Chcesz naładować telefon w zaledwie 20 minut?

Chcesz naładować telefon w zaledwie 20 minut?

Ludzie często mówią, że telefony stają się dla nich tak ważne, ale jest inne urządzenie, które jest prawie równie ważne: ładowarki. Wygląda na to, że stały się również dość konkurencyjnym biznesem: prezes Anker uważa, że ​​wkrótce pojawią się ładowarki, które będą w stanie naładować telefon w 20 minut.

Zależność od ładowarki

Ile razy wychodzisz z domu, okazuje się, że Twój telefon jest prawie martwy i żałujesz, że nie zabrałeś ze sobą ładowarki? Ale kiedy masz już ładowarkę, zaczynasz się spieszyć, aby znaleźć dostępne gniazdko. W rzeczywistości, w pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest pub, który ma wtyczki wbudowane w bar tylko z tego powodu.

Co się stanie, jeśli twoja ładowarka się zepsuje? Następuje panika i idziesz do sklepów, aby znaleźć niedrogą ładowarkę, jaką możesz, mając nadzieję, że szybko naładuje Twój telefon. Zamienne ładowarki tej samej marki co Twój telefon mogą być bardzo drogie.

Anker 20-minutowa wielokrotna ładowarka

Oczywiście zapewnia to ładowarkę dostarczoną z telefonem. Apple i Samsung nawet nie umieszczają ich w pudełku. Okej, ponieważ wielu z nas ma około pół tuzina kręcących się wokół. Ale są starsze i wolniejsze.

Czy w drodze są szybsze ładowarki?

Dyrektor generalny Anker, Steven Yang, udzielił niedawno wywiadu na temat biznesu ładowarek i jego stanowiska w tej sprawie. Obejmowało to rozmowę o rosnącej prędkości ładowarek.

Trzy lata temu Yang zasugerował, że USB-C wyrzuci USB-A do krawężnika. Nadzieja była taka, że ​​ludzie będą mieli jedną ładowarkę, aby to wszystko zrobić. Tego też się spodziewałem, ale problem polega na tym, że wszystko musi być ładowane jednocześnie przez USB-C, więc potrzebujesz więcej niż jednej ładowarki lub jednej z wieloma portami USB-C.

To oczywiście dobra wiadomość dla Anchora, ponieważ pomaga modelowi biznesowemu, podobnie jak brak bloku ładunkowego w skrzyni.

Anker 20-minutowa ładowarka Apple

„Musisz to skądś wziąć” Yang powiedział. „Więc ludzie korzystają z Internetu i kupują ładowarkę od Apple lub przychodzą do Anker i kupują ładowarkę od Anker. Produkty Anker są tylko ułamkiem wielkości ładowarki Apple, więc niektórzy przychodzą do nas w poszukiwaniu takiej wydajności.”

Czytać  Lenovo wprowadza inteligentne okulary na rynek pracy w domu

Anker był również mocno zainwestowany w azotek galu, znany również jako GaN. Materiał zastępuje silikon w ładowarkach, dzięki czemu są mniejsze. Hazard się opłacił, a teraz Anker wypuścił GaN2, który może obsłużyć 65 watów.

Yang przyznał: „W rzeczywistości zamierzamy wprowadzić GaN3 w przyszłym roku, co jeszcze bardziej zmniejszy rozmiar ładowarki i zwiększy moc znamionową”.

Zauważył, że ładowarki stają się coraz mniejsze, ale mocniejsze. „Dziesięć lat temu ładowarki miały 5 watów. Wtedy było to 10, a Apple określiło to na 20. Inne marki Androida podniosły go z 40 do 60 watów ”- wyjaśnił Yang.

Anker 20-minutowa czarna ładowarka

A wraz z coraz mniejszymi ładowarkami i większą mocą, czas ładowania również ulega skróceniu. „Czas ładowania wynosił około trzech godzin, ale skrócił się do około godziny i 2 minut w przypadku ładowarek 20-watowych, a następnie do około 30-40 minut w przypadku ładowarek 40-60-watowych” – dodał. Yang

„Nawet najbardziej żądne przygód marki używają 120 watów, co pozwoliłoby na pełne naładowanie telefonu w mniej niż 20 minut. Producenci telefonów naprawdę zwiększają moc ładowania i skracają czas ładowania.”

Co przyszłość przyniesie spedytorom

Czy rozmiar i czas ładowania będą się zmniejszać, a moc będzie rosnąć? Czy możemy naładować telefon w zaledwie 20 minut?

„W tym roku ogłosiliśmy, że produkt z dwoma portami zwiększy moc do 65 watów lub do 90 watów”, wspomina Yang. „Uważamy, że na razie to wystarczy”.

„Ale patrząc w przyszłość, uważamy, że produkt wieloportowy będzie prawdopodobnie musiał mieć moc 150 watów lub 200 watów, a nawet 250 watów, ponieważ produkt z wieloma portami będzie musiał obsługiwać na przykład 60-watowy telefon lub 120-watowy laptop i kilka innych rzeczy, które szybko dodadzą do 200 watów. Przy tej mocy znamionowej naprawdę potrzebujesz azotku galu, aby zmniejszyć tę ładowarkę.”

Czytać  Aktualizacja Microsoft Teams naprawi zamrożenie połączeń 911

Możesz przeczytać więcej o technologii GaN i najlepszych ładowarkach GaN, które możesz kupić w tym przewodniku. Przeczytaj też, jak Pixel rozwiązuje problem z ładowaniem adaptacyjnym.

Czy ten artykuł jest przydatny?