Apple uruchamia program samoobsługowych napraw dla użytkowników

Apple uruchamia program samoobsługowych napraw dla użytkowników

To było trochę zaskakujące, gdy ta wiadomość została opublikowana przez Apple: firma technologiczna z Cupertino wyśle ​​klientom zestawy naprawcze, aby mogli wykonać własne naprawy. Apple uruchomi „Self Service Repair” na początku przyszłego roku.

Apple ogłasza niespodziankę

iPhone 12 i iPhone 13 będą pierwszymi urządzeniami Apple zawartymi w Program napraw samoobsługowych. Rozpocznie się to na początku 2022 roku w Stanach Zjednoczonych i rozszerzy się na inne kraje i komputery Mac z chipami M1 przez cały rok.

Dla firmy, która działa całkowicie „in-house”, to wielka niespodzianka. Od lat obowiązuje zasada, że ​​samodzielne otwarcie urządzenia spowoduje unieważnienie gwarancji.

Samoobsługowa naprawa Apple Genius Bar

Kupiłem wczesne komputery iMac w 1999 roku. Chciałem dodać więcej pamięci, ale nie chciałem płacić za instalację Apple przed dostawą. Poszedłem za przewodnikiem online, aby zrobić to sam i nigdy nie byłem w stanie złożyć tego we właściwy sposób. Miał dwa dni, a potem za każdym razem musiałem otwierać tacę CD nożem do masła. Wyciągnięta lekcja.

Ale Apple zaczął reagować. Chociaż usługi naprawcze były dostępne tylko w sklepach Apple Store i Autoryzowanych Serwisach Apple, kilka lat temu firma Apple uruchomiła program niezależnych dostawców napraw, który umożliwia centrom serwisowym korzystanie z części, narzędzi i przeszkolenie oryginalnych produktów Apple.

Jednak zaprojektował również iPhone’y w taki sposób, że jeśli użytkownik uda się do małego licencjonowanego sklepu pop-up, aby naprawić swój ekran, na ekranie pojawiał się irytujący komunikat.

Ekran samoobsługowej naprawy Apple

Wszystko to zmieni się w 2022 roku. „Stworzenie większego dostępu do oryginalnych części Apple oferuje naszym klientom jeszcze więcej opcji w przypadku konieczności naprawy” – powiedział dyrektor operacyjny Apple, Jeff Williams. „W ciągu ostatnich trzech lat firma Apple prawie podwoiła liczbę punktów serwisowych z dostępem do oryginalnych części, narzędzi i szkoleń Apple, a teraz oferujemy opcję dla tych, którzy chcą samodzielnie wykonać naprawy”.

Czytać  Microsoft potwierdza aktualizację Windows 10 21H1

Firma twierdziła również, że „wytwarza trwałe produkty zaprojektowane tak, aby wytrzymać rygory codziennego użytku”, co oznacza, że ​​produkty Apple i tak nie powinny wymagać wielu napraw.

Jak będzie działać naprawa samoobsługowa

Samoobsługowa naprawa zapewni użytkownikom Apple więcej opcji. Jeśli Twoje urządzenie wymaga naprawy, może zabrać je do sklepu Apple, wysłać do Apple, zanieść do Autoryzowanego Serwisu Apple lub niezależnego dostawcy napraw albo zlecić naprawę we własnym zakresie, jeśli „są w stanie dokonać naprawy sami.”

Otwarcie samoobsługowej naprawy Apple

Aby upewnić się, że użytkownik jest w stanie samodzielnie przeprowadzić naprawę, najpierw musi przeczytać instrukcję serwisową, rzekomo online. Następnie złoży zamówienie w samoobsługowym sklepie internetowym Apple na narzędzia i części niezbędne do wykonania naprawy. Otrzymają kredyt na zakup, jeśli zwrócą zużyte części i narzędzia do recyklingu.

Na początku dostępnych będzie ponad 200 części i narzędzi do typowych napraw iPhone’a 12 i 13.

Czy firma Apple była objęta tym programem?

To oczywiście nie jest ruch, który lubił robić Apple. W swoim zapowiedzi powiedział, że „naprawa samoobsługowa przeznaczona jest dla indywidualnych techników posiadających wiedzę i doświadczenie do naprawy urządzeń elektronicznych. Dla zdecydowanej większości klientów wizyta u profesjonalnego dostawcy usług naprawczych z certyfikowanymi technikami korzystającymi z oryginalnych części Apple jest najbezpieczniejszym i najbardziej niezawodnym sposobem na naprawę.”

Wydaje się to nieco niezgodne z reklamą.

Ale jest to również czas, w którym Apple musiał odczuwać presję ze strony różnych prawodawców, którzy naciskali na przepisy „prawa do naprawy”. Zmusiłoby to firmy technologiczne do udostępnienia użytkownikom opcji samodzielnej naprawy urządzeń.

Apple zamknął reklamę samoobsługowej naprawy, stwierdzając: „Projektując produkty tak, aby były trwałe, trwałe i cechowały się większą możliwością naprawy, klienci mogą cieszyć się trwałym produktem, który zachowuje tę wartość przez lata. Apple oferuje również wieloletnie aktualizacje oprogramowania, które wprowadzają nowe funkcje i funkcje.”

Czytać  Apple uważa Androida za powód, aby nie pobierać aplikacji

Dowiedz się, jak zaoszczędzić pieniądze na naprawach dzięki kontroli gwarancyjnej.

Czy ten artykuł jest przydatny?