Dane o lokalizacji wykorzystywane przez CDC do śledzenia zgodności z COVID

Cdc Location Data Covid Featured

Czy ci się to podoba, czy nie, śledzenie lokalizacji jest tutaj, aby pozostać. W branży urządzeń śledzących są pieniądze, ale mnóstwo pogardy, ponieważ te urządzenia – w szczególności AirTag – są używane do prześladowania ludzi. Nawet agencja rządowa może wykorzystywać dane o lokalizacji z mniej niż honorowych powodów. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) uzyskało dane lokalizacyjne specjalnie w celu śledzenia przypadków COVID i zgodności.

Dokumenty pokazują dane lokalizacji uzyskane przez CDC

Dokumenty pokazują że dane lokalizacyjne od dziesiątek tysięcy osób w USA zostały pozyskane przez CDC. Chociaż zagregowane, nadal istnieją obawy, że może ujawnić bardziej spersonalizowane informacje. Podczas gdy w pewnym momencie agencja otrzymywała dane za darmo, CDC ostatecznie zapłaciło SafeGraph 420 000 USD za dane z roku.

Dane lokalizacji Cdc Tablica Covid

Dane o lokalizacji zostały wykorzystane przez CDC między innymi do monitorowania godzin policyjnych. W tych dokumentach z 2021 r. stwierdzono, że dane o lokalizacji „miały kluczowe znaczenie dla bieżących działań w zakresie reagowania, takich jak cogodzinne monitorowanie aktywności w strefach godziny policyjnej lub szczegółowe liczenie wizyt w uczestniczących aptekach w celu monitorowania szczepionek”.

Analityk cyberbezpieczeństwa Zach Edwards, który przejrzał dokumenty, zauważył: „Wydaje się, że CDC celowo stworzyło otwartą listę przypadków użycia, która obejmowała monitorowanie godzin policyjnych, wizyt sąsiadów, wizyt w kościołach, szkołach i aptekach, a także różnorodne analizy z tymi danymi skoncentrowanymi na „przemocy”. “

Wśród 21 zastosowań określonych dla danych były:

  • „Wzorce śledzenia osób odwiedzających szkoły K-12 przez szkołę i porównaj z rokiem 2019; porównaj z danymi epi [Environmental Performance Index] Jeśli to możliwe.”
  • „Badanie korelacji danych dotyczących wzorców mobilności i wzrostu liczby przypadków COVID-19” […] Ograniczenia ruchu (zamknięcia graniczne, międzyregionalne i prawie [sic] godziny policyjne) w celu wykazania zgodności.”
  • „Badanie skuteczności polityki publicznej w zakresie” [the] Naród Nawaho”.
Dane lokalizacyjne Cdc Covid Laptop

Wykorzystanie danych lokalizacyjnych do badania pandemii nie było dla CDC wyjątkowym pomysłem. Media wykorzystały go, aby pokazać migrację ludzi ze zmieniającymi się ograniczeniami lub że mniej stabilne finansowo społeczności nie były w stanie pracować z domu tak bardzo, jak inni”.

Czytać  Avast zawiera więcej informacji na temat złośliwych rozszerzeń przeglądarek

Wiadomości podsycają paranoję, w jaki sposób paszporty szczepionkowe mogą być wykorzystywane do inwigilacji ludzi do punktu utraty wolności.

Podczas gdy w dokumentach stwierdzono: „To jest PILNY PR COVID-19”, CDC określiło również inne zastosowania tych danych, takie jak „badania interesujących miejsc pod kątem aktywności fizycznej i zapobiegania chorobom przewlekłym, takich jak wizyty w parkach, siłowniach lub firmy zajmujące się zarządzaniem wagą”.

Zespół firmy Covid ds. lokalizacji danych Cdc

W dokumentach wyjaśniono również, że „plany wykorzystania danych i usług związanych z mobilnością nabytych w wyniku tego przejęcia w celu wspierania obszarów nieobjętych programem COVID-19 i priorytetów zdrowia publicznego w całej agencji, w tym między innymi podróży do parków i terenów zielonych, aktywności fizycznej i trybu podróży i migracji ludności przed, w trakcie i po klęskach żywiołowych”.

Dokumenty dodały, że „dane dotyczące mobilności uzyskane w ramach tego kontraktu będą dostępne do użytku w całej agencji CDC i będą wspierać wiele priorytetów CDC”.

Związek CDC-SafeGraph

Dane lokalizacyjne mogą być pakowane w „miejsca” i „wzorce”, a SafeGraph sprzedaje je swoim klientom. Sprzedaje również dane, które pokazują, ile wydaje się w różnych lokalizacjach. Edwards wywołał wynik wyszukiwania SafeGraph, który wskazywał gabinet konkretnego lekarza, demonstrując, w jaki sposób te dane mogą być wykorzystywane do kierowania na daną osobę.

Dane SafeGraph zakupione przez CDC są zatytułowane „Dane dotyczące głównych miejsc w USA”, „Dane dotyczące wzorców tygodniowych” i „Dane wzorców sąsiedztwa”. Zauważa również, że „SafeGraph oferuje dane odwiedzających na poziomie Census Block Group, co pozwala na niezwykle dokładny wgląd w wiek, płeć, rasę, status obywatelski, dochody i nie tylko”.

Dane lokalizacji Cdc Covid Liczba przypadków

Na początku pandemii w 2020 r. SafeGraph opisał cel, jakim jest „odegranie naszej roli w walce z kryzysem zdrowotnym związanym z COVID-19 – i jego niszczącym wpływem na światową gospodarkę – postanowiliśmy dalej rozwijać nasz program, zwiększając ruch pieszy bezpłatne dane dla organizacji non-profit i agencji rządowych na poziomie lokalnym, stanowym i federalnym”.

Czytać  Axon chce użyć uzbrojonych dronów do powstrzymania strzelanin w szkole

Rok później CDC zakupiło dane lokalizacyjne. Dokumenty wyjaśniają, że SafeGraph nie chciał już przekazywać go za darmo. Umowa miała wygasnąć 31 marca 2021 r., ale CDC nadal uważało, że warto, ponieważ Stany Zjednoczone zaczęły się ponownie otwierać.

Dane lokalizacyjne Cdc Przypadki koronawirusa Covid

Agencja wyjaśniła to, zauważając: „CDC jest zainteresowany ciągłym dostępem do tych danych dotyczących mobilności, gdy kraj otwiera się z powrotem. Dane te są wykorzystywane przez kilka zespołów/grup w odpowiedzi i dają głębszy wgląd w pandemię, ponieważ dotyczy ona ludzkich zachowań”.

Aby lepiej zrozumieć SafeGraph, należy zauważyć, że Google zbanował SafeGraph w czerwcu 2021 roku. Deweloperzy używający kodu SafeGraph byli zobowiązani do jego usunięcia, jeśli chcieli, aby ich aplikacje zostały umieszczone w Sklepie Google Play.

Martwisz się, jak można wykorzystać dane o Twojej lokalizacji? Dowiedz się, jak wyłączyć lub automatycznie usunąć Historię lokalizacji Google.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej