Axon chce użyć uzbrojonych dronów do powstrzymania strzelanin w szkole

Taser Armed Drones Featured

Wiadomość o kolejnej strzelaninie w szkole wstrząsnęła większością Stanów Zjednoczonych i zmyliła resztę świata. Pomysły na naprawę sytuacji sięgają od uzbrojenia nauczycieli po ograniczenie dostępu do broni. Dyrektor generalny Axon, firmy produkującej paralizatory Taser, ma inny pomysł. Chce powstrzymać strzelaninę uzbrojonymi dronami.

Śmiały pomysł użycia uzbrojonych dronów

To nie jest nowy pomysł dla dyrektora generalnego Axon, Ricka Smitha. Od lat rozważa uzbrojone drony, nawet publikując powieść o tym pomyśle. Skończył już z obserwowaniem, jak rozwija się bezsensowna przemoc.

Smith ogłosił w oświadczeniu, że Axon planuje opracować „zdalnie sterowany, nieśmiercionośny system dronów, który naszym zdaniem będzie skuteczniejszą, natychmiastową, ludzką i etyczną opcją ochrony niewinnych ludzi”.

Rada doradcza firmy Axon uważa, że ​​Smith działa pochopnie. „Uważamy, że decyzja Axona jest godna pożałowania”, czytamy w oświadczeniu na Twitterze.

Zarząd po raz pierwszy usłyszał o pomyśle uzbrojonych dronów rok temu. Większość członków zarządu w zeszłym miesiącu odrzuciła ten pomysł.

Panel doradczy wyjaśnił, że Axon chce udostępnić technologię poza policją i że plan obejmowałby dodanie szkolnych kamer bezpieczeństwa, które mogłyby być monitorowane przez policję.

Członek zarządu, Danielle Citron, jest profesorem prawa na Uniwersytecie Wirginii. Uważa, że ​​możliwe jest, że niektórzy członkowie zarządu zrezygnują z tej decyzji. „Jest wiele rozczarowań, ale wielu z nas nie chce działać pochopnie i tracić szansy na wywieranie wpływu” – powiedziała. „Jeśli wszyscy zrezygnujemy, to kto tam jest?”

Zauważając, że Smith zazwyczaj bierze pod uwagę rady zarządu, Citron wierzy, że naprawdę pragnie położyć kres strzelaninom w szkole. „To prawdziwa okazja, jego troska o alternatywę dla broni i kul” – dodała. „To bardzo rozważny facet”.

To nie pierwszy kontrowersyjny produkt firmy Axon

Uzbrojone drony nie są pierwszym kontrowersyjnym produktem Axona. Wiele osób zginęło po uderzeniu paralizatorem Taser, a kamery policyjne firmy zostały zatrzymane w związku z obawami o prywatność. Zarząd wcześniej odradzał dodanie rozpoznawania twarzy do aparatów Axona, co skłoniło Smitha do anulowania planu.

Czytać  Usługa muzyczna TikTok może być kolejnym projektem Byte Dance

Ale Smith nie chce tracić czasu i chce wprowadzić w życie swój plan uzbrojonych dronów. „Nadszedł czas, aby urzeczywistnić tę technologię – i rozpocząć solidną publiczną dyskusję na temat etycznego wprowadzania nieśmiercionośnych dronów do szkół” – powiedział w swoim oświadczeniu.

Porównując ten pomysł do wewnętrznych zraszaczy przeciwpożarowych, dyrektor generalny powiedział: „W Stanach Zjednoczonych jest wstępnie rozmieszczonych ponad 10 milionów hydrantów przeciwpożarowych, a każdy nowoczesny budynek ma systemy tłumienia ognia, które powstrzymują pożary do czasu przybycia strażaków”.

Dodał: „Wierzę, że możemy stworzyć systemy, które mogą wykryć, odstraszyć i ostatecznie zatrzymać strzelca w budynku za porównywalne lub mniejsze koszty niż systemy przeciwpożarowe”.

W 2019 roku FAA stwierdziła, że ​​uzbrojone drony będą nielegalne, chyba że otrzymają uprzednią zgodę. „Być może widziałeś w Internecie zdjęcia i filmy dronów z dołączoną bronią, bombami, fajerwerkami, miotaczami ognia i innymi niebezpiecznymi przedmiotami” – powiedziała wówczas agencja. „Nie myśl o dołączaniu takich przedmiotów do drona, ponieważ operowanie dronem z takim przedmiotem może spowodować znaczną szkodę dla osoby i konta bankowego”.

Sprawdź inne sposoby, w jakie drony uratowały życie.

Kredyt obrazu: Akson

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej