Czy warto kupić eGPU w 2022 roku?

Egpu 2020 Featured

eGPU istnieją już od jakiegoś czasu, ale jeszcze tak naprawdę nie wystartowały. Czy naprawdę warto kupić eGPU w 2022 roku? Tutaj powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o eGPU, wspornikach eGPU i skrzynkach eGPU.

Zbadajmy stan eGPU w 2022 r. i czy są one warte twoich pieniędzy, czy nie.

Co to jest eGPU?

eGPU oznacza „zewnętrzną jednostkę przetwarzania grafiki”. Prawdopodobnie słyszałeś już o GPU: są to karty graficzne, które pomagają renderować gry i filmy na naszym komputerze. Zewnętrzny procesor graficzny działa zatem poza systemem w celu renderowania multimediów. Aby wyjaśnić: nie ma różnicy między rzeczywistym sprzętem GPU a eGPU – używasz zwykłego GPU jako EGPU, jeśli montujesz go w zewnętrznej obudowie, takiej jak skrzynka eGPU lub wspornik eGPU.

eGPU najlepiej sprawdzają się w systemach, które nie akceptują zwykłej karty graficznej. Wiele komputerów i laptopów z niższej półki sprzedaje się bez wbudowanej karty graficznej. W przypadku komputera PC można go kupić, aby zmieścił się w nim. W przypadku laptopa bardzo trudno (jeśli nie niemożliwe) jest zamontowanie na nim GPU. W związku z tym możesz pobrać eGPU i zamiast tego podłączyć go do laptopa.

Jakie są eGPU w 2022 roku?

Jeśli przyjrzysz się obecnie procesorom graficznym, przekonasz się, że zazwyczaj są one sprzedawane jako „obudowy”. Są to pudełka z kablem połączeniowym i dedykowanym zasilaniem, ale bez karty graficznej.

Egpu 2020 Razr

Produkt wyświetli listę kart, z którymi jest kompatybilny, umożliwiając wymianę i wybór, której chcesz użyć. Niektóre będą nawet wyposażone w wiele wnęk, aby uzyskać jeszcze większą moc GPU. W związku z tym współczesne eGPU polega mniej na sprzedaży karty graficznej w pudełku, a bardziej na sprzedaży pudełka na kartę graficzną.

Ile kosztuje eGPU?

Jeśli spojrzysz online na eGPU, znajdziesz przykłady takie jak Razer Core X. Cena 400 USD byłaby świetna w przypadku procesora graficznego do gier, ale pamiętaj, że tak naprawdę nie kupujesz karty graficznej! Kupujesz obudowę, w której zmieścisz zwykły procesor graficzny. W rzeczywistości produkty takie jak Razer Core podają, że karta graficzna jest sprzedawana osobno, prawdopodobnie dlatego, że ludzie denerwowali się, że kupili puste pudełko.

Czy warto kupić Egpu Wikingoo
Wspornik Wikingoo eGPU to tania alternatywa dla skrzynki eGPU

Są tańsze opcje niż Razer Core X. Możesz dostać stojak ze wspornikiem jak ten z Wikingoo w okolicy 200. To oczywiście nie jest dostarczane z wentylatorami i pełną obudową, ale było kilka całkiem pozytywne recenzje pochodzących od użytkowników na tym.

Czytać  Co to jest VRAM i jak ją zwiększyć

W ramach kompromisu możesz przyjrzeć się jednemu z Sonet Breakaway Box modele, które wahają się od 250 do 350 USD.

Koszt egpu 2020

Jeśli chcesz mieć procesor graficzny w obudowie, kiedy go kupujesz, rzeczy stają się trochę droższe, zwłaszcza że w momencie pisania tego tekstu wciąż znajdujemy się w środku kryzysu dostaw GPU z powodu koparek kryptowalut i braku części.

Nie będziemy tutaj podawać procesorów graficznych i cen, ponieważ w tej chwili stale się zmieniają, ale dobrą wiadomością jest to, że ceny wydają się teraz spadać, więc miejmy nadzieję, że do końca roku będą na rozsądnym poziomie (obecnie nadal są o około 20-30% wyższe niż ich sugerowana cena detaliczna 18 miesięcy temu!)

Czy warto kupić eGPU w 2022 roku?

Każdy, kto rozważa zakup eGPU, musi również zrównoważyć ten pomysł z pomysłem zakupu nowego komputera. Jest jednak kilka nisz, które pasują do tej ustawy. Na przykład, jeśli znajomy daje ci swój stary procesor graficzny, możesz podłączyć go do laptopa za pomocą obudowy eGPU bez konieczności kupowania całego innego sprzętu.

Możesz także użyć eGPU do ochrony karty graficznej, gdy jesteś poza domem. Na przykład możesz odłączyć go, gdy zabierasz laptopa do kawiarni, aby wykonać swoją pracę. Kiedy wrócisz do domu, aby zagrać w gry lub inne czynności zależne od GPU, podłącz eGPU i już nie ma Cię w domu. W ten sposób, jeśli twój laptop zostanie zgubiony lub skradziony, nie musisz ponownie kupować potężnego procesora graficznego.

Obecnie głównym problemem jest globalny brak GPU i wynikające z tego wysokie ceny. W chwili pisania tego tekstu powinieneś naprawdę poczekać kilka dobrych miesięcy, jeśli nie masz jeszcze rzeczywistego procesora graficznego, ponieważ oczekuje się, że ceny wkrótce spadną do rozsądnych poziomów.

Czytać  Modem kontra router: jaka jest różnica?

Jeśli masz już kartę graficzną w swoim komputerze, możesz skorzystać z chłodzenia AIO, aby poprawić jego wydajność. Możemy również pokazać, jak przetestować komputer z systemem Windows.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej