Apple uważa Androida za powód, aby nie pobierać aplikacji

Apple uważa Androida za powód, aby nie pobierać aplikacji

W ciągu ostatnich kilku lat Apple słyszał z różnych stron, że musi zmienić swoje wieloletnie zasady App Store. Jedna z tych zasad nie zezwala użytkownikom na pobieranie aplikacji. Firma Apple opublikowała w tym tygodniu dokument, w którym broni się przed pobieraniem aplikacji, a jako powód przeciwko tej praktyce uważa Androida.

Sprawa Apple przeciwko Androidowi

Android umożliwia użytkownikom pobieranie aplikacji. Ten proces umożliwia użytkownikom pobieranie i instalowanie aplikacji poza sklepem z aplikacjami platformy. To zwiększyło presję na Apple, aby zrobił to samo. Stany Zjednoczone, Europa i inne regiony zaproponowały przepisy, które zmusiłyby Apple do umożliwienia użytkownikom telefonów komórkowych pobierania aplikacji poza App Store.

Ponieważ złośliwe oprogramowanie jest problemem dla wielu, Apple argumentował, że gdyby umożliwiło użytkownikom pobieranie aplikacji, zwiększyłoby to szanse na zaatakowanie użytkowników przez złośliwe oprogramowanie.

Ekran główny aplikacji Apple Side Download

Apple dozwolone w swoim raport bezpieczeństwa, zatytułowany „Building a Trusted Ecosystem of Millions of Apps: A Side-Download Threat Analysis”, który w raportach Nokii z lat 2019 i 2020 pokazał, że Android był od 15 do 47 razy bardziej narażony na ataki złośliwego oprogramowania niż Apple. Bez wątpienia jest to statystyka, której gigant technologiczny z Cupertino trzymał się, czekając na idealny czas, aby z nich skorzystać.

Ta chwila jest teraz.

Apple wykorzystał ekspertów z branży, aby pomóc zbudować swoją sprawę

Apple uważa, że ​​jeśli umożliwiłoby to użytkownikom iOS pobieranie aplikacji, „obezwładniłoby to ochronę prywatności i bezpieczeństwa, które sprawiły, że iPhone jest tak bezpieczny i naraziłby użytkowników na poważne zagrożenia bezpieczeństwa”.

W raporcie dodano, że „przesyłanie danych ułatwiłoby i zmniejszyłoby przeprowadzanie wielu ataków, które są obecnie trudne i kosztowne w systemie iOS”.

Powołując się na przykłady wyrządzania krzywdy rodzinie i przyjaciołom użytkownika oraz cyberprzestępcom, którzy wprowadzają w błąd użytkowników iOS, Apple przypuszcza, że ​​„mobilne złośliwe oprogramowanie szkodzi konsumentom, firmom, programistom i reklamodawcom”.

Apple Side Download Apps App Store

Firma Apple wykorzystała również słowa ekspertów branżowych, aby sprzeciwić się umożliwieniu użytkownikom iOS pobierania aplikacji. „Użytkownicy powinni unikać (a firmy powinny zabronić na swoich urządzeniach) pobierania aplikacji i korzystania z nieautoryzowanych sklepów z aplikacjami” – zacytował Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA. „Użytkownicy powinni pobierać aplikacje tylko z Google Play, a nie ze źródeł zewnętrznych, aby zminimalizować ryzyko zainstalowania złośliwej aplikacji” – powiedziała Europejska Agencja Cyberbezpieczeństwa.

Czytać  Firma ochroniarska Verkada włamała się do kamer, w tym Tesla

Interpol i Kaspersky Lab powiedziały, że „aplikacje innych firm stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników, które pozwalają na instalację aplikacji z niezweryfikowanych źródeł”. Nawet Norton był cytowany, jak powiedział: „Jednym ze sposobów na zminimalizowanie niebezpieczeństwa ze strony zewnętrznych sklepów z aplikacjami jest ich unikanie”.

Ta walka jest daleka od zakończenia, ale opublikowany raport Apple powinien dać im trochę wytchnienia, zanim zostaną uderzeni kolejnymi procesami sądowymi. Jest to jednak model biznesowy Apple. Zwiększyła swoją reputację, kładąc nacisk na bezpieczeństwo i prywatność. Jeśli to zostanie odebrane, może to postawić firmę w niepewnej sytuacji.

Nie chodzi o to, że Apple całkowicie trzyma się z dala od działalności cyberprzestępców. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o nieuczciwych aplikacjach wykrytych w App Store. Przeczytaj także o jego innych problemach ze sklepem App Store podczas epickiej bitwy z Fortnite.

Czy ten artykuł jest przydatny?