Dlaczego stan aktywności nie jest wyświetlany na Instagramie?

Activity Status Not Showing Featured

Podobnie jak na Facebooku, można zobaczyć, kiedy ktoś był ostatnio aktywny na Instagramie. Funkcja została wprowadzona w 2018 roku i okazała się dość popularna wśród użytkowników w sieci. Jednak, jak zapewne zauważyłeś, czasami „Stan aktywności” użytkownika może być ukryty lub niedostępny. Ten post analizuje wszystkie powody, dla których nie możesz zobaczyć, kiedy ktoś był ostatnio aktywny na Instagramie i oferuje kilka wskazówek, jak to naprawić.

Jak sprawdzić, kiedy ktoś był ostatnio aktywny na Instagramie?

Z technicznego punktu widzenia opcja „Status aktywności” na Instagramie powinna pokazać, kiedy ktoś był ostatnio widziany w aplikacji. Możesz wyświetlić te informacje, niezależnie od tego, czy korzystasz z aplikacji mobilnej, czy uzyskujesz dostęp do Instagrama na swoim komputerze za pomocą wybranej przeglądarki.

Aby rozpocząć, musisz przejść do funkcji Wiadomości bezpośrednie w aplikacji i sprawdzić, czy w prawym dolnym rogu zdjęcia profilowego użytkownika widzisz małą zieloną kropkę.

Status aktywności nie pokazuje kropki

Jednocześnie powinieneś być w stanie zobaczyć dodatkowe informacje, czytając szczegóły wymienione pod nazwą użytkownika.

Status aktywności nie jest wyświetlany jako ostatnio widziany

Poniższe wiadomości informują o tym, kiedy użytkownik był w aplikacji lub czy jest obecnie dostępny na czacie:

 • online
 • Pisanie na maszynie
 • Aktywny X minut/godzin temu
 • Aktywny dzisiaj

Powinieneś również być w stanie zobaczyć „Stan aktywności” użytkownika, gdy otworzysz jego wątek Direct Messages i spojrzysz na górną część okna pod nazwą użytkownika.

Stan aktywności nie pokazuje minut temu

Dlaczego nie widzę czyjejś aktywności?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz nie widzieć czyjegoś „statusu aktywności” na Instagramie. Poniżej wymieniono wszystkie scenariusze, aby można było zrozumieć, co mogło pójść nie tak.

1. Nie podążają za Tobą

Podczas gdy teoretycznie „Status aktywności” pozwala wiedzieć, kiedy którykolwiek użytkownik był ostatnio aktywny w aplikacji, w praktyce jesteś nieco ograniczony. Na początek będziesz mógł zobaczyć status użytkownika tylko wtedy, gdy cię obserwuje.

Jeśli ktoś nie jest częścią Twoich obserwatorów, nie będziesz mógł zobaczyć, kiedy ostatnio odwiedzał aplikację, nawet jeśli ta funkcja jest włączona.

2. Nie mają włączonego statusu aktywności

Nawet jeśli konto, które przeglądasz, Cię obserwuje, użytkownik może nie mieć włączonej funkcji polecanej. „Status aktywności” na Instagramie można łatwo wyłączyć ręcznie, więc być może zmienili swoje ustawienia prywatności, aby uniemożliwić wyświetlanie tych informacji.

W takim przypadku jedyne, co możesz zrobić, to sprawdzić później, czy zmienili swoje ustawienia prywatności.

3. Nie masz włączonego statusu aktywności

Aby „Status aktywności” był widoczny na Instagramie, musi być włączony na obu końcach. Musisz również aktywować tę funkcję, aby zobaczyć ruchy online innego użytkownika. Zasadniczo, jeśli nie masz włączonej opcji, ale inny użytkownik ma, nadal nie zobaczysz jego statusu.

Zasadniczo działa to jak opcja „Ostatnio widziana” WhatsApp, w której obie strony muszą mieć aktywną funkcję. Upewnij się, że masz włączony „Stan aktywności” na swoim urządzeniu, wykonując następujące czynności:

mobilny

 1. Otwórz aplikację Instagram na swoim urządzeniu mobilnym i przejdź do swojego profilu.
 2. Stuknij w menu hamburgerów w prawym górnym rogu.
Status aktywności nie wyświetla menu
 1. Wybierz „Ustawienia” z wyskakującego menu, które się pojawi.
Stan aktywności nie wyświetla ustawień
 1. Stuknij w „Prywatność”.
Status aktywności nie pokazuje prywatności
 1. Znajdź opcję „Stan aktywności” i dotknij jej.
Status aktywności nie pokazuje opcji
 1. Włącz opcję „Pokaż status aktywności”.
Status aktywności nie jest wyświetlany Włącz

PC

Możesz również włączyć tę opcję z komputera.

 1. Wejdź na Instagram w swojej przeglądarce.
 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu wyświetlacza.
Stan aktywności nie wyświetla ustawień komputera
 1. Wybierz „Ustawienia”.
 2. Wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo” z menu po lewej stronie.
Stan aktywności nie wyświetla się na komputerze Włącz funkcję
 1. Zaznacz opcję „Pokaż status aktywności” po prawej stronie.
Czytać  Jak pominąć obrazy Google ReCAPTCHA

4. Nigdy nie wysłałeś im bezpośredniej wiadomości

Innym powodem, dla którego możesz nie widzieć „Stan aktywności” użytkownika, jest to, że nie odbyłeś jeszcze z nim prywatnej rozmowy. Nawet jeśli oboje podążacie za sobą i macie włączoną opcję, nadal musisz upuścić im bezpośrednią wiadomość, zanim zaczniesz widzieć ich nawyki na Instagramie.

„Stan aktywności” jest widoczny tylko w trybie bezpośrednim. Nie możesz go wyświetlić, po prostu sprawdzając profil znajomego i rzucając okiem na jego zdjęcie profilowe. Zamiast tego przejdź do Direct, znajdź swoją rozmowę z nimi, a dowiesz się, kiedy byli tam ostatnio.

5. Zasada 25 rozmów

Dawno nie rozmawiałeś ze swoim przyjacielem przez Instagram? Może to być powód, dla którego nie widzisz ich „Stanu aktywności” w Direct. Instagram ogranicza Twoje uprawnienia do wyświetlania „Stan aktywności” do pierwszych 25 użytkowników, z którymi ostatnio rozmawiałeś. Jeśli chcesz poznać miejsce pobytu znajomego, wyślij mu nową wiadomość. Jeśli w międzyczasie nie wyłączyli tej funkcji ani nie przestali Cię obserwować, powinieneś zobaczyć ich „Stan aktywności”.

6. Zostałeś ograniczony

Nie będziesz w stanie zobaczyć czyjegoś „Stanu aktywności”, jeśli nałożył na Ciebie ograniczenia. Instagram pozwala użytkownikom ograniczać natrętne konta bez konieczności ich blokowania lub przestania obserwowania.

Jest to bardziej dyskretny sposób ignorowania kogoś w aplikacji, ponieważ nie wymaga usuwania go z listy obserwujących. Gdy ktoś Cię ograniczy, jego czaty zostaną przeniesione do „Żądań wiadomości”, więc nie będziesz w stanie sprawdzić, czy czytają Twoje wiadomości. To również pozbawia Cię przywileju wiedzy o tym, kiedy ostatnio byli online.

7. Zostałeś zablokowany

Istnieje również możliwość, że dana osoba Cię zablokowała. Co dziwne, jeśli ktoś rzeczywiście cię zablokował, nadal możesz zobaczyć jego teksty w trybie bezpośrednim – tylko nie „Stan aktywności”. Można stwierdzić, kiedy ktoś Cię zablokował. Na przykład nie będziesz już widzieć niczego, co publikują w Twoim kanale.

Co zrobić, jeśli nie widzisz „statusu aktywności” na Instagramie?

Jeśli nie widzisz „Stanu aktywności” na Instagramie, ale uważasz, że powinieneś być w stanie, spróbuj wykonać te kroki.

 • Uruchom ponownie aplikację Instagram: spróbuj zamknąć aplikację w telefonie i otworzyć ją ponownie. Sprawdź, czy to rozwiązało problem.
 • Uruchom ponownie telefon: jeśli uważasz, że tymczasowy problem może mieć wpływ na Twoją aplikację Instagram, zrestartuj urządzenie. To może natychmiast rozwiązać problem.
 • Zaktualizuj swoją aplikację: jeśli błąd związany z „Statusem aktywności” nęka Twoją aplikację Instagram, aktualizacja może rozwiązać problem.
 • Zainstaluj ponownie aplikację: jeśli nic powyżej nie pomoże, spróbuj ponownie zainstalować aplikację. Najpierw odinstaluj go z urządzenia, a następnie przejdź do Sklep Google Play lub Sklep z aplikacjami i ponownie pobierz go stamtąd.
 • Sprawdź dokładnie, czy funkcja „Status aktywności” jest WŁĄCZONA: jako ludzie cały czas zapominamy! Zrób sobie przysługę i ponownie sprawdź, czy rzeczywiście włączyłeś „Status aktywności”, tak jak myślisz.
 • Wyślij wiadomość DM – wyślij drugiemu użytkownikowi nową wiadomość bezpośrednią. To rozwiąże problem braku aktywności na czacie z tą osobą. Ponadto, jeśli nigdy wcześniej z nimi nie rozmawiałeś, stworzy to połączenie między wami.
 • Sprawdź Instagram na PC – jeśli spełnione są wszystkie odpowiednie warunki, ale nadal nie widzisz „Stanu aktywności” danej osoby, możesz sprawdzić, czy możesz go wyświetlić na swoim komputerze. Być może w Twojej aplikacji mobilnej jest błąd, który uniemożliwia wyświetlanie statusów.
 • Sprawdź, czy zostałeś zablokowany/ograniczony – Spróbuj zapytać o to. Alternatywnie możesz stwierdzić, czy zostałeś ograniczony, jeśli inny użytkownik nie jest już widoczny jako obserwujący, jeśli jego profil nie ma zdjęcia lub nie możesz zostawiać komentarza do jego postów. Możesz stwierdzić, czy zostałeś zablokowany, jeśli profil innego użytkownika jest pusty lub nie możesz uzyskać do niego dostępu i możesz użyć innego profilu i spróbować wyświetlić go stamtąd.
Czytać  Jak wyświetlić zapisane hasła w Safari na Macu

Często Zadawane Pytania

Co stanie się ze statusem aktywności po 24 godzinach?

Status aktywności trwa 24 godziny, pokazując, ile godzin upłynęło od ostatniego połączenia danej osoby lub „Dzisiaj aktywny”. Pierwsza opcja pojawia się, gdy jesteś nieaktywny od 8 do 24 godzin. Po upływie 24 godzin status aktywności zmieni się na „Aktywny wczoraj”. Po upływie 48 godzin status aktywności zwykle znika z widoku.

Czy istnieje inny sposób śledzenia aktywności użytkownika na Instagramie?

Możesz spróbować użyć aplikacji innej firmy, takiej jak InstaOnline (Android | iOS), który powiadamia Cię, gdy użytkownik przechodzi w tryb online na Instagramie. W naszych próbach aplikacja uzyskała mieszane wyniki. Czasami aplikacja dokładnie powiadamiała nas, kiedy docelowy użytkownik wszedł do aplikacji, a innym razem wysyłała fałszywe powiadomienia. Weź darmową wersję na przejażdżkę i zobacz, co może dla Ciebie zrobić, ale nie zalecamy płacenia za Pro.

Jak mogę stwierdzić, czy ktoś wyłączył swój status aktywności na Instagramie?

Niestety nie ma wiarygodnego sposobu, aby to stwierdzić. Jeśli jesteś blisko tej osoby, możesz spróbować jej o to zapytać. Jeśli nie chcesz, możesz skorzystać z powyższych wskazówek, aby wykluczyć, że nie zostałeś ograniczony lub zablokowany, a następnie bezpiecznie załóż, że funkcja została wyłączona.

Kredyt obrazu: Unsplash Wszystkie zrzuty ekranu zrobione przez Alexandrę Arici

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej