Czy powinienem wyłączyć proces „Wykonywalny serwis usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem” w systemie Windows?

Czy powinienem wyłączyć proces „Wykonywalny serwis usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem” w systemie Windows?

Jeśli komputer działa wolno, możesz zauważyć, że proces wykonywalny usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem lub MsMpEng.exe w Menedżerze zadań blokuje zasoby. Chociaż możesz go wyłączyć, dobrym pomysłem jest zrozumienie celu tego procesu i tego, jak wyłączenie go może wpłynąć na bezpieczeństwo komputera.

Co to jest usługa wykonywalna ochrony przed złośliwym oprogramowaniem?

Jak sama nazwa wskazuje, plik wykonywalny usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem pomaga chronić komputer przed złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami wirusowymi. Pojawia się w Menedżerze zadań jako MsMpEng.exe i jest procesem w tle wbudowanego narzędzia antywirusowego Microsoft Defender. Microsoft Defender był wcześniej znany jako Windows Defender.

Zaprojektowano go tak, aby działał jak inne narzędzia antywirusowe, stale działając w tle. Pomaga to chronić Cię przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym. Podczas działania skanuje wszystkie otwierane lub pobierane pliki, skanuje system pod kątem potencjalnych zagrożeń, aktualizacji i innych typowych zadań antywirusowych.

Czy powinienem wyłączyć aktualizację antymalware procesu wykonywalnego usługi antymalware?

Podczas skanowania i aktualizacji proces wykonywalny usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem zużywa więcej zasobów. Jest to powszechne we wszystkich typach narzędzi antywirusowych. Podczas szczytowego użytkowania zwykle zużywają więcej zasobów. Jednak użycie powinno ponownie spaść po skanowaniu lub aktualizacji. Jak widać powyżej, zużycie pamięci RAM wzrosło, gdy wykonywałem aktualizację. Po zakończeniu aktualizacji została ona zmniejszona do około 150 MB i mniej.

Czy powinienem wyłączyć ten proces?

Dopóki wykonywalny proces usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem nie działa z trudem przez cały czas, można pozostawić go włączonym. Jeśli jednak masz problemy ze stałym wykorzystaniem zasobów, możesz je wyłączyć.

Całkowicie w porządku jest wyłączenie procesu, a nawet Microsoft Defender. Chociaż jest wbudowany, nie musisz go używać. Jednak zanim to zrobisz, zainstaluj alternatywne narzędzie antywirusowe. W przeciwnym razie Twój system będzie narażony na ataki. Dzięki odpowiednim środkom ostrożności możesz być bezpieczny bez programu antywirusowego, ale dodatkowa warstwa ochrony jest zawsze dobra.

Czytać  Jak skonfigurować przekierowanie portów w systemie Windows

Możesz tymczasowo wyłączyć ten proces w Menedżerze zadań; jednak uruchomi się ponownie po ponownym uruchomieniu komputera.

Zakończ zadanie, jeśli powoduje problemy, naciskając Wygrać + X aby otworzyć zaawansowane menu użytkownika. Wybierz „Menedżer zadań”.

Kliknij prawym przyciskiem myszy plik wykonywalny usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i wybierz opcję „Zakończ zadanie”.

Czy powinienem wyłączyć wykonywalny proces usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem?  Ostateczny proces ochrony przed złośliwym oprogramowaniem

Spowoduje to wyłączenie programu Microsoft Defender na resztę sesji.

Wyłącz usługę Microsoft Defender

Jeśli wolisz nie używać programu Microsoft Defender, możesz go tymczasowo wyłączyć. Spowoduje to zatrzymanie działania pliku wykonywalnego usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Nie odinstaluje programu Microsoft Defender, po prostu go wyłącz. W przypadku niektórych użytkowników pozostaje wyłączony po ponownym uruchomieniu, ale zwykle włącza się ponownie po ponownym uruchomieniu.

Wybierz „Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Zabezpieczenia systemu Windows”.

Czy powinienem wyłączyć wykonywalny proces usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem?  Bezpieczeństwo systemu Windows

Wybierz opcję Otwórz zabezpieczenia systemu Windows w prawym okienku, aby otworzyć ustawienia programu Microsoft Defender. Wybierz „Ochrona przed wirusami i zagrożeniami”.

Czy powinienem wyłączyć ochronę wykonywalnych procesów przed usługą antymalware?

Wybierz opcję „Zarządzaj ustawieniami” w sekcji „Ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami”.

Czy powinienem wyłączyć proces wykonywalny usługi Windows Security Settings Antimalware?

Wyłącz „Ochrona w czasie rzeczywistym” i „Ochrona zapewniana przez chmurę”.

Czy powinienem wyłączyć proces wykonywalny usługi Antimalware?

Ponownie, jest to tylko tymczasowe. Możesz go trwale wyłączyć za pomocą Edytora zasad grupy, ale nie jest to dostępne w wersji Windows 10 Home. W niektórych nowszych wersjach systemu Windows 10 Pro nawet opcja Zasady grupy nie jest dostępna.

Zainstaluj program antywirusowy innej firmy

Jeśli zainstalujesz inne narzędzie antywirusowe, może ono wyłączyć usługę Microsoft Defender. Zawsze, gdy jedno narzędzie antywirusowe nie jest zgodne z programem Microsoft Defender, jest wyłączane, aby umożliwić korzystanie z drugiego. Niektóre narzędzia antywirusowe są kompatybilne, co oznacza, że ​​działają razem.

Rozwiązywanie problemów z używaniem plików wykonywalnych usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem

Ponieważ nie możesz trwale wyłączyć usługi, będziesz musiał rozwiązać problem wysokiego użycia w inny sposób. Najprostszym rozwiązaniem jest aktualizacja programu Microsoft Defender. Są one zawarte w aktualizacjach systemu Windows. Zainstaluj najnowsze aktualizacje, aby rozwiązać ewentualne problemy.

Czy powinienem wyłączyć wirusa wykonywalnego procesu usługi Antimalware?

Jeśli podejrzewasz, że możesz już mieć wirusa, pobierz i uruchom narzędzie Microsoft Safety Scanner. Wirus, który wyprzedził Microsoft Defender, może siać w nim spustoszenie. To narzędzie zawiera najnowsze definicje wirusów, aby usunąć złośliwe oprogramowanie i przywrócić normalny system.

Czytać  Jak robić zrzuty ekranu w systemie Windows 10

Ogólnie rzecz biorąc, plik wykonywalny usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem nie jest powodem do niepokoju. Jeśli nie jesteś zadowolony z programu Microsoft Defender, po prostu przełącz się na inne narzędzie antywirusowe.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?