie ma możliwości, aby inne aplikacje zażądały tego samego dostępu. To prawo nie jest nawet publicznie udokumentowane.

Powiększ Ipad Wielozadaniowość Kobieta

To szczególnie zdenerwowało Provosta: „Zrozumiałe jest, że to prawo nie jest odpowiednie dla wszystkich aplikacji lub mogą istnieć sposoby, aby je nadużywać. Może warto mieć proces zatwierdzania, jak w przypadku CarPlay. Ale nie ma sensu, że jest to prywatne, nieudokumentowane i dostępne tylko dla preferowanych partnerów Apple. Nie możesz powiedzieć „wszystkich programistów traktujemy tak samo” i prywatnie przyznać określonym programistom specjalne możliwości ”.

Czy Apple postępuje uczciwie?

Oczywistym pytaniem jest, czy Apple uczciwie zezwala Zoomowi tylko na prywatne prawo do wielozadaniowości na iPadzie.

Podczas pandemii aplikacje do wideokonferencji stały się bardzo konkurencyjne. Zoom był krytykowany za brak pełnego szyfrowania, mimo że powiedział tak. A teraz są postrzegani jako niesprawiedliwi preferencyjne traktowanie. Co robi Apple, aby umożliwić Zoomowi dostęp do wielozadaniowości tylko na iPadzie?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o używaniu iPada z Apple Magic Keyboard.

Czy ten artykuł jest przydatny?