Amazon obwinia media społecznościowe za rozpowszechnianie fałszywych recenzji

Amazon obwinia media społecznościowe za rozpowszechnianie fałszywych recenzji

Jeśli jesteś stałym klientem Amazon, wiesz o fałszywych recenzjach. Czasami oczywiście są fałszywe. Po usunięciu trzeciej dużej firmy ze swojego sklepu internetowego Amazon obwinia za fałszywe recenzje na dole mediów społecznościowych.

Post na blogu Amazon Amazon

W środę Amazon opublikował a post na blogu który obwiniał się za liczne fałszywe recenzje w mediach społecznościowych, poświęcając akapit po akapicie obronie swoich praktyk.

W poście na blogu opisano, że „recenzje produktów są ważną częścią” Twoich „doświadczeń zakupowych, ponieważ pomagają klientom w podejmowaniu decyzji zakupowych i umożliwiają partnerom handlowym odróżnienie ich produktów od innych produktów. Podobne”.

Aplikacja Amazon Fałszywe Recenzje

„Mamy ponad 300 milionów aktywnych klientów i ponad 1,9 miliona partnerów handlowych na całym świecie, z których większość to małe i średnie firmy, które reprezentują większość fizycznych produktów sprzedawanych w naszych sklepach. W imieniu naszych klientów i partnerów handlowych Amazon nieustannie wprowadza innowacje, aby w naszym sklepie można było dopuszczać tylko oryginalne recenzje produktów ”- stwierdziła firma.

Aby się dalej bronić, Amazon napisał: „Niektórzy nie rozumieli, dlaczego mielibyśmy podkreślać pozytywne i negatywne komentarze na temat produktów w naszym sklepie”. Dalej opisuje siebie jako „mającego obsesję na punkcie zadowolenia klientów na dłuższą metę”.

Amazon wierzy, że jego zadaniem jest dostarczanie „prawdziwych recenzji produktów”, aby pomóc „klientom w podejmowaniu decyzji zakupowych i otrzymywaniu produktów spełniających ich oczekiwania”.

W poście na blogu wyjaśniono, w jaki sposób Amazon zapobiega fałszywym recenzjom. Wykorzystuje „wyrafinowaną technologię opartą na uczeniu maszynowym” w połączeniu z „eksperckimi badaczami ludzi”. W zeszłym roku uniemożliwił klientom oglądanie 200 milionów rzekomych fałszywych recenzji.

Fałszywy sklep z recenzjami Amazon

W tym momencie Amazon zaczął obwiniać fałszywe recenzje w mediach społecznościowych. Wyjaśnił, że niektórzy „źli aktorzy” korzystają „na własną rękę” z serwisów społecznościowych, a inni wykorzystują strony trzecie do „wykonywania działań w ich imieniu”.

Czytać  Aplikacja Facebook Messenger na iOS zaktualizowana o Soundmojis

Amazon regularnie zgłasza tę aktywność firmom zajmującym się mediami społecznościowymi, które, jak twierdzi, „zamknięcie tych grup zajęło średnio 45 dni”. Poinformowano, że „ponad 1000 takich grup”. Post na blogu mówi również, że firma złożyła pozwy przeciwko „tym, którzy kupili recenzje i usługodawcom, którzy je dostarczyli”.

Amazon wspiera usuwanie RavPower

W ostatnich dniach pojawiły się wiadomości, że Amazon usunął RavPower ze swojej witryny sklepowej. RavPower wypchnął ładowarkę z ofertą karty podarunkowej 35 USD, jeśli pozostawiono recenzję. Narusza to zasady Amazon i trwa od 2016 roku, kiedy to zakazał publikowania recenzji w zamian za zachętę.

Fałszywe oceny recenzji Amazon

Wygląda na to, że wszystkie produkty RavPower zostały usunięte. Witryna firmy na Amazon jest pusta, a wyszukiwanie marki nie przynosi żadnych rezultatów.

To nie jedyna marka, którą należy usunąć. Wyglądało na to, że marki Aukey i Mpow również zostały usunięte w zeszłym miesiącu, ale nie było tego potwierdzenia.

Komentarze do recenzji płatnych nie są niczym nowym w tej branży. To wielki biznes. Jako niezależny pisarz natknąłem się na wiele ofert pracy w tym zakresie. Miałem nawet koncert w swoim czasie, szukając tych rzeczy dla firmy próbującej wyśledzić ich fałszywe recenzje. W tym sensie Amazon może kręcić kołami, próbując to powstrzymać.

Amazon również zauważył ostatnio pewne negatywne nastawienie do swojej nowej usługi Sidewalk, która pozwala „dzielić się” Wi-Fi z sąsiadami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrezygnować z Amazon Sidewalk.

Czy ten artykuł jest przydatny?