Błąd Wi-Fi iPhone’a powoduje, że iPhone nie może się połączyć

Błąd Wi-Fi iPhone'a powoduje, że iPhone nie może się połączyć

Żyjąc w dobie technologii, wielu z nas boi się, że nie będzie w stanie się połączyć, nie będzie w stanie dotrzeć do ludzi, nadążać za mediami społecznościowymi, mediami strumieniowymi, dotrzymywać terminu na czas itp. Wykryto nowy błąd Wi-Fi iPhone’a, który sprawia, że ​​każdy iPhone, który jest bliski braku możliwości połączenia się z Wi-Fi. Ten nowy błąd wygląda gorzej niż podobny błąd wykryty kilka tygodni temu.

Wykryto nowy błąd Wi-Fi na iPhonie

Badacz bezpieczeństwa Carl Schou odkrył nowe discovered Błąd Wi-Fi iPhone’a i zgłosił to na Twitterze.

Napisał 4 lipca: „Możesz trwale wyłączyć Wi-Fi na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, hostując publiczną sieć Wi-Fi o nazwie 'secretclub% power’. Zresetowanie ustawień sieciowych nie gwarantuje zresetowania funkcji #infosec # 0day.”

Centrum kontroli błędów Iphone Wi Fi

Schou wrócił później tego samego dnia i odpowiedział na swój tweet, aby powiedzieć: „Poważnie, nie mam jeszcze Wi-Fi”.

Chociaż wydaje się, że twardy reset do ustawień fabrycznych może naprawić błąd Wi-Fi iPhone’a, nikt jeszcze nie zgłosił się, aby powiedzieć, że wypróbował to i zadziałało. Wydaje się, że jest to tak niebezpieczny problem, że nikt nie chce próbować uzyskać błędu, aby spróbować ponownie uruchomić jako możliwe rozwiązanie.

Łączenie się z poprzednim błędem Wi-Fi iPhone’a

18 czerwca Schou zgłosił podobny błąd. Napisał na Twitterze: „Po połączeniu się z dowolnym osobistym Wi-Fi z identyfikatorem SSID '% p% s% s% s% s% n’ mój iPhone jest trwale wyłączony. [sic] Funkcjonalność Wi-Fi. Ani ponowne uruchomienie, ani zmiana identyfikatora SSID nie naprawia tego. : ~) „

Jedną z głównych różnic między dwoma błędami Wi-Fi iPhone’a jest to, że ten pierwszy można naprawić, resetując ustawienia sieciowe. Inną ważną różnicą jest to, że powyższy błąd dotyczył próby połączenia się użytkownika z wadliwą siecią. Jednak nowy błąd może być spowodowany przez iPhone’a, który po prostu znajduje się w pewnym zasięgu publicznego hotspotu Wi-Fi o tej nazwie.

Telefon Iphone Wi-Fi Błąd

Dwa błędy Wi-Fi iPhone’a powinny być połączone, ponieważ oba wykorzystują błąd szyfrowania w systemie iOS. Aby uniknąć tych dwóch błędów i być może innych tego rodzaju, możesz uniknąć korzystania z sieci zaczynających się od „% s”, „% p” i „% n”.

Czytać  Aktualizacja systemu aplikacji na Androida umożliwia hakerom dostęp do Twoich danych

Możesz być bezpieczniejszy, jeśli unikasz sieci, które używają znaków procentu w tytule. Aby być jeszcze bezpieczniejszym, unikaj wszystkich nieznanych sieci, dopóki nie zostanie wydana aktualizacja zabezpieczeń, która je naprawi.

Jeśli masz problemy z innymi błędami lub innym złem, dowiedz się, jak znaleźć i usunąć wirusy. Dowiedz się również, jak ponownie uruchomić iPhone’a, jeśli jest to konieczne.

Czy ten artykuł jest przydatny?