Darmowe gry pamięciowe dla dorosłych i seniorów

Darmowe gry pamięciowe dla dorosłych i seniorów

Rozwijanie zdolności myślenia było czymś, nad czym ludzie ciężko pracowali i nadal to robią. Interweniowali naukowcy, lekarze i psycholodzy. Na przestrzeni lat poczyniono znaczne postępy.

Jednym z postępów, które można lekceważyć, jest wykorzystanie gier wideo do wyostrzenia myślenia. Wykazano, że jest to bardzo skuteczne działanie stymulujące pamięć. Gry pamięciowe online mogą pomóc Ci uchwycić i zachować więcej informacji. Mogą sprawić, że będziesz ostrzejszy i poprawisz swoje umiejętności poznawcze, koncentrację i pamięć wzrokową.

Są to darmowe gry pamięciowe, które powinni wypróbować dorośli, seniorzy i wszyscy inni!

1. Jasność

Platformy: Sieć, Android, ios

Lumosity to gry pamięciowe online dla dorosłych i dzieci. Gry są tworzone przez naukowców, którzy dostosowują ćwiczenia poznawcze opracowane przez czołowych badaczy gier.

gry-pamieciowe-online-lumosity

Aby korzystać z tej usługi ulepszania pamięci online, musisz zarejestrować się przy użyciu swojego adresu e-mail. Po zarejestrowaniu, w zależności od wykształcenia, wieku i zawodu, otrzymasz zestaw trzech zestawów. Te gry mają na celu stopniowe wyostrzanie pamięci poprzez zwiększanie koncentracji, umiejętności, dbałości o szczegóły i umiejętności rozwiązywania problemów.

Po ukończeniu gry możesz porównać swoje wyniki z milionami graczy online w bazie danych. Następnie możesz zmierzyć, gdzie jesteś, jak bardzo się poprawiłeś i jak daleko musisz się posunąć.

2. Krzyżówka New York Times

Platformy: Sieć, Android, ios

Prestiżowa amerykańska gazeta The New York Times ma długą i znakomitą tradycję rozwiązywania krzyżówek. Teraz krzyżówki mogą nie wyglądać bezpośrednio jak gry pamięciowe, ale wiele zostało napisane o powiązaniach krzyżówek z funkcją zdrowej pamięci.

Darmowe Gry Pamięciowe Seniorzy Krzyżówka

Oczywiście istnieje wiele aplikacji do krzyżówek, ale ta NYT wydaje się inteligentna i wysokiej klasy, z ciekawymi frazami, które aktywują te ścieżki neuronowe.

Możesz uzyskać dostęp do tych samych krzyżówek, które znajdziesz w gazecie, za pośrednictwem aplikacji lub przeglądarki, więc śmiało i bądź częścią tej starej tradycji NYT.

Czytać  Jak sprawdzić status WhatsApp w tajemnicy

3. Pamięć

Jak Lumosity, memozor To nie tylko gra, ale zestaw gier. Znajdziesz gry takie jak dopasowywanie par, Simon i liczydło. Te gry są podzielone na kategorie według grup wiekowych, które obejmują niemowlęta, dzieci, dorosłych i seniorów.

gry-pamięciowe me

Zaletą tej platformy jest to, że ma gry pamięciowe dla dwóch graczy i zawiera gry pamięciowe w karty i gry pamięciowe tematyczne.

Gry są bezpłatne i nieograniczone. Ponadto wszystkie reagują i będą działać dobrze na wszystkich Twoich urządzeniach.

4. Sudoku

Platformy: Sieć, Android, ios

Sudoku to bardzo wciągająca gra logiczna. W przeciwieństwie do krzyżówek opierają się na liczbach. Otrzymasz dziewięć tablic liczb 3 na 3. Zostaniesz poproszony o wypełnienie pustych miejsc liczbami od 1 do 9. Robiąc to, musisz upewnić się, że każda liczba pojawia się tylko raz w tablicy, kolumnie i wierszu.

Darmowe gry pamięciowe Sudoku dla seniorów

Istnieje wiele witryn Sudoku, ale Sudoku.com jest najlepsza – strona jest elegancka i nowoczesna, a towarzyszące jej aplikacje na iOS i Androida są ładne i aktualne.

Oprócz pomocy w poprawie pamięci, jest to dobra gra, aby poprawić dedukcję, ponieważ będziesz to robić w trakcie gry.

5. Gry umysłowe

W przypadku gier poprawiających pamięć, Gry umysłowe nie pozostawia nic ukrytego. Ta strona jest bardziej kombinacją gier poprawiających pamięć, zawiera wiele gier i oczywiście wszystkie są bezpłatne.

gry-pamięciowe-online-gry-mózgowe

Gry są podzielone na sekcje i możesz wybierać pomiędzy pamięcią, matematyką, łamigłówkami, słowami i Sudoku. W każdej sekcji jest ponad dziesięć gier do wyboru.

Częste pytania

1. Czy gry na pamięć i trening mózgu naprawdę poprawiają pamięć?

Jak to często bywa w świecie nauki, rzeczywiste dowody na to, że gry pamięciowe poprawiają funkcjonowanie mózgu, są „obiecujące”, ale „niejednoznaczne”. DO badanie przeprowadzone przez AARP odkryli, że około dwóch na trzech dorosłych w wieku 50 lat i starszych wierzy, że gry treningowe mózgu pomagają im w funkcjonowaniu pamięci, ale oczywiście może to być tylko osobista percepcja.

Czytać  7 przydatnych internetowych stacji radiowych do słuchania muzyki

2. Czy gry pamięciowe pomagają w demencji?

Najbardziej obiecujące badania na tym froncie miały miejsce w 2016 roku, kiedy metaanaliza na Uniwersytecie w Sydney wykazali, że gry treningowe mózgu mogą pomóc w utrzymaniu funkcji mózgu u dorosłych z „łagodnym upośledzeniem funkcji poznawczych” (kluczowym czynnikiem ryzyka demencji). Jednak po zdiagnozowaniu demencji ćwiczenia te nie okazały się skuteczne.

3. Czy gry pamięciowe są ważne dla przedszkolaków?

Gry pamięciowe to świetny sposób na skupienie uwagi dzieci i intensywne myślenie o rozwiązywaniu problemów. Brakuje badań na ten temat, ale z pewnością wolałbyś, aby zajęli się grami treningowymi, niż oglądali kolejny odcinek Psi Patrol.

Chcesz poznać ciekawsze gry? Sprawdź naszą listę najlepszych ukrytych gier Google, aby uzyskać wskazówki. Możemy również pokazać, jak synchronizować postępy w grze między urządzeniami z Androidem.

Czy ten artykuł jest przydatny?