Aplikacje Google na Androida 12 Uzyskiwanie projektowanych materiałów

Aplikacje Google na Androida 12 Uzyskiwanie projektowanych materiałów

Spędzamy tak dużo czasu na naszych smartfonach i innych urządzeniach mobilnych, że może to być ekscytujące, gdy otrzymają nowy wygląd. Użytkownicy Androida zobaczą domyślne aplikacje Google w zupełnie nowy sposób. Zaprojektowane przez Ciebie materiały Google pojawią się w domyślnych aplikacjach Google na Androida 12 Beta 5.

Materiał, który projektujesz od Google

„Materiał Ty” Google był początkowo ogłoszony w maju zeszłego roku. Zawiera większe przyciski, płynniejsze animacje i kolory, które zmieniają się w zależności od motywu urządzenia. Plan jest taki, aby zastosować te zmiany na wszystkich urządzeniach Google, chociaż zmiany będą się różnić w zależności od urządzeń i marek.

Materiał, który ma domyślny motyw aplikacji

Kiedy zmienisz tapetę, zmienisz również materiał, aby odzwierciedlić tę zmianę. Kolory podstawowe i drugorzędne zostaną pobrane z tapety i zobaczysz je w innym miejscu na urządzeniu.

Ta zmiana wpłynie również na widżety. Gdy przeciągasz widżet w różne miejsca na ekranie, przybiera on różne kolory. Minusem jest to, że aby uzyskać duże przyciski zmieniające kolor, będziesz mieć mniej na ekranie.

Materiał, który wprowadza zmiany w domyślnych aplikacjach w Androidzie 12 Beta

Ponieważ wszystkie zmiany Materiału wprowadzane są na Androida, Domyślne aplikacje Google przechodzą teraz lifting. Obejmuje to Zegar, Kalkulator, Gmail, Kalendarz Google, Dysk, Dokumenty, Arkusze i prezentacje oraz Meet.

Chociaż projekt był wcześniej znany jako Google Material, teraz możesz wybrać między Material You lub Dynamic Color. Niezależnie od tego, jak wygląda Twoja tapeta, aplikacje Google będą teraz do niej pasować również podczas korzystania z funkcji Dynamic Color. Użyj sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, aby wybrać kolory. Nie ma to wpływu na istniejące schematy kolorów.

Domyślny materiał aplikacji Kolor dynamiczny

Nie dotyczy to tylko aplikacji na Androida, ale obejmie również aplikacje na Chromebooki. Meet zmieni się 19 września, a Kalendarz Google dzień później. Pozostałe aplikacje zostały już zmodyfikowane.

Czytać  Zdobądź Amazon Echo Auto z. Alexa, odnowiona, za mniej niż 20 USD

Na razie zmiany będą dotyczyć tylko urządzeń z Androidem 12 i Pixelem. Materiał Będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Google Workspace, G-Suite Basic i Business, a także dla użytkowników z osobistymi kontami Google.

Czytaj dalej, aby znaleźć najlepsze szablony Dokumentów Google do uporządkowania swojego życia i dowiedzieć się więcej o zmianach ogłoszonych w systemie Android 12.

Źródło obrazu: Konferencja Google IO 2021 Keynote za 16 minut oraz Aktualizacje obszaru roboczego Google

Czy ten artykuł jest przydatny?