Apple doda czujnik temperatury ciała do Apple Watch 8

Apple Watch 8 Temperature Featured

Apple naprawdę nie dał nam żadnych wskazówek na WWDC 2022 na temat tego, co możemy zobaczyć na nowym sprzęcie tej jesieni. Słyszeliśmy o watchOS 9, ale nie wiemy, czego się spodziewać po nowym Apple Watchu. W jednym z raportów stwierdzono, że Apple Watch 8 będzie miał czujnik temperatury ciała, który pozwoli ci kontrolować potencjalną gorączkę.

Czujnik temperatury ciała Apple Watch 8

Apple Watch 8 będzie miał podobno nowy czujnik temperatury ciała. Oczekuje się również, że ta funkcja będzie nową „wytrzymałą wersją” zegarka Apple Watch. Nie oczekuje się, że będzie to nowy Apple Watch SE2.

Nowa funkcja „nie poda konkretnego odczytu – jak w przypadku termometru na czoło lub nadgarstek – ale powinien być w stanie stwierdzić, czy uważa, że ​​masz gorączkę. Może wtedy zalecić rozmowę z lekarzem lub użyć [sic] dedykowany termometr.”

Oczekuje się, że czujnik temperatury ciała będzie pod tym względem podobny do istniejącego czujnika tlenu we krwi. Może ostrzegać, że mogą wystąpić problemy, ale nie podaje dokładnego odczytu.

Ręce Apple są związane, ponieważ nie może reklamować, że zegarek może mierzyć tlen we krwi. A nawet wtedy taka funkcja nadal wymaga zatwierdzenia przez FDA.

Czujnik temperatury ciała w Apple Watch 8 w większości ostrzega tylko, że powinieneś się martwić o swoją temperaturę, abyś mógł kontynuować. To, jak będziesz kontynuować, zależy od Ciebie.

Poza tym nie oczekuje się, że Apple Watch 8 będzie miał wiele innych zmian sprzętowych. Uważa się, że będzie to już trzecia edycja z rzędu wykorzystująca ten sam chip.

Problemy prawne Apple z EKG

Chociaż funkcje medyczne mogą podnieść Apple Watch ponad inne smartwatche i opaski fitness, mogą również prowadzić do ograniczeń. A decyzja prawna może prowadzić do możliwości zakazu sprzedaży zegarka Apple Watch w Stanach Zjednoczonych.

Czytać  Chcesz naładować telefon w zaledwie 20 minut?

AliveCor wyprodukował KardiaBand, który pozwolił Apple Watch na odczyty EKG, dopóki Apple Watch 4 nie został wydany z funkcją odczytów EKG.

AliveCor wierzy, że jego funkcja EKG katapultowała zegarek Apple Watch z „nowoczesnego modnego akcesorium” w urządzenie zdrowotne, które ratowało życie. Funkcja EKG Apple Watch 4 również sprawiła, że ​​KardiaBand nie jest potrzebny. To sprawiło, że AliveCor złożył wniosek o naruszenie patentu do Komisji Handlu Międzynarodowego. Wniósł również pozew antymonopolowy przeciwko Apple, twierdząc, że firma z Cupertino skopiowała jego pomysł.

Podjęto wstępną decyzję w sprawie roszczenia o naruszenie patentu, ale chociaż sędzia okręgowy USA Jeffrey White orzekł, że pozew może się toczyć, AliveCor nadal musi udowodnić swoją sprawę w sądzie. White nie stanął po stronie AliveCor w przekonaniu, że Apple ma nielegalny monopol na swoje smartwatche z funkcjami EKG. Powiedział, że AliveCor „nie konkuruje” pod tym względem.

Sędzia ITC, Cameron Elliot, wstępnie ustalił, że AliveCor udowodnił naruszenie dwóch amerykańskich patentów. Orzekł też, że AliveCor nie udowodnił naruszenia innego patentu. Apple aktywnie udowadnia, że ​​niektóre roszczenia wobec niego są nieważne.

Ostateczna decyzja zostanie podjęta 26 października 2022 r. Jeśli ITC rządzi z AliveCor, może to oznaczać, że zegarki Apple z EKG nie będą mogły być importowane do USA. To sprawia, że ​​tuż po rozpoczęciu sprzedaży Apple Watch 8 jesienią , dostawa może zostać odcięta.

Czy to wszystko sprawiło, że nie jesteś pewien, czy chcesz zegarek Apple Watch, czy Fitbit? Sprawdź ten przewodnik na temat Fitbit vs. Apple Watch.

Kredyt obrazu: Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej