AT&T i Verizon zawiesiły 5G z powodu potencjalnego konfliktu lotniczego

AT&T i Verizon zawiesiły 5G z powodu potencjalnego konfliktu lotniczego

Operatorzy komórkowi walczą ze sobą o to, by jako pierwsi wdrożyli różne fazy usługi 5G, ale tym razem współpracują ze sobą. Były plany uruchomienia w przyszłym miesiącu nowego widma 5G, ale AT&T i Verizon zgodziły się zawiesić wszystko z powodu możliwej ingerencji w samoloty.

Potencjalny konflikt przestrzeni powietrznej z 5G

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) miała plany wydania mandatów, które ograniczyłyby używanie niektórych automatycznych systemów kabinowych przez pilotów. Przykładem jednego z tych systemów jest ten, który pomaga samolotom lądować przy złej pogodzie. FAA miała nadzieję uniknąć zakłóceń z wież telefonii komórkowej, które transmitowałyby 5G.

Przedstawiciele branży telekomunikacyjnej nie zgadzają się co do poziomu obaw. Nie wierzą, że istnieją dowody na to, że sygnały 5G zakłócają samoloty w locie. Nadal, AT&T i Verizon uzgodnione wstrzymaliby ich wdrażanie na miesiąc.

Att Verizon 5g wieża komórkowa

Federalna Komisja Łączności (FCC) popiera obawy FAA. Agencja wydała oświadczenie po porozumieniu AT&T-Verizon, w którym stwierdzono: „Technologia lotnicza i przywództwo w zakresie bezpieczeństwa są priorytetami krajowymi, a wraz z dzisiejszym ogłoszeniem firmy te wykazały swoje zaangażowanie w obie te kwestie”.

AT&T zapowiedziało, że będzie kontynuować współpracę z dwiema agencjami federalnymi. Opierając się na nauce i danych, firma telekomunikacyjna powiedziała: „To jedyny sposób, aby umożliwić ekspertom i inżynierom ocenę, czy istnieje jakikolwiek uzasadniony problem współistnienia”.

Jego konkurent, Verizon, ogłosił, że zgodził się odroczyć premierę „w duchu dobrej wiary”, ale chce być na dobrej drodze do wprowadzenia 5G w paśmie C na początku przyszłego roku. Widmo pasma C jest uznawane za bardzo odpowiednie dla 5G i jest już wykorzystywane w innych krajach. Tylko część widma zostałaby zaplanowana do uruchomienia w przyszłym miesiącu.

Att Verizon 5g smartfon

Rzecznik Verizon powiedział w oświadczeniu: „Doceniamy pracę FCC w rozmowach z FAA i innymi, aby zapewnić analizę opartą na danych, która ponownie wykaże, że operacje 5G w tym paśmie nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa lotu.

Czytać  Amazon idzie po fałszywych recenzjach wystawionych na Facebooku

Opóźnienie prawdopodobnie nie wpłynie zbytnio na AT&T i Verizon, ponieważ infrastruktura 5G powoli się rozwija. Jeden miesiąc nie zrobi wielkiej różnicy. Ale czas poza tym miesiącem jest krytyczny. Verizon chce wykorzystać częstotliwości pasma C, aby sprostać zapotrzebowaniu na prędkości do obsługi pobierania aplikacji, gier i przesyłania strumieniowego wideo.

Reakcja linii lotniczych na opóźnienie 5G

Grupy lotnicze już ostrzegały urzędników federalnych o postrzeganym ryzyku dla bezpieczeństwa związanym z uruchomieniem 5G, które, jak przypuszczali, doprowadziłoby do strat ekonomicznych, według źródeł.

Att Verizon 5g wieża powietrzna

Oczekiwano, że koalicja grup lotniczych przemówi w tym tygodniu do urzędników rządowych z ostrzeżeniem, że ograniczenia FAA mogą doprowadzić do zamknięcia lotnisk, a być może nawet całych regionów. Odwołania i opóźnienia sparaliżowałyby wszystko. Ograniczenie wpłynęłoby na loty nad przestrzenią powietrzną USA, które wykorzystują radiowysokościomierze do pomiaru odległości między samolotami a ziemią.

Zasady dotyczące pasma C zostały ustalone w zeszłym roku po przeanalizowaniu, jak może to wpłynąć na loty. Zasugerował „pasmo ochronne” do buforowania między wieżami telefonii komórkowej a zastosowaniami w przestrzeni powietrznej. FCC dokonała przeglądu zagrożeń i stwierdziła, że ​​odpowiedni sprzęt „normalnie nie powinien otrzymywać żadnych znaczących zakłóceń (nie mówiąc już o szkodliwych zakłóceniach).” Później wyznaczył 5 grudnia jako datę rozpoczęcia działalności pasma C.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to naprawić, gdy dane mobilne nie działają na Twoim iPhonie i znaleźć najlepszy kanał Wi-Fi dla częstotliwości 5 GHz.

Czy ten artykuł jest przydatny?