DuckDuckGo rozszerzy swoją linię na przeglądarkę stacjonarną

DuckDuckGo rozszerzy swoją linię na przeglądarkę stacjonarną

Prywatność ma ogromne znaczenie dla wielu osób podczas przeglądania sieci i ten czynnik sprawił, że wyszukiwarka DuckDuckGo stała się źródłem informacji dla osób dbających o prywatność. Teraz, po uruchomieniu własnej przeglądarki mobilnej, DuckDuckGo wprowadza dedykowaną przeglądarkę komputerową.

Praca DuckDuckGo z prywatnością w sieci

Jak ustalono w poście na blogu z 21 grudnia 2021 r., DuckDuckGo zbudował reputację prywatności, którą oferuje użytkownikom. „Od ulepszeń w wyszukiwaniu, blokowaniu śledzenia i naszej aplikacji mobilnej, po nowe funkcje, takie jak ochrona poczty e-mail i ochrona śledzenia aplikacji, tworzymy prostą warstwę prywatności dla sposobu, w jaki ludzie obecnie korzystają z Internetu. To prywatność, uproszczona ” wyjaśnił post na blogu.

Wyszukiwarka przeglądarki Duckduckgo na komputery stacjonarne

DuckDuckGo zauważył „ogromną reakcję”, jaką zaobserwowali użytkownicy. Jest to najczęściej pobierana przeglądarka na Androida i tylko za Chrome na iOS na większości rynków. Średnio ponad 100 milionów wyszukiwań dziennie, a dziewięć procent Amerykanów korzysta z wyszukiwarki.

Po ogłoszeniu wersji beta swojej bezpłatnej usługi przesyłania poczty elektronicznej Email Protection w październiku tego roku, ta sama firma dodała w zeszłym miesiącu wersję beta usługi App Tracking Protection do swojej aplikacji na Androida.

Wprowadzono również ulepszenia w wynikach wyszukiwania DuckDuckGo. Wpis na blogu zachęcił byłych użytkowników do ponownego spróbowania. uważa, że ​​wcześniej tylko użytkownicy pracujący w niepełnym wymiarze godzin rozpoznają „zmienioną” stronę wyników wyszukiwania oraz ulepszenia w „wynikach lokalnych, map i tras”, a także „ulepszone definicje pogody i odpowiedzi, niestandardowe filtrowanie zakresu dat i inne filtry w obrazach oraz ulepszenia w zaawansowane badania.”

Wyszukiwarka DuckDuckGo wprowadziła również nową funkcję: „natychmiastowe tłumaczenie odpowiedzi”, podczas gdy rozszerzenie przeglądarki dodało funkcję, która identyfikuje i blokuje ukryte elementy śledzące na Facebooku oraz wzmocniło zestaw danych Tracker Radar, który identyfikuje maskowanie CNAME.

DuckDuckGo ma teraz aplikacje mobilne i stacjonarne

Przeglądarki DuckDuckGo na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android zawierają przycisk uruchamiania, który umożliwia czyszczenie kart i przeglądanie danych jednym dotknięciem z wieloma animacjami. Komunikat „Ochrona przeciwpożarowa” pozwala pozostać w kontakcie, a czas ładowania w systemie Android przyspieszył.

Przeglądarka pulpitu Duckduckgo Mobile3

DuckDuckGo przenosi te same „oczekiwania użytkowników dotyczące codziennej prywatności w Internecie” do nowej przeglądarki na komputery stacjonarne. Obiecuje „żadnych skomplikowanych ustawień, żadnych wprowadzających w błąd ostrzeżeń, żadnych „poziomów” ochrony prywatności, które działają domyślnie w wyszukiwaniu, przeglądaniu, poczcie e-mail i nie tylko”.

Czytać  Nowe funkcje produktywności ChromeOS pomagają konkurować Chromebookom

Ale DuckDuckGo nie chce być postrzegany jako „przeglądarka prywatności” — chce, aby nowa przeglądarka komputerowa była postrzegana jako aplikacja do codziennego przeglądania, która szanuje Twoją prywatność. Ale szczerze mówiąc, każdy ma swojego faworyta, więc ten cel może być bardzo wysoki. ’

Nowa przeglądarka komputerowa DuckDuckGo nie przypomina innych rozwidlenia Chromium, ponieważ została zbudowana „wokół silników renderujących dostarczanych przez system operacyjny”, co pozwala jej „usunąć wiele niepotrzebnego bałaganu i bałaganu, który nagromadził się przez lata” w inne przeglądarki.

Nowa przeglądarka obiecuje „czysty i prosty interfejs”, jednocześnie wprowadzając przycisk ognia z aplikacji mobilnej. Uważa się za czystszy, bardziej prywatny i szybszy niż Chrome.

Ale realiści wiedzą, że istnieje niewielka szansa, że ​​przeglądarka komputerowa DuckDuckGo pokona króla, Chrome. Zanim ustawisz tam swój cel, możesz spróbować usunąć Firefoksa, Edge i Safari.

Źródło obrazu: DuckDuckGo w 20201: Stworzenie superaplikacji do ochrony prywatności

Czy ten artykuł jest przydatny?