Co oznaczają symbole w bezpośrednich wiadomościach na Instagramie?

Co oznaczają symbole w bezpośrednich wiadomościach na Instagramie?

Bezpośrednie wiadomości na Instagramie (DM) mogą czasami być mylące, zwłaszcza jeśli jesteś dla nich nowy. Na czacie na Instagramie znajdziesz mnóstwo ikon, które mogą wydawać się nieco przytłaczające. Rozumiemy, że możemy obawiać się trafienia w symbol, nie znając jego efektu. Nie ma się czym martwić. Omówimy tutaj wszystkie symbole bezpośredniej wiadomości na Instagramie wraz z ich znaczeniem.

Zaczynamy od ikon, które pojawiają się na liście czatów i kontynuujemy od symboli, które pojawiają się na indywidualnym czacie.

Ikona pisania lub ołówka

Gdy otworzysz bezpośrednie wiadomości na Instagramie, na górze znajdziesz ikonę ołówka. Jeśli dotkniesz tej ikony, możesz utworzyć nową wiadomość. Na przykład, jeśli nie masz z kimś istniejącego wątku czatu i chcesz wysłać mu wiadomość, dotknij tej ikony, a następnie wybierz osobę, z którą chcesz rozpocząć rozmowę.

Nowa ikona wiadomości na Instagramie

Ikona czatu wideo

Obok ikony nowej wiadomości znajduje się symbol czatu wideo. Ten symbol wiadomości na Instagramie pozwala rozpocząć czat wideo z osobą, którą możesz wybrać na następnym ekranie.

Ikona czatu wideo na Instagramie

Tę samą ikonę znajdziesz również w osobnym wątku czatu. Użyj go, aby nawiązać połączenie wideo z tą osobą lub grupą, jeśli jest to czat grupowy.

ikona rozmowy wideo na Instagramie

Ikona wielokrotnego wyboru

W przypadku kont biznesowych na Instagramie można znaleźć ikonę wielokrotnego wyboru zamiast ikony czatu wideo. Dotknij go, aby wybrać wiele czatów i wybrać akcję do wykonania, taką jak usunięcie, wyciszenie, oznaczenie itp.

Ikona wielokrotnego wyboru na Instagramie

czerwony punkt

Jeśli korzystasz z wielu kont na Instagramie, możesz zobaczyć czerwoną kropkę obok swojej nazwy użytkownika na Instagramie w wiadomościach bezpośrednich. Oznacza to, że jakieś inne konto na Instagramie ma nieprzeczytane powiadomienia. Jeśli dotkniesz nazwy użytkownika, możesz łatwo przełączać się między wieloma kontami bezpośrednio z listy czatu.

Ikona czerwonej kropki na Instagramie

Ikona aparatu

Tuż obok wszystkich dostępnych czatów na liście czatów znajduje się ikona Znikające wiadomości. Jest to funkcja dostępna w wiadomościach bezpośrednich na Instagramie, która jak sama nazwa wskazuje, umożliwia wysyłanie zdjęć i filmów, które znikają.

Czytać  Jak pobierać filmy z Twittera

Dotknięcie go otworzy aparat. Zrób zdjęcie lub wybierz jeden z galerii. Możesz edytować obraz, dodając filtry, efekty, tekst i zawijasy. Gdy zrobisz zdjęcie lub wybierzesz z galerii, otrzymasz trzy opcje na dole: Wyświetl raz, Zezwól na odtwarzanie i Kontynuuj rozmowę.

Ikona brakującej wiadomości na aparacie na Instagramie

Po wybraniu pierwszej opcji odbiorca wiadomości może wyświetlić zdjęcie lub wideo tylko raz. Gdy zobaczysz wiadomość, automatycznie zniknie i żadna ze stron nie będzie mogła jej otworzyć.

Zezwól na odtwarzanie umożliwia odbiorcy dwukrotne wyświetlenie wiadomości, po czym nie można jej otworzyć. Wreszcie wiadomość wysłana przez Keep in chat pozostanie na czacie na zawsze, dopóki jej nie usuniesz lub nie wyślesz.

