Dyrektor wykonawczy Tesli broni Autopilota rok po liście senatorów

Tesla Responds To Senators Featured

Zgodnie z literaturą i światem rozrywki powinniśmy już zainteresować się latającymi samochodami i pojazdami autonomicznymi. Nie robimy tego z wielu powodów, a jednym z nich jest to, że funkcje takie jak autopilot w pojazdach Tesli są uważane za niebezpieczne. Dyrektor Tesli bronił ostatnio tej funkcji przed dwoma senatorami, którzy naciskają na uregulowanie branży.

List senatorów

Wystąpiło kilka awarii związanych z funkcją autopilota. W zeszłym roku doszło do wypadku na wiosnę w Teksasie, w którym zginęło dwóch mężczyzn. Początkowo sądzono, że nikt nie siedzi na fotelu kierowcy, pomimo nakłaniania właścicieli Tesli do patrzenia na drogę i pozostania za kierownicą.

Jednakże, dane zostały opublikowane przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Transportu zeszłej jesieni, który pokazał, że w chwili wypadku na miejscu kierowcy siedziała osoba, która była zapięta pasami. Poprzednie dane wskazywały na tę osobę na tylnym siedzeniu. Nie był w stanie określić, dlaczego przeniósł się na przednie siedzenie i czy autopilot działał.

Tesla odpowiada na awarię senatorów

Zespół zajmujący się wypadkami z National Highway Traffic Safety Administration również zbadał wypadek wraz z lokalną policją.

Senatorowie Ed Markey i Richard Blumenthal wysłałem list zanim te dane zostały udostępnione pełniącemu obowiązki administratora NHTSA Stevenowi Cliffowi. List wezwał agencję do rozwiązania tego, co wydarzyło się podczas katastrofy w Teksasie, aby „lepiej informować” przepisy dotyczące funkcji Autopilota Tesli i podobnych systemów.

„Zdecydowanie namawiamy do przeprowadzenia pełnego dochodzenia w sprawie śmiertelnego wypadku samochodowego w sobotę i opracowania zaleceń dotyczących ulepszenia zautomatyzowanej jazdy i systemów wspomagania kierowcy” – napisali Markey i Blumenthal. „Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Tobą i HTSB w celu wdrożenia zmian w polityce, które zapobiegają występowaniu tych możliwych do uniknięcia zgonów i ratują życie”.

Doniesiono, że tuż przed wypadkiem żony dwóch zmarłych mężczyzn, 69-letni Everette Talbot i 59-letni William Varner, dyskutowali o funkcji autopilota Tesli. Początkowo śledczy byli „w 100 procentach pewni”, że żadna z ofiar nie znajdowała się na miejscu kierowcy, gdy pojazd się rozbił.

Tesla odpowiada na autopilota senatorów

NHTSA przyznał w czasie wypadku, że zbadał 27 wypadków Tesli, z których 23 nadal było otwartych w tym czasie. Agencja ma reputację miękkiego podejścia do funkcji autopilota. Jednak NTSB obwiniło Teslę w przeszłości, szczególnie za śmierć pracownika Apple, który wydawał się nie mieć oczu na drodze w czasie jego wypadku w Kalifornii.

Czytać  W 2020 roku sprzedaż Chromebooków podwoiła się z powodu pandemii

Po katastrofie dyrektor generalny Tesli Elon Musk napisał na Twitterze, że „do tej pory pobrane dzienniki danych” wskazują, że funkcja autopilota nie była aktywowana w czasie katastrofy w Teksasie. Zauważył również, że właściciel samochodu nie kupił opcji „Pełnej autonomicznej jazdy”.

Odpowiedź Tesli dla senatorów

Tesla Starszy Dyrektor ds. Polityki Publicznej Rohan Patel odpowiedział na list przez senatorów Markeya i Blumenthala rok później. „Funkcje Tesli Autopilot i FSD Capability zwiększają możliwości naszych klientów [sic] jeździć bezpieczniej niż przeciętny kierowca w Stanach Zjednoczonych”

Następnie opisał autopilota i w pełni autonomiczną jazdę jako systemy poziomu 2 „wymagające ciągłej kontroli i uwagi kierowcy”, mówiąc, że funkcje „zdolne są do wykonywania niektórych, ale nie wszystkich zadań związanych z jazdą dynamiczną (DDT), które mogą być wykonywane przez ludzkich kierowców”.

Tesla reaguje na w pełni autonomiczną jazdę senatorów

Jednak to jest główne sedno problemu, który nazywa się „w pełni autonomiczną jazdą”, ale jest tłumaczony jako coś, co wymaga nadzoru i uwagi kierowcy.

Patel poparł swoje przemyślenia następującymi statystykami: „Na przykład w czwartym kwartale 2021 r. Tesla odnotowała jeden wypadek na każde 4,31 mln przejechanych kilometrów, w których nasi kierowcy korzystali z technologii Autopilot, w porównaniu z najnowszymi danymi NHTSA, które pokazują, że wypadek samochodowy ma miejsce co 484 000 mil.

Wiadomo, że Tesla publikuje dane, które odzwierciedlają cytat Patela. Eksperci nie przykładają dużej wagi do tych liczb, ponieważ Autopilot jest używany głównie na autostradach, więc tak naprawdę nie można go porównać z danymi krajowymi, które obejmują szerszy zakres okoliczności.

Ponadto eksperci ds. bezpieczeństwa i organy regulacyjne mają już historię nakłaniania Tesli do włączenia większego monitorowania kierowców w swoich pojazdach. W międzyczasie Musk zignorował sugestie inżynierów firmy, aby dodać więcej monitorowania sterowników, nazywając to „nieefektywnym”. Przyznał jednak, że wypadki wynikają z samozadowolenia.

Tesla odpowiada na Showroom Senatorów

„To tylko więcej uniku i dywersji Tesli” – powiedzieli senatorowie we wspólnym oświadczeniu po tym, jak Patel zwrócił się do nich. „Pomimo niepokojących wyników w zakresie bezpieczeństwa i śmiertelnych wypadków firma najwyraźniej chce kontynuować działalność bez zmian. Najwyższy czas, aby Tesla dostała wiadomość: Postępuj zgodnie z prawem i postaw bezpieczeństwo na pierwszym miejscu”.

Czytać  Hakerzy mogą przejść z ransomware na BEC

Pomimo słów Muska i Patela, firma przyznała się do problemów w przeszłości. Zeszłej jesieni Tesla zaktualizowała swoją pełną funkcję samodzielnej jazdy z powodu nieznanych problemów. To było zaledwie kilka dni po jego wydaniu, a także kilka dni przed tym, jak dane NTSB pokazały kierowcę na siedzeniu w czasie wypadku w Teksasie.

Czy ten artykuł jest przydatny?