Co oznacza „biała przestrzeń” (i dlaczego jest ważna)?

Co oznacza „biała przestrzeń” (i dlaczego jest ważna)?

Twoja przeglądarka to coś, czego używasz wiele razy dziennie na wielu urządzeniach. Możesz jednak natknąć się na dziwactwo lub dwa, które wymagają bardziej szczegółowego wyjaśnienia. Przykładem jest strona „about: blank”, chociaż nie ma się czym martwić.

W tym poście przyjrzymy się, o czym jest pusta strona: co reprezentuje i czy możesz wykorzystać ją do własnych celów.

O co w tym chodzi: pusta strona przeglądarki?

Nazwa pustej strony o stronie: daje wskazówkę, co to jest. To dosłownie pusta strona w Twojej przeglądarce. Oczywiście jest to część wszystkich przeglądarek, ale jej unikalna nazwa ma specjalne znaczenie (więcej za sekundę).

Pusta strona przeglądarki.

Mówiąc najprościej, polecenie about: blank generuje pustą stronę HTML w przeglądarce. Jednak samo słowo „about:” może zdziałać znacznie więcej.

O czym jest strona przeglądarki: puste oznacza?

about: biała przestrzeń jest jedną z wielu wewnętrzne schematy adresów URL które mówią coś o przeglądarce. Potraktuj to jako rodzaj adresu URL do diagnozy.

Lista określonych stron:.

Na przykład „about: about” zawiera listę stron debugowania lub diagnostycznych, a większość użytkowników nie będzie ich potrzebować na co dzień.

Możesz również zobaczyć stronę „about: blank”, jeśli otworzysz wywołanie JavaScript (na przykład przycisk) w nowej karcie. Często mają otwierać się w inny sposób, więc przeglądarka jest zdezorientowana i zamiast tego wyświetla pustą stronę.

Zwykle pusta strona zatrzyma Cię na ścieżce, jeśli się tego nie spodziewałeś. Wyjaśnijmy kilka nieporozumień.

Czy puste miejsce na temat: strona przeglądarki jest oznaką poważnego problemu z bezpieczeństwem?

Jako ludzie lubimy powtarzać i nadawać sens rzeczom. Kiedy zobaczysz pustą kopertę: strona, może to wywołać alarm, ponieważ nie jest to coś, z czym się spotkasz, przynajmniej nie nazywa się to „pustą kopertą:”.

Zapewniamy jednak:

  • Nie przeglądasz tej strony, ponieważ została zhakowana.
  • about: blank nie jest wirusem.
  • Nie jest to głębsza oznaka problemów z komputerem, przeglądarką lub oprogramowaniem.
Czytać  Czy wyszukiwarka i strona główna ciągle się zmieniają? Oto jak je naprawić

Mimo to możesz zobaczyć pustą stronę about:, jeśli masz do czynienia ze złośliwym oprogramowaniem lub innymi problemami z bezpieczeństwem, ponieważ jest to częste. Jednak generalnie jest to pusta strona i nie ma się czym martwić.

Czy jest pożytek ze strony przeglądarki o: pusta?

Zamiast być przeszkodą, puste informacje o: stronach mogą być pomocne. Ponieważ są to po prostu puste strony HTML, można je umieszczać na różne sposoby.

Na przykład wiele osób (w tym ten autor) używa pustych stron jako strony głównej swojej przeglądarki. Dzięki temu przepustowość łącza jest niska podczas ładowania przeglądarki, a także ponownie rozpoczyna sesję. Możesz również użyć pustej strony about: jeśli pracujesz z konsolą JavaScript.

Aby skonfigurować stronę główną, musisz zajrzeć do swoich Preferencji, chociaż dokładna lokalizacja zależy od używanej przeglądarki.

Ustaw pustą stronę główną w przeglądarce Firefox.

Aby jednak otworzyć nową, pustą stronę w dowolnej przeglądarce, po prostu wpisz about: blank jako adres URL i naciśnij Enter.

Kończący się

Chociaż możesz korzystać z przeglądarki przez większość czasu, coś w rodzaju pustej strony może dać ci powód do podjęcia drastycznych działań. Jednak jedynym rozwiązaniem jest „kliknięcie X” i zamknięcie karty (chyba że została specjalnie otwarta).

Jeśli nadal martwisz się o kwestie bezpieczeństwa, zwłaszcza te związane z korzystaniem z Internetu przez dzieci, zalecamy zapoznanie się z naszym podsumowaniem odpowiednich przeglądarek internetowych dla dzieci. Czy czujesz się bardziej komfortowo z tym, o czym oznacza pusta strona: teraz? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!

.

Czy ten artykuł jest przydatny?