Co to jest system Wi-Fi Mesh i jak działa?

Co to jest system Wi-Fi Mesh i jak działa?

Może to być denerwujące, gdy sieć Wi-Fi nie jest dostępna we wszystkich obszarach domu. Chcesz usiąść w miejscu, w którym postawiłeś nowe krzesło, ale okazuje się, że nie możesz tam połączyć się z Wi-Fi. Jasne, możesz wypróbować przedłużacz, ale nie zawsze są one łatwe w konfiguracji. System Wi-Fi Mesh może być prostszym, ale skuteczniejszym rozwiązaniem.

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go i postępować zgodnie z instrukcjami, które daje aplikacja. To świetna opcja, jeśli nie radzisz sobie zbyt dobrze z technologią, ale wszędzie potrzebujesz Wi-Fi.

Co to jest system Wi-Fi Mesh?

W przypadku systemu Wi-Fi typu mesh potrzebujesz co najmniej dwóch urządzeń, które będą działać jako routery. Są podobne do przedłużaczy Wi-Fi, ale bez kłopotów z ich konfiguracją. W przypadku systemu kratowego nie będziesz potrzebować różnych nazw sieci, co znacznie ułatwia sprawę.

siatka działa

Systemy te działają jako seria mini urządzeń Wi-Fi, które umożliwiają przesyłanie sygnału z jednego urządzenia do drugiego. Pozwoli ci to wyeliminować te martwe punkty Wi-Fi. Każde urządzenie wyśle ​​informacje o routingu do innych urządzeń skonfigurowanych w domu.

Znaki są zwykle rozmieszczone i rozmieszczone między piętrami i pomieszczeniami. Gdy podłączasz więcej urządzeń typu mesh, te bąbelki sygnałowe zakrywają Twój dom.

Czym różni się system Wi-Fi Mesh od przedłużaczy Wi-Fi?

Przedłużacze Wi-Fi poprawiają Twoją obecną sieć Wi-Fi, ale dzięki systemowi Wi-Fi Mesh powstaje zupełnie inna sieć Wi-Fi. Możesz kontrolować swoją sieć Wi-Fi za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji, dzięki czemu możesz zapomnieć o czasochłonnej stronie administratora na routerze.

Przedłużacze Wi-Fi nie mogą się ze sobą komunikować, podczas gdy urządzenia Wi-Fi typu mesh mogą to zrobić. W przeciwieństwie do przedłużaczy Wi-Fi, które mogą „rozmawiać” tylko z głównym routerem, urządzenia Wi-Fi typu mesh mogą komunikować się ze sobą w dowolny sposób, który pozwala uzyskać jak najlepszy zasięg.

mesh-wifi

Inną różnicą między przedłużaczami Wi-Fi a systemem Wi-Fi mesh jest to, że sieć Wi-Fi przesyła inną sieć Wi-Fi. Każdy umieszczony koncentrator działa bardziej jak router zamiast powtarzać sygnał. Jednak ma tylko jedną główną sieć. Urządzenia automatycznie łączą się z najbliższym urządzeniem typu mesh, dając Ci również silniejszy sygnał, gdziekolwiek jesteś w domu.

Czytać  Jaki rozmiar jednostki alokacji jest najlepszy dla Twojej jednostki?

Jak skonfigurować sieć kratową

Prawdą jest, że konfiguracja przedłużaczy jest bardziej skomplikowana. Nie są one niemożliwe, ale są bardziej skomplikowane niż standardowy router, a nawet systemy kratowe.

To, co sprawia, że ​​system Wi-Fi jest łatwiejszy w konfiguracji, to fakt, że działają one bardziej jak routery. W rzeczywistości pierwsze urządzenie zastępuje główny router lub po prostu podłączasz pierwsze urządzenie do istniejącego routera. Będziesz musiał umieścić pierwsze urządzenie na otwartej przestrzeni, tak jak w przypadku zwykłego routera.

Co to jest system Wi Fi Mesh i jak działa?  Oprawa

Po nawiązaniu połączenia z modemem możesz użyć dowolnej aplikacji zaprojektowanej dla Twojego systemu, aby go skonfigurować. Zasadniczo jest to po prostu ustawienie nazwy sieci i upewnienie się, że jesteś rzeczywiście połączony. Następnie oddziel dodatkowe dyski w zależności od tego, gdzie znajdują się ich martwe punkty. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć je do dostępnego gniazdka elektrycznego i pozwolić im automatycznie połączyć się z siecią. Aplikacja poprowadzi Cię przez ten proces.

Zwykle można go w pełni skonfigurować z siecią kratową w ciągu zaledwie kilku minut. Dopóki każde urządzenie znajduje się w zasięgu innych urządzeń, wszystko jest gotowe. Nie musisz martwić się o rozstawienie urządzeń na podstawie samego pierwszego.

Czy powinienem przełączyć się na Wi-Fi Mesh?

Sieć kratową Wi-Fi jest łatwiejsza do skonfigurowania, ale czy powinna się zmienić? Przed udzieleniem odpowiedzi na to pytanie należy rozważyć kilka kwestii. Sprzęt systemu Wi-Fi mesh jest droższy. Na przykład dzięki przedłużaczom Wi-Fi możesz otrzymać zestaw za około 300 USD, chociaż niektóre single na mniejsze pomieszczenia kosztują mniej niż 100 USD. Jeśli jesteś bardziej obeznany z technologią, możesz nawet zamienić stary router w repeater .

siatka pytań

W przypadku systemów Wi-Fi typu mesh trzy jednostki kosztowałyby 500 USD, a za dodatkowe jednostki trzeba byłoby zapłacić 100 USD lub więcej. Jeśli pracujesz tylko na mniejszym obszarze lub masz tylko kilka martwych stref, możesz otrzymać mniejszy zestaw dwóch za mniej niż 300 USD.

Czytać  Co to znaczy, że dane są „w roamingu”?

Czy Twój dom ma wiele martwych zakamarków, w których naprawdę potrzebujesz systemu Wi-Fi Mesh? Czy możesz po prostu przenieść swój istniejący router lub siebie w inne miejsce z lepszym zasięgiem Wi-Fi?

Obie pomagają rozwiązać problemy z martwymi strefami. Jednak w przypadku przedłużaczy musisz za każdym razem upewnić się, że łączysz się z właściwą siecią. W przypadku systemów kratowych nie stanowi to problemu.

Konkluzja

System siatki Wi-Fi nie jest najlepszą opcją dla wszystkich użytkowników, ale jeśli chcesz mieć bardziej jednolity zasięg w całym domu i nie masz nic przeciwko wydaniu nieco więcej, to jest to przyzwoita opcja. Jeśli nie jesteś zbyt obeznany z technologią, siatka Wi-Fi z pewnością pomoże ci w tych nieznośnych martwych punktach Wi-Fi, które masz w domu. Czy myślisz, że spróbujesz? Podziel się swoją opinią w komentarzach.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?