Czy aplikacje do czatu i mediów społecznościowych powiadamiają Cię o zrobieniu zrzutu ekranu?

Czy aplikacje do czatu i mediów społecznościowych powiadamiają Cię o zrobieniu zrzutu ekranu?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mediów społecznościowych i aplikacji do czatu jest to, czy powiadamiają Cię o zrobieniu zrzutu ekranu. To zależy od danej platformy mediów społecznościowych. Wiele aplikacji do czatu dodało funkcję znikających wiadomości, ale czy dodały również funkcję wykrywania zrzutów ekranu? Przyjrzyjmy się różnym aplikacjom do czatu i mediów społecznościowych, aby się tego dowiedzieć.

Czy Instagram powiadamia Cię o zrobieniu zrzutu ekranu?

Instagram nie powiadamia właściciela konta, gdy wykonujesz zrzuty ekranu postów IGTV, bębnów lub filmów na ich profilu. To samo dotyczy historii na Instagramie. Jednak posiadacz konta widzi, że widział historię. W przypadku kont publicznych możesz przeglądać historie anonimowo za pomocą narzędzi takich jak insta-stories.online.

Rzeczy stają się interesujące w bezpośrednich wiadomościach na Instagramie. W przypadku zwykłych postów Instagram nie wyśle ​​powiadomienia, jeśli zrobisz zrzut ekranu. Ale jeśli używasz funkcji znikania wiadomości lub trybu znikania, musisz być ostrożny.

W każdym wątku wiadomości na Instagramie zauważysz niebieską ikonę aparatu, która umożliwia wysyłanie znikających zdjęć i filmów w jednym z trzech typów: wyświetl raz, zezwól na odtwarzanie i pozostań na czacie.

Zrzut ekranu Powiadom Instagram View Raz

Zdjęcia i filmy przesłane za pomocą metod „Wyświetl raz” i „Zezwól na odtwarzanie” wyślą powiadomienie o zrzucie ekranu, a obok wiadomości pojawi się ikona zrzutu ekranu. Alerty zrzutów ekranu nie są jednak wysyłane, jeśli wiadomość jest wysyłana przy użyciu metody „Zachowaj na czacie”.

Zrzut ekranu Powiadom Instagram Zobacz raz Zrzut ekranu 1

Podobnie, jeśli zrobisz zrzut ekranu na postach na Instagramie, gdy włączony jest tryb Vanish, Instagram powiadomi tę osobę. Wiadomość „[Your username] zrobił zrzut ekranu ”pojawi się na czacie.

Zrzut ekranu Powiadom tryb znikania na Instagramie

Czy Facebook powiadamia Cię o zrobieniu zrzutu ekranu?

Nie jest wysyłane żadne powiadomienie zrzutu ekranu, czy to w przypadku postów na Facebooku, czy historii. Jednak, podobnie jak w przypadku innych platform, twórca historii będzie mógł sprawdzić, czy widzisz jego historię.

Zrzut ekranu Powiadom Facebooka

Czy Facebook Messenger powiadamia Cię o zrobieniu zrzutu ekranu?

Podobnie Facebook Messenger woli zachować tajemnicę. Gdy robisz zrzut ekranu historii, wątku wiadomości, tajnej rozmowy lub znikającej wiadomości, Facebook Messenger nie wyśle ​​powiadomienia.

Czytać  Jak tworzyć i dodawać niestandardowe emotikony do swojego serwera Discord

Czy WhatsApp powiadomi Cię o zrobieniu zrzutu ekranu?

WhatsApp, którego właścicielem jest Facebook, nadal przestrzega zasad Facebooka i Messengera. W dowolnym obszarze WhatsApp nie jest wysyłane żadne powiadomienie zrzutu ekranu.

Jednak, co nie dziwi, twórca opowieści może zobaczyć widzów opowieści. Wyłączając funkcję potwierdzenia odczytu w ustawieniach prywatności WhatsApp, możesz anonimowo przeglądać historie WhatsApp

„Zobacz raz”, znikająca funkcja wiadomości, jest również dostępna w WhatsApp. Jeśli martwisz się, że wysyła powiadomienia zrzutu ekranu, nie powinieneś. Na szczęście (lub niestety) nie wyświetla też powiadomienia zrzutu ekranu. Ale zobaczysz w wiadomości tag „open” wskazujący, że druga osoba widziała znikającą wiadomość.

Zrzut ekranu Powiadom Whatsapp Zobacz raz

Czy Twitter powiadomi Cię o zrobieniu zrzutu ekranu?

Serwis mikroblogowy Twitter podąża śladami Facebooka. Nie powiadamia twórcy posta ani nikogo innego za pomocą wiadomości o zrobieniu zrzutu ekranu.

Czy Telegram powiadomi Cię o zrobieniu zrzutu ekranu?

W zwykłych rozmowach Telegram nie wyświetla alertów dotyczących zrzutów ekranu, ale umożliwia Funkcja tajnego czatu, Telegram powiadamia drugą osobę. Co zaskakujące, Telegram uniemożliwia zrobienie zrzutu ekranu na tajnym czacie Androida. Jeśli jednak zrzut ekranu zostanie wykonany z innego urządzenia, takiego jak iOS, zobaczysz komunikat „[Name] zrobił zrzut ekranu ”w swoim tajnym wątku rozmowy.

Zrzut ekranu Powiadom Telegram

Czy Signal powiadamia Cię o zrobieniu zrzutu ekranu?

Signal Messenger, podobnie jak WhatsApp, nie ma funkcji wykrywania zrzutów ekranu, zarówno w zwykłych wiadomościach, jak i znikających wiadomościach.

Umożliwia jednak zapobieganie zrzutom ekranu na urządzeniach z systemem Android za pomocą funkcji zabezpieczeń ekranu „Prywatność → Bezpieczeństwo ekranu”. Pamiętaj, że zapobiega to tylko zrzutom ekranu na własnym urządzeniu; nie uniemożliwia innym robienia zrzutów ekranu.

Znak powiadomienia o zrzucie ekranu

Czy Snapchat powiadamia Cię o zrobieniu zrzutu ekranu?

Snapchat to jedyna platforma, która powiadamia twórców zrzutów ekranu. Ta funkcja była częścią Snapchata od samego początku i nadal jest.

Zrzut ekranu Powiadom Snapchata

Istnieją jednak rozwiązania umożliwiające robienie zrzutów ekranu na Snapchacie bez powiadomienia, takie jak nagrywanie ekranu zamiast zrzutu ekranu lub robienie zdjęcia zdjęć Snapchata innym telefonem.

Czytać  11 sposobów, aby zapobiec rozłączeniu i ponownemu połączeniu niezgody

Bądź ostrożny

Z wyjątkiem Instagrama i Snapchata inne aplikacje nie oferują alertów dotyczących zrzutów ekranu, więc zachowaj ostrożność i uważaj, co udostępniasz na tych platformach. Sprawdź najlepsze alternatywy dla WhatsApp i Facebooka, które szanują Twoją prywatność.

Czy ten artykuł jest przydatny?