Facebook to wymówka na przedłużającą się i powszechną awarię

Facebook to wymówka na przedłużającą się i powszechną awarię

Osoby, które w poniedziałek chciały spędzić przerwę na lunch na Facebooku, nie miały szczęścia; w rzeczywistości mieli pecha przez około sześć godzin. Podano pretekst do awarii, która dotknęła Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, ale prawda jest taka, że ​​gigant mediów społecznościowych przeżywał w ostatnich tygodniach ciężkie chwile.

Post na blogu wyjaśnia, w jaki sposób usunięto awarię Facebooka

Awaria trwała ponad sześć godzin i zniszczyła trzy najpopularniejsze sieci społecznościowe: Facebook, Instagram i WhatsApp. Wychodzili od około 12:15 ET do około 18:30 ET.

„Wszystkim ludziom i firmom na całym świecie, które polegają na nas, przepraszamy za niedogodności spowodowane dzisiejszymi zakłóceniami naszych platform. Pracowaliśmy tak ciężko, jak tylko mogliśmy, aby przywrócić dostęp, a nasze systemy znów działają ”- powiedział jeden Post na blogu na Facebooku który został opublikowany po przerwie.

Objaśnienie przerwania Facebooka Login

Post na blogu próbował pokazać użytkownikom, że sieć społecznościowa została dotknięta tak samo jak oni, zauważając, że „podstawowa przyczyna tej awarii wpłynęła również na wiele wewnętrznych narzędzi i systemów, z których korzystamy w naszej codziennej działalności, które komplikuje to nasze próby szybkiego zdiagnozowania i rozwiązania problemu.”

„Nasze zespoły inżynierów dowiedziały się, że zmiany w konfiguracji routerów szkieletowych, które koordynują ruch sieciowy między naszymi centrami danych, spowodowały problemy, które zakłóciły tę komunikację. To zakłócenie ruchu sieciowego miało kaskadowy wpływ na sposób komunikacji naszych centrów danych, paraliżując nasze usługi ”- wyjaśnił post.

Walka Facebooka w ostatnich tygodniach

W poście na blogu przeprosino wszystkich, których dotknęła awaria, i stwierdził, że nie ma za tym żadnych złośliwych wysiłków, ale nie można sprawić, by ktokolwiek poczuł się bezpieczniej, korzystając z Facebooka, Instagrama i WhatsApp. Chociaż to wspaniałe, że są przeprosiny, wyjaśnienie tak naprawdę nie pokazuje, dlaczego tak się stało.

Czytać  Aktualizacja Slack Connect DM zmieniła się szybko

Powinno to jednak pomóc CEO i założycielowi Facebooka, Markowi Zuckerbergowi, poczuć się lepiej. Stracił ponad 6 miliardów dolarów w ciągu tych sześciu godzin. Akcje Facebooka spadły w ostatnich tygodniach o 4,9 proc., o 15 proc. i stratę 140 miliardów dolarów.

Nieaktywne informacje o awarii na Facebooku

Ta strata nie wynika tylko z przestoju. W zeszłym miesiącu opublikowano serię opowiadań opartych na dokumentach wewnętrznych. Pokazali, że Facebook był świadomy niektórych problemów ze swoimi platformami społecznościowymi. Obejmuje to zamieszki z 6 stycznia na Kapitolu, wpływ Instagrama na zdrowie psychiczne nastolatek oraz dezinformację o COVID-19.

Informator przemawiał w „60 minutach”, a także przed Kongresem. Były menedżer produktu w zespole ds. dezinformacji obywatelskiej Facebooka, Frances Haugen powiedziała, „Nie sądzę, aby Facebook w obecnej strukturze był w stanie powstrzymać dezinformację o szczepionkach”.

Pomimo wszelkich starań Facebooka, Haugen wierzy, że usunie tylko „10 do 10 procent” dezinformacji na temat szczepionki. Podczas gdy miliony ludzi zostały zmuszone do rezygnacji z Facebooka podczas przerwy w działaniu, czy chcą go odzyskać po wysłuchaniu twoich zeznań?

Jeśli zdecydowałeś, że możesz się bez niego obejść, oto jak usunąć swoje konto na Facebooku lub usunąć je na dobre i pięć najlepszych alternatywnych aplikacji na Facebooku.

Czy ten artykuł jest przydatny?