Co się stało z Windows 9 i jak go znaleźć w Windows 11?

Windows 9 Windows 11 Featured

Windows 11 został udostępniony publicznie pięć miesięcy temu, a jego pojawienie się zwiększyło zainteresowanie tym, co stało się z Windows 9. Przeszliśmy z Windows 7 do Windows 8, Windows 8.1, następnie przeskoczyliśmy do Windows 10 i wreszcie Windows 11. Użytkownik Twittera opublikował wskazówkę pokazującą, że Windows 9 mógł nie zostać wydany, ale nie zapomnij. W rzeczywistości pojawia się w systemie Windows 11.

Dlaczego Windows 9 nie został wydany

Był Windows 9, ale nie został wydany, podczas gdy Microsoft wydał zamiast tego Windows 10. Wcześniej nosiło nazwę kodową „Próg”.

Kiedy we wrześniu 2014 roku ogłoszono system Windows 10, napisał to dziennikarz, który regularnie pisze o firmie Microsoft Windows 10 został wydany zamiast 9 ponieważ Microsoft „chciał sugerować, że następne wydanie systemu Windows będzie ostatnią „poważną” aktualizacją systemu Windows. W przyszłości firma Microsoft planuje dokonywać regularnych, mniejszych aktualizacji bazy kodu systemu Windows 10, zamiast wydawać nowe główne aktualizacje”.

Instalacja Windows 9 Windows 11

Zasugerowano inne możliwe wyjaśnienia, takie jak to, że 9 to pechowa liczba, że ​​nie brzmi tak dobrze jak 10, i że Windows 8.1 miał nazywać się 9. Ale to początkowe przekonanie zostało potwierdzone.

Co ciekawe, nie tylko Microsoft pominął iPhone’a w wersji 9, gdy przeszedł z iPhone’a 7 na iPhone’a 8, ale w tym samym dniu, w którym ogłoszono iPhone’a 8, wypuszczono również iPhone’a X. To nie był „ex”, ale „10 ” i była to dziesiąta rocznica iPhone’a. Apple chciał po prostu uczcić tę wielką okazję, więc pominął iPhone’a 9.

Znajdź Windows 9 w Windows 11

Użytkownik Twittera ujawnił w niedawnym poście, że Windows 9 nie został zapomniany. Wspomniano o tym w kodzie systemu Windows 11, a nawet wspomniano w systemie Windows 10. Akcje tweetów„Zabawne małe odniesienie do systemu Windows 9 można znaleźć od wersji Win10 9860 do najnowszej wersji Windows Insider Dev Build (225670).

Windows 9 Windows 11 Tweet

Windows 9 nie jest jedynym Easter Egg, który pojawia się w kodzie. Wspomniano również o Windows Blue. To była nazwa kodowa systemu Windows 8.1.

Czytać  Materiał opracowany w celu wydłużenia żywotności baterii

Niezależnie od tego, czy został wydany, programiści nadal pracowali nad systemem Windows 9 i wkładali czas i wysiłek w jego stworzenie, więc miło jest wiedzieć, że Microsoft pozwala programistom to uhonorować i wspomnieć o tym w najnowszym oprogramowaniu.

Jeśli nadal nie masz pewności, czy chcesz uaktualnić do systemu Windows 11, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego powinieneś i jak sprawdzić, czy Twój komputer jest zgodny. Jeśli nadal korzystasz z systemu Windows 8 lub 8.1, dowiedz się, czy można go trzymać.

Kredyt obrazu: Świergot

Czy ten artykuł jest przydatny?