Amazon idzie po fałszywych recenzjach wystawionych na Facebooku

Amazon Fake Reviews Featured

To świetny symbol statusu dla produktów, które mają być wystawiane na Amazon z cztero- lub pięciogwiazdkowymi ocenami. Pytanie brzmi, w jaki sposób zdobywają te oceny. Amazon walczy z tym i walczy z Facebookiem i innymi firmami społecznościowymi, aby powstrzymać fałszywe recenzje.

Amazon pozew przeciwko Facebookowi

Amazon złożył pozew przeciwko administratorom grup na Facebooku, którzy obiecują pieniądze lub darmowe produkty w zamian za fałszywe recenzje publikowane na Amazon. Wymieniono ponad 10 000 administratorów. Sprzedawca internetowy powiedział w post na blogu że fałszywe recenzje są publikowane na stronach sklepów Amazon w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Japonii.

Ten akt prawny pomoże Amazonowi zidentyfikować fałszywe recenzje i brokerów, którzy do tej pory prześlizgnęli się przez system i „nie zostali jeszcze wykryci przez zaawansowaną technologię Amazona, ekspertów śledczych i ciągłe monitorowanie”.

Amazon Fałszywe recenzje Opinie klientów

„Nasze zespoły zatrzymują miliony podejrzanych recenzji, zanim zobaczą je klienci, a ten proces posuwa się o krok dalej, aby odkryć sprawców działających w mediach społecznościowych” – powiedział wiceprezes działu sprzedaży partnerskich Amazon, Dharmesh Mehta.

„Proaktywne działania prawne wymierzone w złych aktorów to jeden z wielu sposobów, w jaki chronimy klientów poprzez pociąganie złych podmiotów do odpowiedzialności”.

Ci tak zwani „źli aktorzy” organizują wiele recenzji różnych produktów, w tym produktów podobnych do recenzji Make Tech Easier. Kiedy zobaczysz recenzje opublikowane tutaj; możesz jednak liczyć na to, że będą legalne i uczciwe.

„Amazon Product Review” to jedna z grup wskazanych w pozwie. W tej grupie było ponad 43 000 członków, dopóki Amazon nie dowiedział się podczas dochodzenia, że ​​administratorzy grupy próbowali zamaskować to, co robiła „częściowo poprzez zaciemnianie liter z problematycznych fraz”.

Amazon Fałszywe recenzje Pięć gwiazdek

Pomimo ich znaczenia, fałszywe recenzje nie są dozwolone na Amazon. Sprzedawca ma 12 000 pracowników, którzy są odpowiedzialni za wykrywanie oszustw i nadużyć. Oprócz Facebooka te fałszywe recenzje są również publikowane na Instagramie, Twitterze i TikTok.

Czytać  Apple uruchamia program samoobsługowych napraw dla użytkowników

Meta już usunęła ponad połowę fałszywych grup recenzentów pod kątem naruszeń zasad. W poście na blogu stwierdzono, że „eksperci śledczy używają wiodących w branży narzędzi do wykrywania i blokowania fałszywych recenzji”. Od 2020 roku usunięto ponad 200 milionów recenzji, które podejrzewa się o fałszywe.

Jednak fałszywe recenzje pozostają

W poście na blogu zauważono, że pozew „jest najnowszym krokiem Amazona mającym na celu powstrzymanie oszustów, którzy próbują publikować fałszywe recenzje w sklepach Amazona. W ubiegłym roku działania prawne ze strony Amazon spowodowały zamknięcie wielu głównych brokerów recenzji”.

Amazon Fałszywe recenzje Przejrzyj ten produkt

Jednak, jak zauważył Amazon, fałszywe recenzje są „problemem w całej branży”. Sprzedawca internetowy rozumie, że pozew nie rozwiąże problemu. Wymaga to współpracy handlu detalicznego i innych sektorów.

Pisarze i redaktorzy w Make Tech Easier są w pełni świadomi problemu. Każda recenzja wymaga ogromnego wysiłku, aby udostępniane opinie były w 100 procentach opiniami recenzenta i aby była to recenzja, a nie reklama.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób oszuści wykorzystali monit Amazon Prime Video.

Źródło obrazu: Unsplash Wszystkie zrzuty ekranu autorstwa Laury Tucker.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej