Czy program SketchUp jest bezpłatny i masz odpowiedzi na 10 dodatkowych pytań dotyczących programu SketchUp?

Czy program SketchUp jest bezpłatny i masz odpowiedzi na 10 dodatkowych pytań dotyczących programu SketchUp?

SketchUp to wiodące oprogramowanie do rysowania konstrukcji o szerokim zastosowaniu w inżynierii lądowej, architekturze, inżynierii mechanicznej, projektowaniu wnętrz i innych powiązanych dziedzinach. Jeśli zastanawiasz się nad użyciem programu SketchUp w swoich projektach rysunkowych, omówiliśmy wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem pracy.

1. Co to jest SketchUp?

Szkicowanie to oprogramowanie do rysowania 3D, obecnie należące do Trimble Inc. Jego główne zastosowania to inżynieria lądowa, architektura, projektowanie wnętrz i rysunki konstrukcyjne. Ponadto wspiera inżynierię mechaniczną i produkcję folii.

Sketchup Co to jest?

Program istnieje od 2000 roku, w przeszłości został na krótko przejęty przez Google i nadal jest czasami określany jako „Google SketchUp”. Jest to niedokładne, ponieważ firma Google nie jest już powiązana z tym oprogramowaniem. Trimble SketchUp to jedyna dostępna obecnie wersja.

Aby korzystać z programu SketchUp lub pobrać go, należy raz zalogować się w witrynie za pomocą identyfikatora Apple lub Google ID lub utworzyć osobne konto e-mail. Jesteś bezproblemowo połączony ze wszystkimi urządzeniami za pośrednictwem jednego konta o nazwie „Trimble Identity”. Wszystkie Twoje bezpłatne wersje próbne, zakupy i rabaty są z nim powiązane.

Zaloguj się do Sketchup Central

2. Czy SketchUp jest bezpłatny?

Tak i nie. Jeśli Twoje wymagania dotyczące pisania są proste, dostępna jest wersja „SketchUp Free”, która nadal jest całkowicie bezpłatna dla Twoich osobistych projektów. Ma przyzwoite możliwości rysowania, ponieważ dostępnych jest wiele podstawowych funkcji SketchUp. Jeśli jesteś początkującym, darmowa wersja jest więcej niż wystarczająca, aby zacząć.

SketchUp Free nie ma jednak niektórych bardziej zaawansowanych funkcji, których profesjonaliści potrzebowaliby w pracy. Obejmują one dostęp do rozszerzeń SketchUp Pro, Układ i pracę z plikami CAD. Aby z nich skorzystać, musisz wybrać płatną wersję, taką jak „Pro” lub „Studio”.

3. Jaka jest różnica między SketchUp Free i Pro?

SketchUp Free działa online i jest całkowicie darmowy. Wszelkie bezpłatne projekty, które tworzysz, mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów osobistych i niekomercyjnych.

Dzięki SketchUp Free masz ograniczone do 10 GB miejsca na swoje projekty, internetowy modeler 3D (dla komputerów stacjonarnych), magazyn 3D i mobilną przeglądarkę modeli. Jednak dobrze synchronizuje się z wersjami płatnymi, umożliwiając pracę z natywnymi plikami SketchUp .skp, a nawet eksportowanie ich jako plików .stl do drukowania 3D. W przypadku współpracy online SketchUp Free ogranicza Cię do 5 użytkowników i 1 projektu, podczas gdy wszystkie płatne wersje pozwalają na nieograniczoną liczbę użytkowników i projektów.

Aby korzystać ze SketchUp Free, kliknij ten link zacząć w przeglądarce. Nie wymaga pobierania.

Darmowy Sketchup w przeglądarce

SketchUp Pro wymaga płatnego dostępu. W zależności od tego, czy zdecydujesz się na Wersja sklepowa, Pro lub Studio, licencja kosztuje od 100 do 700 USD rocznie. Licencje Sketchup mogą być również używane online. Możesz zaktualizować bezpłatną licencję do wersji Pro na oficjalnej stronie internetowej, a następnie pobrać i zainstalować oprogramowanie Mac/Windows. W wersji Pro dostępny jest 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Sketchup Pro

4. Jak mogę pobrać SketchUp?

Wszystkie pliki do pobrania programu SketchUp mogą być dostęp z tej strony. Musisz się zalogować, aby zobaczyć opcje pobierania. Oprócz aktualnego oprogramowania, takiego jak SketchUp Pro 2021, możesz pobrać starsze wersje.

Pobieranie programu Sketchup

Do użytku na komputerze możesz pobrać bezpłatną starszą wersję programu SketchUp o nazwie „SketchUp Make 2017”. Ma wiele głównych funkcji, które znajdziesz w internetowej wersji SketchUp, ale nie jest kompatybilny z wieloma rozszerzeniami i zaawansowanymi narzędziami, które znajdziesz w wersji Pro.

Czytać  6 przydatnych narzędzi, które pomogą Ci zidentyfikować czcionki na obrazach

Nawet jeśli nie masz płatnej subskrypcji, możesz bezpłatnie pobrać SketchUp Pro ze strony pobierania produktów SketchUp. Rozpoczyna się pobieranie, gdy tylko zarejestrujesz się w bezpłatnej wersji próbnej. Prosta instalacja jest kompatybilna zarówno z Windows, jak i Mac.

5. Czy mogę korzystać ze SketchUp online lub na moim urządzeniu mobilnym?

Wszystkie wersje SketchUp są dostępne online, w tym Free, Shop, Pro i Studio. W rzeczywistości najnowsza bezpłatna wersja programu SketchUp jest dostępna tylko do użytku w Internecie. W przypadku każdej wyższej wersji, takiej jak Pro lub Studio, zaawansowane funkcje mogą być używane online, jeśli masz wymaganą licencję.

Do wygodnej pracy z programem SketchUp potrzebny jest interfejs pulpitu, fizyczna klawiatura i 3-pinowa mysz z trackballem. Możesz jednak używać SketchUp na smartfonach i tabletach z aplikacją o nazwie SketchUp Viewer. Umożliwia przeglądanie, a nawet wprowadzanie drobnych modyfikacji w plikach .skp.

6. Jakie są wymagania sprzętowe i programowe programu SketchUp?

Bezpłatna internetowa wersja programu SketchUp wymaga komputera z myszą i klawiaturą oraz nowszą przeglądarką internetową podłączoną do Internetu, taką jak Chrome, Edge lub Firefox.

Potrzebujesz 4 GB pamięci RAM (8 GB jest jeszcze lepsze), procesora Intel 2,8 GHz i karty graficznej, takiej jak AMD Radeon R9 M37X 2048 MB. Twój monitor musi obsługiwać wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i może być potrzebna mysz 3D.

SketchUp Pro ma bardziej wymagające wymagania sprzętowe i programowe niż darmowa wersja. Oprócz powyższego potrzebujesz również karty graficznej klasy 3D z 1 GB miejsca. Chociaż programu SketchUp Free można używać w systemach Windows 7, 8 lub Mac OS X 10.12 (Sierra), program SketchUp Pro nie jest zgodny z wcześniejszymi wersjami.

7. Co to jest SketchUp w Galerii 3D?

SketchUp Galerii 3D to dedykowana sekcja w oprogramowaniu, która prezentuje duży zbiór modeli społeczności, które można zastosować w projektach. Te gotowe do użycia obiekty 3D obejmują różne kategorie, w tym transport, elektronikę, produkty budowlane, plany filmowe i wydarzenia, architekturę, krajobraz, meble, żywność i napoje i wiele innych.

Jest hostowany online i zawsze można uzyskać do niego dostęp z dowolnej przeglądarki internetowej. Aby otworzyć go w SketchUp Free, kliknij ikonę Galerii 3D na pasku narzędzi po jej prawej stronie. Po otwarciu okna magazynu 3D możesz wybrać dowolny model, taki jak aktywne komponenty, produkty i marki innych firm. Wszystkie z nich są bezpłatne.

Magazyn Sketchup 3d

Każdy model ma komentarze i oceny społeczności, które pomogą Ci ocenić jego znaczenie. Przed pobraniem z hurtowni można uzyskać informacje takie jak informacje o modelu, rozmiar pliku (w MB), całkowity zakres użytych materiałów i wielokątów oraz datę ostatniej modyfikacji.

Czytać  5 sposobów na łatwe wyodrębnianie klipów audio z ulubionych filmów

8. Co to są rozszerzenia programu SketchUp (wtyczki)?

SketchUp ma obszerną kolekcję rozszerzeń (wcześniej nazywanych wtyczkami), które wzbogacają projekt dzięki pięknym renderingom, zaawansowanym projektom modelowania 3D i kompatybilności z oprogramowaniem innych firm.

Rozszerzenia SketchUp można znaleźć w wersjach Shop, Pro i Studio. Obecnie internetowa wersja programu SketchUp nie obsługuje żadnej opcji instalowania rozszerzeń. Jedynym sposobem na zrobienie tego za darmo jest skorzystanie z menu „Magazyn rozszerzeń” w komputerowej wersji programu Make 2017. Pamiętaj, że możesz używać tylko bezpłatnych rozszerzeń lub bezpłatnego rozszerzenia próbnego.

Magazyn rozszerzeń Sketchup 1

9. Co to jest V-Ray dla SketchUp?

V-Ray to oprogramowanie do renderowania architektury Chaos 3D, które zapewnia fotorealistyczne renderowanie Twoich projektów (sprawia, że ​​projekty SketchUp wyglądają jak zdjęcia). Sceny można renderować z naturalnym oświetleniem, efektami soczewek, konturami, głębią obiektów, narzędziami rzeczywistości wirtualnej i gotowymi do użycia obiektami 3D. Oczywiście komponent ten znajduje szerokie zastosowanie w druku 3D.

Sketchup V Ray dla Sketchup

V-Ray może z niego korzystać za darmo tylko w ramach 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Jest kompatybilny z programem SketchUp Make 2017, który można pobrać za darmo. Tam możesz kupić bezpłatną wersję próbną V-Ray z Magazynu rozszerzeń. Potrzebny będzie dobry sprzęt – 16 GB RAM, obsługa kart graficznych DirectX 12 i obsługa SSE4.2 zalecana dla urządzeń z systemem Windows x64.

10. SketchUp a AutoCAD: Czy SketchUp jest lepszy niż AutoCAD?

AutoCAD od prawie dwóch dekad zarządza i dominuje w projektowaniu mechaniki i inżynierii lądowej 2D. Jednak SketchUp jest dobrym substytutem, ponieważ przewyższa AutoCAD pod względem modelowania 3D i szybkiego renderowania oprogramowania. Jest również znacznie łatwiejszy w użyciu dla początkujących.

Jednak AutoCAD pozostaje popularny, ponieważ projekty AutoCAD są standardem w wielu branżach. SketchUp obsługuje jednak importowanie i pracę z rozszerzeniami plików AutoCAD, takimi jak .dwg i .dxf, a także plikami .stl do drukowania 3D, plikami .dae Collada, .fbx i plikami Google Earth.

11. Gdzie znajdę dobry samouczek SketchUp dla początkujących?

Możesz uzyskać dostęp do oficjalnych samouczków programu SketchUp tutaj. Jeśli wolisz uczyć się z filmów, jest Kanał Youtube. Wszystkie tematy poruszane w witrynie SketchUp są przeznaczone do nauki we własnym tempie, zawierają obszerną treść, w tym tematy zaawansowane, i są łatwe w użyciu. Obejmują również najbardziej aktualne informacje. Dodatkowe samouczki SketchUp można znaleźć w serwisach YouTube i Skillshare.

Centrum pomocy Sketchup

SketchUp to zaawansowane oprogramowanie, które naprawdę wyzwala pełną kreatywność osób, które mają na uwadze projekt. Powyższe odpowiada na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tego oprogramowania.

Jeśli szukasz darmowych alternatyw dla Microsoft Visio, oto kilka dobrych opcji. Sprawdź także najlepsze oprogramowanie do tworzenia diagramów, które działa w dowolnej przeglądarce.

Czy ten artykuł jest przydatny?