Co to jest Reddiquette? 6 rzeczy, których nie powinieneś robić na Reddicie

Co to jest Reddiquette?  6 rzeczy, których nie powinieneś robić na Reddicie

Zanim wskoczysz od razu do Reddit z resztą świata, istnieje kilka zasad, których wszyscy Redditorzy powinni przestrzegać, znanych jako „Reddiquette”. Chociaż nie jest to do końca gwarancja, przestrzeganie tych zasad może pomóc w przyjemniejszym korzystaniu z Reddit, ponieważ pozwoli uniknąć wpadek z moderatorami i innymi użytkownikami. Ta lista zawiera kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

1. Nigdy nie udostępniaj danych osobowych

Publikowanie czyichś danych osobowych w wątku Reddit jest mile widziane przez społeczność i jest częścią ścisłej walki z czujnością i polowaniem na czarownice. Należy unikać publikowania linków prowadzących do stron zawierających dane osobowe danej osoby, a także zdjęć, które je przedstawiają.

Dane osobowe Reddiquette

Ta zasada obejmuje linki i zrzuty ekranu profili mediów społecznościowych. Jeśli musisz publikować zdjęcia z mediów społecznościowych, będziesz musiał zablokować poufne informacje, zamazując je lub maskując innym kolorem. Możesz to osiągnąć, używając domyślnych aplikacji Paint lub Paint 3D, które są dostarczane z systemem Windows lub wybranym oprogramowaniem do edycji zdjęć.

Nieprzestrzeganie tej zasady prawdopodobnie spowoduje usunięcie Twojego komentarza i natychmiastowe usunięcie z Twojego konta.

2. Unikaj niedrogich uzupełnień

Ponowne publikowanie to udostępnianie treści, które zostały wcześniej przesłane i może być świetnym sposobem na rozpowszechnianie interesujących wiadomości, memów i innych informacji, które ludzie mogli przegapić. Chociaż niektóre rodzaje przekazywania są dozwolone, a czasem nawet zalecane, Redditorzy stanowczo sprzeciwiają się przyjmowaniu czyichś wcześniej przesłanych treści i uznawaniu ich za własne, zwłaszcza jeśli chodzi o media, w które ktoś włożył prawdziwy wysiłek.

Reddiquette Repost

W takich przypadkach oczekuj wielu silnych komentarzy w sekcji komentarzy od oryginalnego autora i innych użytkowników, którzy znają faktycznego właściciela posta. Jeśli nie możesz się doczekać ponownego opublikowania czegoś, co stworzył ktoś inny, zawsze możesz skontaktować się z tym użytkownikiem i poprosić go o pozwolenie lub pogratulować mu swojego posta.

Czytać  Jak wyłączyć widok konwersacji w Gmailu

Zdobywanie tych głosów za Twoim postem i zwiększanie popularności może być uzależniające, ale musisz zastanowić się, jak je zdobyć. Pozostawianie w swoim poście wskazówek z prośbą o głosowanie od innych użytkowników jest ogólnie potępione, podobnie jak wysyłanie bezpośrednich wiadomości lub zamieszczanie postów w mediach społecznościowych z prośbą o oddanie głosu. Podobnie nie powinieneś oferować nagród ani prezentów w zamian za głosy.

Reddiquette Autopromocja

Jeśli chcesz otrzymywać głosy na Reddit, bądź aktywny na popularnych subredditach i popularnych treściach i upewnij się, że przesyłane treści są powiązane z subreddit, na którym publikujesz, oraz że Twój post jest aktualny i interesujący. Nie warto iść na skróty, aby zdobyć te głosy za.

4. Nie bądź niegrzeczny

Jak wszyscy wiemy, dyskusje w Internecie mogą się nagrzać i łatwo jest przejść od ożywionej debaty do płomiennej wojny, szczególnie biorąc pod uwagę poziom prywatności, który oferuje Reddit. Mimo to spróbuj podejść do wątków Reddit w taki sam sposób, w jaki stawiasz czoła prawdziwym sytuacjom.

Reddiquette nie bądź paskudny

Okazuj szacunek, staraj się utrzymywać słownictwo na akceptowalnym poziomie i nie przesadzaj z krytyką i argumentami. Zejdź z linii zbyt wiele razy, a moderator może wyrzucić Cię z Subreddita. Pod koniec dnia za nazwą użytkownika, z którą wchodzisz w interakcję, stoi inna osoba, więc powinieneś ją tak traktować. Odrobina życzliwości zajdzie daleko.

Jeśli robi się trochę gorąco, zawsze możesz odejść od klawiatury na kilka minut i poczekać, aż złość trochę opadnie. Musisz być szczególnie ostrożny z trollami, ponieważ tego typu użytkownicy mają za zadanie doprowadzić cię do szaleństwa. Zrób sobie przysługę i po prostu je zignoruj ​​lub aktywnie odejdź od nich.

5. Powstrzymaj się od głosowania negatywnego na stanowiskach z powodów osobistych

Łatwo nie zrozumieć, do czego służy przycisk negatywnej opinii. W końcu głosujesz na posty, ponieważ je lubisz lub uważasz za przydatne, więc zrozumiałe jest, że posty, które mają odwrotny skutek, są odrzucane. Ale tak naprawdę nie powinno tak być. Nigdy nie odrzucaj posta tylko dlatego, że osobiście nie zgadzasz się z treścią wiadomości lub uważasz, że jest nudna.

Reddiquette przewaga

Prawdziwą funkcją opcji głosowania negatywnego jest zgłaszanie postów, które nie powinny znajdować się w tym konkretnym wątku, naruszają zasady Reddit jako całości, prowadzą do złośliwej witryny lub podobnej. Głosuj przeciwko wpisowi tylko wtedy, gdy masz ku temu dobry powód.

Czytać  Jak wysłać brakujące tweety na Twitterze

Zastanawiając się, czy powinieneś odrzucić post, czy nie, po prostu zadaj sobie pytanie, czy post jest związany z subredditem i przyczynia się do tematu. Jeśli nie zrobisz żadnej z tych czynności, post powinien zasłużyć na twoje przeciw.

6. Nie spiesz się ze swoim postem

Łatwo jest ulec pokusie, aby wskoczyć na Reddit i zacząć publikować, ale najlepiej jest odrobić pracę domową i trochę przejrzeć witrynę, zanim przejdziesz na całość. Będziesz chciał zrobić trochę badań na temat tworzenia udanych postów i zapoznać się z zasadami subreddita, na którym planujesz publikować, ponieważ każdy ma swój własny zestaw przepisów.

Reddiquette Reddit Pomoc

Na szczęście w Internecie nie brakuje przydatnych zasobów na tego typu tematy, a nawet Artykuł w sekcji pomocy Reddit, w której możesz dowiedzieć się więcej o Reddiquette. Kiedy to zrobisz, powinieneś przeczytać sekcja pomocy ogólnie po wskazówki, jak zacząć i informacje, które mogą pomóc w lepszym zrozumieniu witryny.

Na koniec nie zapomnij sprawdzić te dziwne subreddity na fajne rzeczy.

Czy ten artykuł jest przydatny?