Brave wprowadza prywatną wyszukiwarkę Brave

Brave wprowadza prywatną wyszukiwarkę Brave

Przeglądarka Brave od kilku lat obiecuje swoim użytkownikom prywatność. Teraz rozszerzasz swoją linię produktów i swoją prywatność. W tym tygodniu ujawniono, że wyszukiwarka Brave jest teraz w wersji beta. Nie jest również zdegradowany tylko do przeglądarki Brave, możesz go również używać w innych przeglądarkach.

Przedstawiamy Odważne wyszukiwanie

Prywatność jest coraz ważniejsza we wszystkich aspektach korzystania z Internetu. Google słynie z tego, że nie chroni swojej bazy użytkowników i nie sprzedaje Twoich danych. Firma stara się coś zmienić, ale na razie wszystko toczy się jak zwykle.

Przeglądarka Brave chroni Twoją prywatność podczas przeglądania Internetu, a teraz zrobi to samo podczas wyszukiwania odpowiedzi. Chcąc ulepszyć jedną, a raczej trzy, niż Google, nowa wyszukiwarka obiecuje prywatność, niezależność i przejrzystość.

Odważna aplikacja do wyszukiwania

Według oficjalna dokumentacja, „Brave Search nie śledzi Twoich zapytań. Zawsze. „To samo w sobie odróżnia go od Google. Obiecuje, że nie będzie śledzić” Ciebie, Twoich wyszukiwań ani kliknięć. „Ponieważ nie będzie gromadzić żadnych z tych danych, nigdy nie będziesz mógł ich przeglądać ani udostępniać.

Nowa wyszukiwarka obiecuje być „najpierw użytkownik” i mówi: „To Twoje dane, Twoje wybory”. Co zaskakujące, dokumentacja twierdzi, że nawet wyszukiwarki, które obiecują być neutralne lub prywatne, uzyskują wyniki z innego źródła. Brave używa jednak „indeksu zbudowanego od podstaw”.

W szczególności jest to obiecana praca, więc Brave prosi również o cierpliwość podczas tworzenia jej w wersji beta. Niektóre wyniki nie zostaną jeszcze uwzględnione, więc zależą od kombinacji wyników z Twoją wyszukiwarką i stroną trzecią, chociaż są one całkowicie przejrzyste.

Odważne wyszukiwarki

Popychając kąt przejrzystości, reklama wyjaśnia: „Brave Search nie używa tajnych metod ani algorytmów do zniekształcania lub wykrywania wyników”. Dopracowują wyniki za pomocą anonimowych wkładów społeczności. Różnorodność obiecuje się również poprzez wykorzystanie „alternatywnych modeli klasyfikacji stworzonych przez społeczność”.

Czytać  Nowe dane logowania narażone na ataki phishingowe za pośrednictwem wyszukiwarki Google

Dostępność

Być może najbardziej zaskakującym czynnikiem w Brave Search jest to, że nie ogranicza się tylko do przeglądarki Brave. Z wersji beta można korzystać w dowolnej przeglądarce na stronie search.brave.com i można jej używać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych. Możesz także nadal korzystać z innych wyszukiwarek w przeglądarce Brave.

Ważnym pytaniem jest, czy ma reklamy. Brave odpowiada na to, mówiąc: „Obecnie myślimy o różnych doświadczeniach wyszukiwania do zaoferowania naszym użytkownikom. Niektórzy chcą wyszukiwania premium bez reklam. Inni chcą darmowego modelu z reklamą. Wierzymy, że wybór jest najlepszy. Odważne reklamy z nagrodami są zdecydowanie możliwe, gdy jesteśmy gotowi sprostać wyzwaniu, jakim są reklamy w wyszukiwarce z ochroną prywatności”.

Chociaż prywatność jest punktem sprzedaży przeglądarki Brave, istnieje również dodatkowa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz zarabiać kryptowaluty, surfując po Internecie na Brave.

Źródło obrazu: Zasoby medialne od Brave Editors

Czy ten artykuł jest przydatny?