DuckDuckGo nie jest całkowicie prywatne: pozwala na śledzenie Microsoft

Duckduckgo Microsoft Trackers Featured

Jeśli martwisz się o prywatność w Internecie i zacząłeś korzystać z przeglądarki lub wyszukiwarki DuckDuckGo bez obaw, że Twoje dane nie są prywatne, zechcesz przeczytać dalej. Podczas gdy wiele osób unika Google i Microsoft, decydując się na prywatność zapewnianą przez DuckDuckGo, tak naprawdę nie są one jasne. DuckDuckGo uzyskuje wyniki wyszukiwania z wyszukiwarki Microsoft Bing i teraz wyszło na jaw, że DuckDuckGo nie blokuje modułów śledzących Microsoftu.

Umowa DuckDuckGo z firmą Microsoft

Prawdę mówiąc, DuckDuckGo uzyskuje większość wyników z Bing, chociaż wszystkie wyniki pochodzą z innych wyszukiwarek. Zdobył fanów twierdząc, że usuwa trackery z wyników, zanim je wyświetli.

Jeśli jednak klikniesz reklamę Microsoft, Twój adres IP zostanie wysłany do Microsoft. Niektórzy użytkownicy już to wiedzą, a DuckDuckGo nie próbował tego ukrywać. Pytanie, o które chodzi, to jaka część Twoich danych jest udostępniana firmie Microsoft.

Duckduckgo Microsoft Trackers Edge

Zach Edwards, badacz ds. bezpieczeństwa, odkrył, że DuckDuckGo udostępnia więcej niż użytkownicy sądzą. „Czasami podczas audytu znajdujesz coś tak niepokojącego, że musisz sprawdzić/sprawdzić ponownie, ponieważ zakładasz, że „coś” musi zostać zepsute w teście. Ale teraz jestem pewny siebie. Nowe przeglądarki @DuckDuckGo dla iOS/Android nie blokują przepływów danych Microsoft, dla LinkedIn czy Bing” – napisał na Twitterze.

Co więcej, chociaż DuckDuckGo twierdzi, że blokuje moduły śledzące Facebooka, nie blokuje modułów śledzących Microsoft znalezionych na Workplace.com, domenie należącej do Facebooka.

Wraz z rozpowszechnianiem się tej wiadomości na Twitterze i w innych miejscach, dyrektor generalny DuckDuckGo, Gabriel Weinberg, rzuca Microsoft pod autobus. Napisał na Twitterze: „Niestrudzenie za kulisami pracowaliśmy nad zmianą tych wymagań, chociaż nasza umowa dystrybucyjna ma również poufny [sic] przepis uniemożliwiający ujawnienie szczegółów. Ponownie, spodziewamy się, że wkrótce pojawi się aktualizacja, która będzie obejmować większą ochronę firmy Microsoft.

Czytać  Usuń trend w tle kontynuuje z Pinterest Shuffles

Przejście na odważny może być w porządku

Jeśli zastanawiasz się, gdzie powinieneś zwrócić się o prawdziwie prywatną przeglądarkę i/lub wyszukiwarkę, inżynier prywatności Brave, Shivan Kaul Sahib, uważa, że ​​zna odpowiedź.

„To szokujące” – napisał na Twitterze. „DuckDuckGo ma umowę z firmą Microsoft dotyczącą wyszukiwania, która uniemożliwia im blokowanie modułów śledzących MS. I nie mogą o tym rozmawiać! To dlatego produkty prywatności należące do gigantycznych korporacji nigdy nie zapewnią prawdziwej prywatności; model biznesowy po prostu nie działa”.

Duckduckgo Microsoft Trackers Odważni

Odważny jest to, co niektórzy uważają, że jest DuckDuckGo. Jest niezależny zarówno od Microsoftu, jak i Google i zbudował własną wyszukiwarkę, aby nie polegać na innych firmach, prawdopodobnie bez umów, które zmuszałyby go do śledzenia Twoich danych.

Ale oczywiście, podczas gdy możesz korzystać z wyszukiwarki DuckDuckGo niezależnie w wybranej przeglądarce, z Brave jesteś ograniczony do korzystania z przeglądarki Brave. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Brave, czytaj dalej, aby poznać 10 przydatnych funkcji Brave, o których istnieniu nie wiedziałeś.

Wyróżnione źródło obrazu: KaczkaKaczkaGo Zrzuty ekranu wykonane przez Laurę Tucker

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej