Aktualizacja Microsoft Teams naprawi zamrożenie połączeń 911

Aktualizacja Microsoft Teams naprawi zamrożenie połączeń 911

Są błędy technologiczne i są bardzo kłopotliwe problemy. Najnowszy problem z Androidem zdecydowanie wypada po stronie kłopotliwej. Użytkownik Androida, który zainstalował Microsoft Teams, zgłosił, że gdy wykonał połączenie alarmowe pod numer 911, telefon się zawiesił. Firma Microsoft szybko zareagowała na ten raport i wydała aktualizację, która powinna rozwiązać problem.

Reddit Raporty użytkowników 911 problem z zamrażaniem

Problem z użytkownikiem Microsoft Teams, który doświadczył zawieszenia połączenia 911, wyszedł na jaw po tym, jak użytkownik Reddit zgłosił go na stronie mediów społecznościowych.

„Mój telefon utknął natychmiast po dzwonku i nie mogłem nic zrobić, tylko klikać aplikacje z telefonem alarmowym w tle”. Użytkownik Pixela 3 z Androidem 11 zgłoszony w poście Reddit. „Przez cały ten czas telefon poinformował mnie, że wysłał moją lokalizację służbom ratunkowym”.

Microsoft Teams 911 ciemny

Zauważ, że użytkownik Reddita tak naprawdę nie miał czasu na majstrowanie przy swoim telefonie, aby rozwiązać ten problem. Zadzwonili pod numer 911, ponieważ wierzyli, że ich babcia ma udar. Ponadto, mimo że w depeszy 911 był adres dzwoniącego, nie mieli oni numeru mieszkania i nie wiedzieli, dlaczego dzwonią. Czy potrzebowali karetki, wozu strażackiego lub policji?

Na szczęście babcia dzwoniącego miała telefon stacjonarny, więc mogli wykonać nowe połączenie, aby poradzić sobie z sytuacją podczas obsługi zamrożonego telefonu.

Aktualizacja Microsoft Teams rozwiąże problem

Trzeba przyznać Microsoftowi, że natychmiast zajęli się tym problemem. Wydano aktualizację dla Microsoft Teams w wpis na blogu na temat nieszczęśliwej rozmowy pod numerem 911.

„Przeprowadzono dochodzenie i odkryto, że problem spowodowany niezamierzoną interakcją między aplikacją Teams a systemem operacyjnym Android występuje tylko na niewielkiej liczbie urządzeń z zainstalowaną aplikacją Teams, gdy użytkownik nie jest zalogowany. ”. Microsoft poinformował.

Zadzwoń pod numer 911 z Microsoft Teams

W tym krótkim otwarciu jest kilka godnych uwagi rzeczy. Z jednej strony dobrze jest wiedzieć, że dzieje się to tylko w przypadku użytkowników, którzy mają zainstalowany Microsoft Teams. Jednak niepokojące jest również to, że dzieje się tak nawet wtedy, gdy użytkownik nie jest zalogowany.

Czytać  Ile warte są zhakowane informacje w ciemnej sieci?

Microsoft zauważył również, że „ściśle współpracował z Google, aby to rozgryźć”. Rezultatem jest aktualizacja Microsoft Teams dla użytkowników Androida. Ta aktualizacja „uniemożliwia aplikacji aktywację podstawowego problemu” w systemie Android.

Po tym, jak Microsoft naprawił problem w systemie operacyjnym Google, powiedział również, że Google planuje wkrótce wydać własną aktualizację.

Google wydał własne oświadczenie w komentarzu do posta na Reddicie i podał wiele z tych samych informacji. Zauważył również, że jest świadomy tylko tego, co dzieje się z użytkownikiem Reddit. W oświadczeniu zauważono również, że „ponieważ ten problem dotyczy połączeń alarmowych, zarówno Google, jak i Microsoft traktują ten problem priorytetowo”.

Microsoft Teams 911 Android

Google zasugerowało, aby użytkownicy Androida 10 i nowszego z zainstalowanym Microsoft Teams potwierdzili swoją wersję Androida i zweryfikowali, czy są zalogowani do Microsoft Teams. Jeśli tak, nie będą mieli problemu. Zaleca się również jak najszybsze pobranie aktualizacji.

Chociaż ta sytuacja zdecydowanie kończy się „wszystkim dobrem, które się dobrze kończy”, nadal jest to kłopotliwe. Powstaje pytanie, czy mogłoby się to zdarzyć w przypadku innych aplikacji. To także dobry argument, by nie eliminować telefonu stacjonarnego z domu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o domyślnych reklamach aplikacji firmy Microsoft, które stanowią problem w przypadku kompilacji systemu Windows 11.

Czy ten artykuł jest przydatny?