Ta sama ikona jest również obecna na czacie. Znajdziesz go po lewej stronie obszaru pisania.

Ikona brakujących wiadomości z kamery czatu Instagram Instagram

Gdy ktoś wyśle ​​Ci znikającą wiadomość, na czacie zobaczysz wiadomość Wyświetl zdjęcie.

Zielony punkt

Gdy osoba z Twojej listy czatów jest aktualnie online, zobaczysz zieloną kropkę na jej zdjęciu profilowym w postach na Instagramie. Zielona kropka pojawia się z powodu funkcji stanu aktywności. Możesz go włączyć lub wyłączyć dla swojego konta, przechodząc do „Ustawienia Instagram -> Prywatność -> Stan aktywności”.

Ikona zielonej kropki na Instagramie

Bądź cicho

Gdy wyciszysz czyjeś wiadomości na Instagramie, zobaczysz ikonę wyciszenia (głośnik z ukośnikiem) obok jego nazwy na liście czatów. Aby wyłączyć wyciszenie osoby, otwórz wątek czatu i dotknij jej imienia. Odznacz przełącznik obok opcji Wycisz wiadomości.

ikona wyciszenia na Instagramie

Ikona telefonu

Otwórz wątek czatu na Instagramie, a na górze pojawi się symbol telefonu lub połączenia. Użyj go, aby zadzwonić do użytkownika lub wykonać połączenie grupowe. Jak wspomniano powyżej, na czacie pojawia się również ikona rozmowy wideo.

ikona połączenia na instagramie

Mikrofon

Na dole czatu znajduje się wiele ikon wiadomości. Użyj symbolu mikrofonu obok obszaru pisania, aby wysłać wiadomość audio. Naciśnij i przytrzymaj przycisk mikrofonu, aby rozpocząć nagrywanie wiadomości.

Ikona mikrofonu na Instagramie

Galeria

Dotknij symbolu galerii, aby wyświetlić zdjęcia i filmy dostępne w telefonie. Wybierz element do wysłania do użytkownika.

Ikona galerii na Instagramie

Naklejka

Ikonę naklejki znajdziesz również w czatach na Instagramie. Dotknij go, aby wybrać naklejkę lub GIF. Używaj ich w swoich czatach, aby były interesujące.

Ikona naklejki na Instagramie

Co ciekawe, po rozpoczęciu pisania symbol aparatu zmienia się w ikonę wyszukiwania. Dotknij go, a Instagram pokaże Ci odpowiednie GIF-y i naklejki na podstawie wiadomości tekstowej znajdującej się w pudełku.

Czytać  Jak zapisywać posty do przeczytania później na Facebooku

Symbol serca

Jeśli podoba Ci się wiadomość na Instagramie, możesz zareagować za pomocą emotikonów. Domyślnym emoji to ikona czerwonego serca. Pojawi się pod komunikatem. Aby wybrać inny emotikon, naciśnij i przytrzymaj wiadomość.

ikona serca na instagramie

Szybka rozmowa

Jeśli masz konto firmowe, na czacie zobaczysz ikonę szybkiego czatu. Użyj go, aby wysłać zapisane odpowiedzi do swoich klientów.

15 Ikona szybkiego czatu na Instagramie

Tryb zanikania

tak tryb zanikania jest włączony dla czatu, zobaczysz jego symbol obok czatu na liście czatów. Tryb znikania to osobliwa funkcja przesyłania wiadomości. Po włączeniu wysyłane i odbierane wiadomości automatycznie znikają z wątku czatu po zamknięciu czatu.

16 Ikona trybu wycieku na Instagramie

Instagram jest pełen funkcji. Podczas gdy niektóre są ukryte, inne są dość oczywiste dla oka. Na przykład, czy wiesz, że możesz uniemożliwić innym dodawanie Cię do grup czatu na Instagramie? Jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź podobne pomocne wskazówki dotyczące zarządzania swoim profilem na Instagramie.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?