Co to jest Android System WebView i czy powinienem go odinstalować?

Co to jest Android System WebView i czy powinienem go odinstalować?

Bez wątpienia widziałeś aplikację „Android System WebView” na liście aktualizacji swoich aplikacji, ale prawdopodobnie nie jesteś do końca pewien, co to jest lub czy powinieneś ją odinstalować. To może nie brzmieć jak wielka sprawa, ale system Android WebView to coś, co chcesz zachować na swoim urządzeniu.

Niektóre wersje Androida, a konkretnie niektóre wersje po Nougat, w rzeczywistości nie wymieniają aplikacji osobno. Jednak nadal jest zintegrowany, nawet w tych wersjach.

Co to jest WebView systemu Android?

Android System WebView to mniejsza wersja przeglądarki Chrome, która umożliwia otwieranie linków w używanej aplikacji, dzięki czemu nie trzeba jej zamykać.

Co to jest Android System Webview i czy należy go odinstalować?  Sklep Play

Oznacza to, że po kliknięciu łącza w aplikacji, WebView otworzy się tak, jakby była przeglądarką wbudowaną w aplikację.

Należy pamiętać, że nie wszystkie aplikacje mogą to obsługiwać; Dlatego linki do niektórych aplikacji otwierają się w Chrome (lub innej przeglądarce), a nie z poziomu aplikacji.

Czy mogę odinstalować WebView z systemu Android?

Nie można całkowicie pozbyć się Webview z systemu Android. Możesz odinstalować tylko aktualizacje, a nie samą aplikację. Jest to aplikacja systemowa, co oznacza, że ​​nie można jej usunąć. Nie jest to również oprogramowanie typu bloatware, które często można usunąć bez rootowania urządzenia. Wszystko, co możesz zrobić, to go wyłączyć. Jeśli nie widzisz aplikacji na liście aplikacji, być może korzystasz z wersji Androida, w której WebView jest wbudowany w Chrome.

Jeśli nadal go masz i chcesz go odinstalować, przejdź do „Ustawienia -> Menedżer aplikacji -> Informacje o aplikacji -> Android System WebView”. Aplikacja powinna znajdować się u góry. Dotknij go i wybierz przycisk odinstalowania.

Co to jest Android System Webview i czy należy go odinstalować?

Jeśli używasz Androida Nougat lub nowszego, możesz go bezpiecznie wyłączyć, ale jeśli używasz starszych wersji, lepiej pozostawić go tak, jak jest, ponieważ może to spowodować, że aplikacje, które od niego zależą, nie będą działać poprawnie. Jeśli masz wyłączoną przeglądarkę Chrome i używasz innej przeglądarki, warto zachować aplikację WebView systemu Android, ponieważ nie będzie ona obsługiwać funkcji WebView przeglądarki Chrome.

Czytać  10 najlepszych aplikacji teleprompterowych na Androida

Jeśli naprawdę jesteś zaniepokojony, wyłącz go. Jeśli nie zauważysz żadnych problemów z używanymi aplikacjami, to w porządku. Należy pamiętać, że czasami aktualizacje systemu Android mogą ponownie włączać i aktualizować aplikacje systemowe, takie jak WebView. Jeśli tak się stanie, możesz go łatwo wyłączyć.

Kończący się

Jeśli nie wiesz, co robi aplikacja, najlepiej przeprowadzić badania, ponieważ możesz usunąć aplikację niezbędną do prawidłowego działania telefonu.

Z drugiej strony dobrym pomysłem jest również sprawdzanie od czasu do czasu listy zainstalowanych aplikacji, aby upewnić się, że nic podejrzanego nie zostało dodane bez Twojej zgody. W tym przypadku WebView nie jest czymś, o co należy się martwić.

Tymczasem możesz chcieć zobaczyć, jak korzystać z Asystenta Google w Chrome na Androida.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?