Alexa otrzymuje nową funkcję ostrzegającą o dostawach paczek

Alexa Package Deliveries Featured

Pandemia dokonała kilku znaczących zmian w świecie technologii. Jednym z nich był wzrost zakupów online. Dostarczenie paczek było wielokrotnie lepszym rozwiązaniem niż stawianie czoła sklepowi stacjonarnemu w masce. Amazon trzyma się tego zaufania i dodał do Alexy funkcję wysyłania powiadomień po otrzymaniu przesyłek.

Powiadomienia o dostarczeniu paczek przez Alexa

Prawdę mówiąc, Amazon majstrował przy dostawach paczek jeszcze przed globalnym kryzysem zdrowotnym. Firma wprowadziła program, dzięki któremu jej klienci mogli pozwolić kierowcom Amazona na wejście do ich domów, gdy wyjechali, aby dostarczyć paczki. Ale cały ten pomysł nigdy nie wydawał się zbyt pociągający.

Wydaje się, że nowy program Amazona może być używany przez więcej osób. Zamiast wpuszczać obcych do swojego domu, Alexa poinformuje Cię, kiedy paczka zostanie dostarczona.

Dostawy pakietów Alexa Amazon

Alexa udostępniła interfejs API czujnika wykrywania Alexa programistom i producentom kamer. Interfejs API „wzmacnia ofertę producentów kamer, którzy już opracowali własne rozwiązania widzenia komputerowego na trzy ważne sposoby:”

Pierwsze ulepszenie to „Powiadomienia głosowe Alexa na urządzeniach Amazon Echo”. Powiadomienia te będą wyzwalane przez zdarzenia, takie jak zrzucenie paczki lub osoba stojąca na twojej werandzie. Użytkownicy będą mogli usłyszeć ogłoszenie Alexa na głośniku Echo; oglądać wideo na Echo Show, tablecie Fire lub Fire TV; lub po prostu otrzymaj powiadomienie push z aplikacji Alexa.

Kolejne ulepszenie „zapewni spersonalizowane doświadczenia użytkownikom końcowym”. Użytkownicy mogą decydować, które urządzenia będą otrzymywać spersonalizowane powiadomienia o doręczeniu przesyłek.

Ostatnie ulepszenie „umożliwi klientom automatyzację inteligentnych domów”. Procedury można tworzyć za pomocą inteligentnych urządzeń domowych, które będą wyzwalane przez działanie, takie jak zrzucenie paczki. Może to zablokować drzwi wejściowe lub włączyć światło na werandzie.

Chociaż możesz myśleć, że nie różni się to zbytnio od istniejących funkcji Alexy, Scott Beck, CTE of Abode, zauważył: „Zawsze mieliśmy możliwość powiadamiania klientów za pomocą powiadomień na ich telefony, ale ten interfejs API pozwala nam to rozszerzyć funkcjonalność w domu, dzięki czemu klienci mogą usłyszeć, kiedy paczka została dostarczona lub zobaczyć i porozmawiać z osobą zidentyfikowaną przy drzwiach wejściowych.”

Czytać  Adwokaci generalni walczą na Instagramie dla dzieci

Prawdę mówiąc, wiele razy moja kamera pierścieniowa już ogłasza na moim Echo, że ktoś jest pod moimi drzwiami, gdy odbieram przesyłkę. Ale to samo mówi, kiedy ktoś z mojej rodziny wchodzi przez drzwi. Mam aplikację do dostarczania, która po krótkim czasie powiadomi mnie, że paczka została dostarczona. Byłoby miło, gdyby ten proces został nieco zaostrzony.

Dostępność

Gdy producenci aparatów zintegrują interfejs API, użytkownicy mogą włączyć powiadomienia Alexa o dostawach paczek.

Jak dotąd Ring, Google i Abode są jedynymi znanymi producentami aparatów, którzy współpracują z Amazonem. Wszystkie dzwonki Ring mogą korzystać z funkcji powiadamiania o osobie, a także z kamer certyfikowanych w ramach „Działa z Alexą”. Google Nest Cam, Nest Cam, Nest Cam z oświetleniem i Nest Doorbell wkrótce otrzymają tę funkcję. Będzie dostępny również dla kamer Abode IOTA i zewnętrznych.

Dostawy pakietów Alexa Google Nest

Jak dotąd tylko Ring Video Doorbell Pro 2 i Ring Video Doorbell (wydanie z 2020 r.) mogą uzyskać dostęp do powiadomień o dostawach pakietów i zostaną wydane dla kamer Abode IOTA i zewnętrznych.

Gdy producent zintegruje API z Twoją kamerą, możesz włączyć powiadomienia o dostarczeniu osób i przesyłek Alexa na stronie ustawień kamery w aplikacji Alexa.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o jednym z najnowszych ulepszeń Alexy: trybie rozmowy.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej