Facebook nie będzie już śledzić Twojej historii lokalizacji

Facebook Location History Featured2

Twoje miejsce pobytu będzie wkrótce znacznie bardziej prywatne, jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka. Facebook bezceremonialnie kończy dwie swoje usługi, które korzystają z Twojej śledzonej lokalizacji, i w końcu usunie również zapisaną historię lokalizacji wszystkich.

Ciche ogłoszenie na Facebooku

Pomimo tego, że jest to wiadomość, którą większość ludzi doceni, Meta Platforms na Facebooku nie zadał sobie trudu, aby opublikować to w serwisach informacyjnych, opublikować post na blogu itp. Zmiana pojawia się w komunikatach i wiadomościach e-mail w aplikacji.

Historia danych o lokalizacji na Facebooku Firma

Użytkownik otrzymał wiadomość z napisem funkcje oparte na śledzeniu lokalizacji w tle zostaną wycofane: Znajomi w pobliżu, który informuje, którzy znajomi są obecnie w Twojej okolicy, oraz alerty pogodowe. Rzecznik Meta, Emil Vazquez, powiedział w e-mailu, że funkcje zostały wyłączone „z powodu niskiego użycia”.

Facebook przestanie rejestrować dane o lokalizacji 31 ​​maja, a 1 sierpnia całkowicie usunie zapisaną historię lokalizacji. W listopadzie ubiegłego roku Facebook przeprowadził kolejne czyszczenie danych, gdy zatrzymał rozpoznawanie twarzy i wyczyścił te dane.

Wykorzystanie danych stron trzecich

Ponieważ wiele osób nie ufa Facebookowi, istnieje jeszcze większe zmartwienie związane z wykorzystaniem historii danych lokalizacji przez osoby trzecie. Podczas gdy Facebook przechowuje dane i sprzedaje je według danych demograficznych, zainteresowań itp., brokerzy danych uzyskują dostęp do danych za pośrednictwem aplikacji mobilnych osadzonych w ich kodzie.

Facebook pozwala jednak usunąć historię lokalizacji, jeśli jej tam nie chcesz. Umożliwia także edycję i pobieranie. Google ma podobną politykę. Jednak te strony trzecie nadal je przechowują, chyba że je usuniesz.

„Nasza troska wykracza poza Facebook” – powiedział Dhanaraj Thakur, dyrektor ds. badań w Centrum Demokracji i Technologii non-profit. „Ekosystem brokerów danych jest ogólnie tak nieprzejrzysty i zaangażowanych jest tak wiele podmiotów”.

Historia danych lokalizacji na Facebooku

Być może najbardziej niepokojące jest to, że operatorzy bezprzewodowi mogą znaleźć Twoją lokalizację, dostarczając telefonowi sygnał i mogą przechowywać te dane przez okres do pięciu lat. I oczywiście mogą odwrócić się i sprzedać informacje również brokerom danych.

Czytać  Hakerzy mogą przejść z ransomware na BEC

„Zbierają i mają ogromne ilości danych o lokalizacji, które można powiązać z wieloma prywatnymi danymi o osobach” – dodał Thakur.

W USA nie ma jeszcze federalnego prawa dotyczącego prywatności, które mogłoby powstrzymać takie działania. Jednak czwarta poprawka nie jest na sprzedaż została wprowadzona przez dwóch senatorów i uniemożliwiłaby agencjom rządowym obejście nakazów przeszukania i kupowanie informacji od brokerów danych.

W ciągu ostatnich kilku lat firma Apple ograniczyła wiele z tego, wprowadzając opcję, która pozwala użytkownikom prosić aplikacje, aby ich nie śledziły. Google i Apple pozwalają teraz uzyskać tylko przybliżoną lokalizację.

Laptop z historią danych lokalizacji na Facebooku

Badania wykazały zmniejszenie o 68% informacji o lokalizacji w tle, które zostały uzyskane przez marketerów po tym, jak Apple dało tę moc użytkownikom.

Facebook wydaje się podążać za radą dyrektora generalnego Future of Privacy Forum, Julesa Polonetsky’ego: Wiele firm, które mają dostęp do lokalizacji użytkownika, powinno dokładnie przyjrzeć się, czy muszą zbierać te dane i jak mogą zminimalizować lub usuń historie lokalizacji”.

Zdecydowanie nie zgadzamy się ze zmianą polityki Facebooka dotyczącej historii danych o lokalizacji, ale jest to ogromny postęp. Jednak ostatni kwartalny raport o zarobkach pokazuje, że użytkownicy nie widzą rzeczy w ten sposób.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej