Czy wyszukiwarka i strona główna ciągle się zmieniają? Oto jak je naprawić

Czy wyszukiwarka i strona główna ciągle się zmieniają?  Oto jak je naprawić

Niewiele jest tak długotrwałych i irytujących problemów, jak przełączanie strony głównej przeglądarki lub wyszukiwarki bez Twojej zgody. Próbujesz googlować, ale kończysz na przekierowaniu na Yahoo lub Twoja strona główna nagle zmienia się w podejrzaną podróbkę, o której nigdy nie słyszałeś.

Istnieje kilka powodów, dla których Twoja wyszukiwarka i strona główna mogą się ciągle zmieniać, od irytujących rozszerzeń, przez zwodnicze pola wyboru „rezygnacji” w oprogramowaniu, po bardziej złośliwe rzeczy, takie jak złośliwe oprogramowanie. Tutaj znajdziesz wszystkie rozwiązania dla Ciebie.

Zmieniła się wyszukiwarka (na Yahoo lub inną)

Jeśli Twoja wyszukiwarka lub strona główna zmienia się na Yahoo (lub tak naprawdę na dowolną inną wyszukiwarkę), to bardziej łagodnym wyjaśnieniem jest to, że w pewnym momencie przypadkowo zdecydowałeś się zmienić swoją wyszukiwarkę (zwykle za pomocą oprogramowania wyszukiwarki). mają ukryte pole wyboru). w instalatorze z pytaniem, czy chcesz zrezygnować ze zmiany Twojej wyszukiwarki, co oznacza, że ​​domyślnie zmieniają Twoją wyszukiwarkę). Irytujący.

Jeśli tak się stanie, może to być tylko przypadek ręcznego przełączenia wyszukiwarki na początkowo wybraną opcję.

Google Chrome

Kliknij ikonę Więcej w prawym górnym rogu -> Ustawienia -> Wyszukiwarka i zmień wyszukiwarkę w rozwijanym menu. Tutaj możesz również zmienić stronę główną, przechodząc do sekcji „Strona główna”.

Wyszukiwarka ciągle zmienia wyszukiwarkę Chrome

Microsoft Edge

Kliknij ikonę Więcej w prawym górnym rogu -> Ustawienia -> Prywatność, wyszukiwanie i usługi. Przewiń w dół, kliknij „Pasek adresu i wyszukiwanie”, a następnie zmień menu rozwijane „Wyszukiwarka używana w pasku adresu”.

Aby zmienić stronę główną Edge, kliknij „Po uruchomieniu” w obszarze Ustawienia w lewym panelu, a następnie wprowadź zmiany.

Wyszukiwarka wciąż zmienia przewagi Wyszukiwarka

Mozilla Firefox

Aby przywrócić poprzednią wyszukiwarkę, kliknij trzywierszową ikonę ustawień w prawym górnym rogu przeglądarki Firefox, a następnie Ustawienia.

Kliknij Szukaj w lewym panelu, a następnie w sekcji Domyślna wyszukiwarka zmień ją na tę, której chcesz użyć.

Czytać  Jak ukryć listę znajomych na Facebooku przed innymi?

Aby naprawić stronę główną przeglądarki Firefox, kliknij Strona główna w lewym panelu, a następnie w menu rozwijanym „Strona główna i nowe okna” zmień ją na dowolną.

Wyszukiwarka ciągle się zmienia (na Yahoo lub inne)

Jeśli Twoja strona główna lub wyszukiwarka ciągle się zmienia, możesz mieć wirusa przekierowań. W pewnym momencie mogłeś kliknąć fałszywe wyskakujące okienko „odśwież”, które każe wykonać takie czynności, jak aktualizacja Flash Playera lub odświeżenie przeglądarki.

Wyszukiwarka ciągle zmienia Adobe Flash Player

Zainstalowanie takiej aktualizacji spowoduje podłączenie linku przekierowującego do Twojej przeglądarki, zmieniając Twoją wyszukiwarkę na inną, nawet jeśli zmienisz ją ponownie. Twórcy wirusa czerpią korzyści z każdego wyszukiwania przeprowadzanego za pomocą tej wyszukiwarki i mają dostęp do danych przeglądania.

Uruchom skanowanie antywirusowe. Jeśli wbudowany program antywirusowy systemu operacyjnego go nie wykrywa, wypróbuj program taki jak Malwarebytes, Avast lub Bitdefender aby sprawdzić, czy to eliminuje problem.

Jest na to kilka różnych rozwiązań:

1. Odinstaluj odpowiednie oprogramowanie

Istnieje wiele programów dołączonych do oprogramowania typu bloatware, które czasami przenika do komputera, gdy nie można odznaczyć pola podczas instalacji potrzebnego oprogramowania. robić chcąc, a czasem nawet bez pozwolenia.

To oprogramowanie łączy się z Twoją przeglądarką i zmusza Twoją stronę główną do przekierowania, nawet jeśli ponownie ją zmienisz.

Znajdź to oprogramowanie, klikając prawym przyciskiem myszy menu Start, przechodząc do „Aplikacji i funkcji”, a następnie znajdź i usuń aplikacje o dowolnej z następujących (lub podobnych) nazw:

  • Wyszukiwanie dostarczone przez Yahoo
  • Towarzysz internetowy
  • PDFPoof
  • SearchAd
  • ProMediaConverter
  • PDF online
  • WebDiscover

2. Poszukaj podejrzanego rozszerzenia przeglądarki

Wyłącz rozszerzenia przeglądarki jeden po drugim, sprawdzając za każdym razem, czy nie przekierowuje Cię do inwazyjnej wyszukiwarki lub strony głównej. Jeśli Twoja preferowana wyszukiwarka ma wyłączone określone rozszerzenie, możliwe, że to wyłączone rozszerzenie spowodowało przekierowanie i powinno zostać usunięte.

Czytać  13 najlepszych porad i funkcji internetowych WhatsApp

3. Zresetuj przeglądarkę

W przeglądarce Chrome przejdź do „Ustawienia -> Zaawansowane -> Przywróć ustawienia do oryginalnych wartości domyślnych -> Resetuj ustawienia”.

W Edge kliknij „Ikona Więcej -> Ustawienia -> Resetuj ustawienia -> Przywróć ustawienia do wartości domyślnych”.

Wyszukiwarka ciągle zmienia ustawienia Reset Edge

W przeglądarce Firefox kliknij ikonę ustawień -> Pomoc -> Więcej informacji o rozwiązywaniu problemów -> Aktualizuj Firefoksa. Pozwoli to zachować kluczowe ustawienia w Twojej przeglądarce, jednocześnie usuwając takie elementy, jak rozszerzenia, motywy i informacje o profilu.

Jedna z powyższych opcji powinna naprawić ciągle zmieniającą się stronę główną i / lub wyszukiwarkę, dając ci z powrotem kontrolę nad przeglądarką. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących systemu Windows, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak uzyskać listę wszystkich programów zainstalowanych w systemie Windows 10. Mamy również przewodnik dotyczący wyłączania automatycznej aktualizacji na stronach internetowych przeglądarki.

Źródło obrazu: Złożony obraz wyszukiwarki wysłana przez YayImages

Czy ten artykuł jest przydatny?