Dlaczego mój telewizor pokazuje, że nie ma sygnału? Krótki przewodnik rozwiązywania problemów

Dlaczego mój telewizor pokazuje, że nie ma sygnału?  Krótki przewodnik rozwiązywania problemów

Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane złą pogodą, czy problemami sprzętowymi, w telewizorze może wystąpić problem „brak sygnału”. Jeśli w Twojej lokalizacji wystąpi ulewny deszcz, śnieg lub wiatr, Twój operator telewizji kablowej lub dostawca usług transmisji strumieniowej wyświetli komunikat o błędzie podczas odbierania sygnału. Wystarczy na chwilę wyłączyć urządzenie, zanim sygnał powróci. Dzieje się tak, ponieważ nowoczesne anteny satelitarne są zaprojektowane do pracy w ekstremalnych warunkach pogodowych.

We wszystkich innych przypadkach, jeśli jesteś przekonany, że nie ma absolutnie nic złego w sprzęcie telewizora, problem leży w jednym z wielu połączeń. Postępuj zgodnie z prostymi krokami rozwiązywania problemów w tym przewodniku, aby rozwiązać problem z brakiem sygnału bez ponoszenia zbyt wysokich kosztów.

Czym dokładnie jest problem „brak sygnału”?

Większość producentów telewizorów ma mechanizm automatycznego łączenia, który umożliwia wykrycie urządzenia i wyświetlenie go na ekranie zaraz po włączeniu pilota. Jeśli telewizor wyświetla komunikat, że nie ma sygnału, mimo że jest ustawiony na prawidłowe źródło lub wejście, takie jak dekoder telewizji kablowej, napotykasz problem z odbiorem sieci.

Możesz najpierw spróbować wyłączyć telewizor, odczekać kilka minut i ponownie uruchomić. Jeśli problem będzie się powtarzał, aby rozwiązać problem, należy po kolei zbadać poszczególne połączenia. To prosty proces eliminacji.

Telewizja bez sygnału

Jeśli używasz jednego z portów HDMI telewizora do łączenia się z laptopem / komputerem lub innym urządzeniem do udostępniania ekranu, przed kontynuowaniem musisz je wyłączyć.

Brak sygnału podczas łączenia się z systemem Windows 10

Może istnieć wiele powodów, dla których możesz otrzymać komunikat Brak sygnału podczas próby podłączenia telewizora do systemu Windows 10. Chociaż problemy związane ze sprzętem zostały omówione w innym miejscu tego przewodnika, jest kilka rzeczy, które możesz wypróbować po stronie oprogramowania Windows. .

Czytać  Najlepsze 4 pendrive'y z systemem Windows 10 do komputerów w ruchu

Pierwsze uderzenie Zwycięstwo + P. na klawiaturze do momentu wybrania opcji Rozszerz, Powiel lub Tylko drugi ekran. Jeden z nich powinien spowodować pojawienie się obrazu.

Brak sygnału TV Windows 10

Jeśli to nie zadziała, a Twój komputer ma port HDMI zarówno na GPU (karcie graficznej), jak i na płycie głównej, musisz upewnić się, że jesteś podłączony do właściwego portu. Zwykle, jeśli masz podłączony GPU, port HDMI płyty głównej zostanie automatycznie wyłączony.

Jeśli chcesz ponownie włączyć port HDMI płyty głównej, możesz czasami to zrobić, klikając pulpit prawym przyciskiem myszy i przełączając się tam, ale może być konieczne zrobienie tego przez BIOS (chociaż generalnie lepiej jest użyć portu na GPU , ponieważ w ten sposób wykorzysta moc twojego GPU).

Sprawdź skrzynkę kablową / skrzynkę kablową

W niektórych przypadkach przyczyną braku problemów z sygnałem może być dekoder telewizji kablowej. Niezależnie od tego, czy używasz urządzenia SD, czy HD, sprzedawca może wydać nowe oprogramowanie i zaktualizować je w tle. Oznacza to, że zostały załadowane nowe konfiguracje satelitarne, ale urządzenie nie jest w pełni zintegrowane z ustawieniami.

Odłącz skrzynkę kablową od przewodu zasilającego

Aby rozwiązać problem, odłącz przewód zasilający i włóż go ponownie. Upewnij się, że telewizor jest wyłączony. Możesz również wyjąć kartę inteligentną / kartę graficzną i pozostawić skrzynkę kablową na chwilę do ostygnięcia. Zrób to mocno, bez większego nacisku. Później włóż ponownie kartę chipem do dołu, zgodnie z widocznymi strzałkami.

Problemy z kablem / portem HDMI

W większości przypadków przyczyną problemu z brakiem sygnału są kable lub porty High Definition Multimedia Interface (HDMI). Jeśli połączenia nie są dobrze dopasowane lub odpadają, może dojść do niewielkiego uszkodzenia portów. To nic poważnego, czego mechanik telewizyjny nie może naprawić, i możesz po prostu migrować do alternatywnego portu HDMI. (Większość producentów telewizorów ma co najmniej dwa porty HDMI).

Port HDMI

Odłącz kabel HDMI i włóż go ponownie do nowego lub starego portu HDMI. Możesz zaktualizować kabel złącza HDMI do jeden samoblokujący co pomoże Ci pozostać w pozycji portowej. Po rozwiązaniu tych problemów z HDMI sygnał telewizyjny powinien zacząć działać ponownie w mgnieniu oka.

Odłącz kabel HDMI

Błędy HDCP

W niektórych przypadkach w telewizorze może wystąpić tak zwany błąd ochrony szerokopasmowej zawartości cyfrowej (HDCP). Jest to środek antypiracki, który sugeruje, że nielicencjonowane urządzenia nie powinny odbierać żadnych treści telewizji kablowej. Prawie wszystkie nowoczesne telewizory muszą być zgodne z HDCP.

Czytać  Najlepsze karty dźwiękowe do komputerów PC, jakie można kupić w 2021 roku

Jeśli próbujesz podłączyć urządzenie Kodi, na przykład, do telewizji kablowej za pomocą HDMI, szczególnie w przypadku wyświetlaczy o wyższej rozdzielczości, pojawi się komunikat o braku sygnału z powodu błędów HDCP. Będziesz musiał usunąć problematyczne urządzenie, co powinno przywrócić połączenie.

Inne wskazówki

Czasami telewizor musi być ustawiony na innym kanale podstawowym. Chociaż ustawienie 1 lub 2 jest domyślnym ustawieniem na pilocie telewizora, czasami konieczne jest przestawienie go na 3 lub 4. Ta zmiana dotyczy tylko pilota telewizora i nie ma nic wspólnego z usługodawcą. przenoszenie.

Zdalny dekoder telewizyjny

Możesz także odwrócić kolejność początkową dekodera telewizji kablowej i telewizora w porównaniu z poprzednią sekwencją. Pozwala to obu urządzeniom na ponowne połączenie i odbiór sygnałów.

Gdy telewizor wyświetla komunikat bez sygnału, może to być frustrujące. Ale w większości przypadków nie musisz prosić o pomoc z zewnątrz. Rozwiązując jeden z problemów opisanych w tym przewodniku, możesz sam rozwiązać problem.

Aby uzyskać więcej pomocy związanej z telewizją, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat naprawiania przeskanowania i niedowaskowania na telewizorze. Jeśli masz szczęście, że masz telewizor z systemem Android, przejdź do naszej listy najlepszych aplikacji na Androida TV.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?