Domyślne aplikacje Microsoftu powodują brak reakcji systemu Windows 11

Domyślne aplikacje Microsoftu powodują brak reakcji systemu Windows 11

Nowe oprogramowanie jest zawsze zabawne, dopóki nie zostaną znalezione problemy. Tak stało się z Windows 11, nowym systemem operacyjnym, który nie jest jeszcze dostępny z wyjątkiem programu Windows Insider. Najnowsza wersja systemu Windows 11 przestała odpowiadać użytkownikom, a problemem okazały się domyślne reklamy aplikacji firmy Microsoft.

Domyślne aplikacje Microsoftu obwiniane za brak odpowiedzi w systemie Windows 11

W zeszłym tygodniu firma Microsoft wydała najnowszą wersję systemu Windows 11 z myślą o pełnym publicznym wydaniu 5 października. Następnie testerzy zaczęli zgłaszać problemy z paskiem zadań, pulpitem, ustawieniami itp., które się nie ładowały.

Domyślny pulpit aplikacji firmy Microsoft

Deweloper Daniel Alexsandersen opublikował post na blogu szczegółowo opisując problem i obwiniając reklamy Microsoft za domyślne aplikacje.

Zauważył, że maszyny załadowane najnowszą wersją Windows 11 nie były w stanie komunikować się z serwerami Microsoftu. To pokazało mu, że brak odpowiedzi był spowodowany przez zintegrowane usługi chmurowe systemu Windows.

Aleksandersen zawęził problem do pliku o nazwie IrisService, który został pobrany przez komponent systemu Windows.

Domyślne zespoły aplikacji firmy Microsoft

„W oparciu o obejście dostarczone przez firmę Microsoft zawęziłem problem do klucza rejestru zawierającego zserializowany obiekt blob JSON. Blob zawierał reklamę Microsoft Teams. Komunikaty i obrazy promocji były identyczne z panelem, który pojawia się po naciśnięciu Okna + C na koncie Windows, które nie jest jeszcze skonfigurowane w Teams ”- napisał.

Deweloper niespodziewanie uważa, że ​​Microsoft musi porzucić Windows 11 i zacząć od nowa. Nie uważasz, że musisz być przywiązany do chmury, aby uniknąć dalszych kłopotów.

Rozwiązywanie problemów firmy Microsoft w przypadku kompilacji systemu Windows 11

Jak wspomniał Aleksandersen, Microsoft odpowiedział na problemy z domyślnymi aplikacjami, które powodują, że funkcje systemu Windows 11 nie odpowiadają, wydając rozwiązanie. Zasugeruj, aby niejawni testerzy wykonali następujące kroki, aby ich komputery ponownie działały.

Czytać  Jak zainstalować macOS na dysku USB

1. Naciśnij KONTROLA + ALT + Z TEGO i otwórz Menedżera zadań.
2. Rozwiń Menedżera zadań, wybierając „Więcej szczegółów” na dole.
3. Przejdź do „Plik” i wybierz „Uruchom nowe zadanie”.
4. Skopiuj i wklej „reg usuń HKCUSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionIrisService / f && shutdown -r -t 0” i naciśnij Zapłać w.
5. Twój komputer powinien się zrestartować i wrócić do poprzedniego stanu przed nową kompilacją systemu Windows 11.

Wspaniale, że możesz naprawić brak odpowiedzi i ponownie uruchomić system Windows 11 na swoim komputerze. Jednak powód, dla którego tak się stało, nadal istnieje. Reklamy domyślnych aplikacji Microsoftu nadal istnieją w systemie, a system operacyjny jest nadal powiązany z chmurą.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zmienić domyślne aplikacje i przeglądarkę systemu Windows 11, a jeśli chcesz rozpocząć korzystanie z systemu Windows 11 przed 5 października, dowiedz się, jak pobrać i zainstalować system Windows 11 na komputerze.

Czy ten artykuł jest przydatny?