Czy Google chciał dodać funkcję Pixela 6 do starszych telefonów?

Czy Google chciał dodać funkcję Pixela 6 do starszych telefonów?

Świat technologii ma już uregulowany biznes. Aby zarabiać, firmy co roku wypuszczają nowe i ulepszone wersje, ale co się dzieje, gdy nowe wspaniałe funkcje są dostępne w starszych wersjach? Użytkownicy i niektórzy eksperci zgłosili, że co najmniej jedna nowa funkcja Pixela 6 jest dostępna na starszych urządzeniach. Czy to planował Google?

Nowy procesor tensora Pixel 6

Wydaje się, że toczy się bitwa o nowe procesory. Apple wprowadził chip M1 do swojego macOS w zeszłym roku, a następnie dodał go do nowych iPadów Pro, a teraz podobno pracuje nad nowym chipem iPhone’a.

Linia Pixel 6 debiutuje z procesorem Tensor. To pierwsza okazja dla Google, aby stworzyć własny procesor. Procesor jest wyposażony w wiele funkcji dostosowywania w oparciu o sztuczną inteligencję, aby wspomóc inne nowe funkcje aparatu, rozpoznawanie głosu i granie.

Edycja funkcji Pixel 6

Google chwalił się, że Tensor można porównać do Qualcomm Snapdragon 888. Prowadzi to do szybszych aplikacji, płynniejszego przełączania aplikacji oraz braku zacięć i zawieszeń. Jest znacznie lepszy niż Pixel 5, ale wciąż ma przed sobą długą drogę, aby nadążyć za M1.

Funkcja magicznej gumki Pixel 6

Jedną z funkcji premium linii Pixel 6 jest Magic Eraser. To narzędzie Zdjęć Google umożliwia „usuwanie” ze zdjęcia obiektów, których nie ma tam. Chociaż istnieje kilka innych aplikacji, które już to robią, teraz możesz to zrobić bezpośrednio ze Zdjęć Google.

Funkcja Magic Eraser powinna być dostępna tylko w Pixel 6 i Pixel 6 Pro, ale użytkownicy technologii są znani z tego, że nie tylko robią to, co wolno im robić. Zostało to odnotowane na Xda Developers, na Twitterze i gdzie indziej w internecie co nie jest wyłączną cechą linii Pixel 6.

Mishaal Rahman napisał na Twitterze: „Jak zauważyło kilku użytkowników z grupy GoogleNews Telegram, wydaje się, że Magic Eraser działa teraz w Google Photos 5.24 na urządzeniach innych niż Pixel 6 z akcesoriami Pixel 6. Mądra jakość YMMV. Próbowałem tylko jednego zdjęcia, ale inne uzyskują lepsze wyniki na swoich ”.

Pixel 6 zawiera magiczną gumkę

Magic Eraser jest dostępny na starszych telefonach Pixel zaktualizowanych do Androida 12, jeśli pobierz Google Photo 5.64 i konkretny pakiet APK. Podczas gdy niektórzy użytkownicy zgłosili, że działa na Androidzie 11, inni powiedzieli, że tak nie jest. Nie działa również na niektórych innych starszych urządzeniach z Androidem 12. Niektórzy, na przykład użytkownik Twittera, powiedzieli, że udało im się to uruchomić, zrootując swoje telefony i podszukując dane uwierzytelniające Pixel za pomocą Pixel Props.

Czytać  Google ignoruje lukę prywatności w aplikacji Contact Tracker na Androida

Wniosek dotyczący procesora tensora

Wszystko sprowadza się do tego: Google doprowadziło opinię publiczną do przekonania, że ​​narzędzie Magic Eraser jest funkcją, której potrzebuje procesor Tensor. Wydaje się, że to nieprawda.

Może to również oznaczać, że Google doda funkcję Magic Eraser do Zdjęć Google, aby wszyscy użytkownicy mogli z niej korzystać, a nie tylko ci na Pixelu 6.

W każdym razie, jeśli chcesz kupić Pixel 6, aby móc korzystać z tej funkcji, może to nie być konieczne.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Androidzie 12 w wersji beta i aplikacjach Google na Androida 12 do projektowania materiałów.

Źródło obrazu: Słowo kluczowe

Czy ten artykuł jest przydatny?